Bolesti chrbtice

Dobry den, citam tu tie vase prispevky a rozhodol som poziadat vas o radu. Mam 29 rokov a uz dva roky trpim nenormalnymi bolestami chrbtice medzi lopatkami. Bol som na RTG bol som na CT na MR a vsetko bolo samozrejme vybavovane po znamosti, nakolko nase zdravotnictvo stoji za prd. Ale nikto mi nedal vyjadrenie co to je a bolesti su kazdym dnom horsie. Bolest mi vyraza z lavej strany do prs a hrudnika, trpnu mi ruky, toci sa mi hlava a vela krat mi skacu nervove zakoncenia npriklad mi trha okom, licom, prstom na ruke a ked sa nadychnem, mam nesmierne bolesti v hrudniku. Niekedy mam pocit, akoby mi odbila posledna hodina. Pojedol som Ibalgin, Guajacuran, Dorsiflex, a vseliake sracky, ale nic nezabera. Viete mi nejako poradit, co mam robit alebo ake lieky zaberaju a ci vobec nejake lieky zaberaju? Je to pravda, koho chrbtica neboli, nevie co je to bolest. Dakujem.

Dobrý deň! Otvorila som si stránku a prečítala Vaše články ktoré súvisia s ochorením chrbtice. Ja sa liečim na ochorenie chrbtice už cca 25 rokov, dá sa povedať, že celý proces nastal po 2 pôrodoch a svoje urobilo aj sedavé zamestnanie. Dnešný deň mi určitie utkvie zasa dlhšie v pamäti. Ráno som vstala ako inokedy a po -tich minútach som zacítila bodavú bolesť pri srdci a nemohla som sa nadýchnuť, povedala som si, to prejde, pocvičím si, ponaťahujem a za 10 min. to je preč. Omyl. Bolesti sa stupňovali, až som sa o 9.00 hod. rozhodla ísť na pohotovosť. Pani doktorka bola celkom “zlatá”, pichla mi 2 injekcie s tým, že keď to neprejde, mám znovu prísť a pošle ma na EKG. Tak poobede sme znovu naštartovali auto a išla som na EKG + interné vyšetrenie. Že vraj EKG je v celku OK, a zrejme, že to bude asi z chrbtice - tak znel verdikt mlad. lekára. Je 20.00 hod. a ja nemôžem ani sedieť, ani zakašľať, ani ležať, stále cítim bodavu bolesť do srdca, čo je veľmi nepríjemné a deprimujuce, ako keby som už mala dodýchať. Takže som zvedavá, čo bude zajtra ak sa toho “zajtrajšu vôbec dožijem”, pretože lieky mi nedali už žiadne a zrejme by ma malo potešiť konštatovanie sestričky - “že už tu s takýmto niečim dneska jedna pani bola”. Ja viem, nie som práve najmladšia (52 r.), ale to neznamená, že by nás s ochoreniami chrbtice mali odpisovať. Je mi dosť ťažko, keď počúvam, ako zdrav. pracovníci štrajkujú za väčšie platy, ale správanie väčšiny nasvedčuje tomu, že by mali ešte polovicu z terajšieho platu vrátiť. Všetkým Vám želám veľa zdravia a držte mi palce do zajtrajšie dňa.

Ahojte, reagujem na vase clanky. Som sest tyzdnov po operacii chrbtice, diagnoza hernia L4/5. Operovali ma v Ziline, skvely odbornici na neurochirurgii. Citim sa super, bolesti v nohe presli hned po operacii. Mna to trapilo mesiac, ale boli tam aj taki ktori trpeli dlho. Nema vyznam odolavat zakroku, pokial Vam neurochirug doporuci operaciu. Lieky nic neriesia, ozonoterapia len v niektorych pripadoch (je to velmi bolestive).

Dobrý deň. Mám roztrhnutú platničku 6,5 mm. Neviem či sa mám rozhodnúť pre ozónoterapiu alebo operáciu. Mám bolesti a tŕpne mi noha. Poradí mi niekto? Ďakujem.

Mam podobny problem a operaciu pred sebou. Nie som vsak rozhodnuta, ci ju podstupit. Platnicku mam vysunutu uz 8 mm do lavej strany, takze tiez trpi lava noha. Cez den je to celkom fajn, ale noc je otrasna. Nemozem sediet, len lezat a chodit. Ako dlho si mal bolesti a problemy s chrbticou, kym si sa dal operovat? Skusal si ozonterapiu? Ako dlho po operacii sa budes liecit? Mozes uz sediet? Dik za odpoved. V pondelok ma maju operovat. Ahoj Marta. Prajem Ti zivot bez bolesti, aby sa to uz nikdy nevratilo. Vies mi povedat ake su rizika operacie?

Dobrý deň, otca ale mesiac bolí chrbát a s ním aj žalúdok. Môže to mať nejaký súvis? Berie injekcie Veral, a predtým bral na utíšenie bolesti Ibalgin. Bolesti sa prejavujú najmä v noci. Po podaní injekcie ustúpia.

Seklo ma v krčnej chrbtici. Je na to dobrý teplý obklad?

Nehnevajte sa, ale vzhľadom na moje pracovné vyťaženie časté cestovanie som dlhšie nenavštívila túto stránku. Samozrejme, že ma Váš prípad veľmi zaujíma a rada sa pozriem na každého pacienta. Poprosím Vás v prípade, že je ešte Váš problém aktuálny o telefonický kontakt. 0903 944 371.(Rátajte s čakacou dobou, počet pacientov je veľmi veľký) Ďakujem za pochopenie. M.Kotrbancová

R.McKenzie má celý prepracovaný systém diagnostiky a terapie. Je to úžasná metóda, pomocou ktorej sa dá určiť prognóza ale hlavne špecifická liečba - to znamená liečba na konkrétny stav. Naozaj to nie je len o extenziách. V Trenčíne má vedomosti o McKenzie metóde dr. Sameková, skúste ju nakontaktovať.
M.Kotrbancová

mal by si navstivit ortopeda nech ti napravi hrudnu chrbticu poynam to ja chodim tak 1-2ya 3mes potm je pokoj

Dobry den vsetkym trpiacim hned uvodom vam mozem povedat ze ak vam uz bolest vystreluje do koncatin odporucam priamo navstivit Neurochirurga. Mam po operacii bol som dva krat nieje to nic moc ale je to jedine co pomoze a ak clovekpo operacii dodrziava urcite zasady a chova sa k svojej chrbtici zodpovedne tak je to dobre riesenie ale hovorim urcite sa poradte s neurochyrurgom ja mam taku story ze v danych bolestiach 24/7 som robil statnice ucil sa na statnice a chodil po odbornikoch ako neurologovia a rehabilitacie elektroliecba zabudnite na to nepomaha mal som bolesti viac ako 10 mesiacov bolesti take ze som nemohol chodit nemohol spat nemohol nic a napriek tomu ibalgin, ibuprofen boli pre mna lentilky co nezaberali pomohla mi az operacia a to verte mi stretol som inych odbornikov co mi radili v tych najhorsich stavoch aby som to rozcvicil to by sa clovek cudoval co za masiarov robi v nasom zdravotnictve. Az po operacii sa mi ulavilo a doteraz dakujem teamu chirurgov za kvalitu zivota. Ak sa chce niekto nieco spitat konkretne mozete to spravit na work23a@gmail.com caf nebojte sa operacie ale vyberajte spravne ruky na zakrok.

ahoj chcel by som sa spytat na operaciu ja mam za sebou dve operacie L4L5 a chcel by som nieco vediet o titane ako je to s tou platnickou so silikonovym jadrom je to potom v pohode niesu nejake komplikacie kolko to stoji a kde to presne robia? Prosim pekne ak by ste mi zodpovedali tychto par otazok ako myslim si ze zatial klop klop klop ten zakrok nepotrebujem ale v buducnosti by sa mi to zislo absolvovat s pozdravom Miro

Operácia chrbtice si vždy vyžaduje zodpovedný prístup zo strany pacienta po prevedenom zákroku. Riziká to však prináša vždy. Už len jazva je menejcenné tkanivo ako zdravá koža či podkožie, hrozí riziko zrastov… Preto je to vždy možnosť posledná, to znamená, ak zlyhá konzervatívny prístup, naozaj je nutný neurochirurgický zákrok. Ak však momentálne operácia nehrozí, prečo sa ňou zaoberáte??? Radila by som Vám aktívnym prístupom dosiahnuť plnú funkčnosť a mať radosť z pohybu. Veď chrbtica je súčasť pohybového aparátu, musí sa hýbať. Zdravý chrbát je pružný chrbát. Preto sa poraďte s fyzioterapeutom, ktorý sa naozaj venuje vertebrológii a nechajte ešte chvíľku titanovú náhradu oddychovať.
Prajem Vám veľa úspechov a málo bolesti.
M.Kotrbancová

Peťo, jednoznačne pomôže svetelná terapia bioptron.Prečítaj si môj príspevok z 1.8.

Dobry den mam 34 rokov až 16 rokov trpím bolesťami chrbtice.Pred dvomi rokmi mi zistili,že mám Protruziu diskuL3/4 lahšieho stupna,Bulging diskuL4/5,Protruziu diskuL5/S1 s miernou deformaciou korena L5.Nemohli by ste mi prosim poradiť čo mam robiť?Chodievam na infuzie ktore mi na chvíľu pomôžu.

Skus ist na masaz chrbtice - hlavne si daj pomasirovat medzilopatkove svalstvo, po masazi mozes mat aj bolest ale nazlakni sa minamalne 6-8-krat .Aj pojde s dobremu maserovi urcite sa to da do poriadku.Prajem vela stastia.

Zdravim všetkych s bolestami aj bez,
som sice na zaciatku cesty s bolestami chrbtice,bolest vsak bola za 2 mesiace ukrutna.
Nasla som na internete system cvicenia
MUDr. Smišek - www.smsystem.cz, hovorila s panom doktorom, ma so svojim systemom uspechy, hlavne v Nemecku. Je toho nazoru, ze kazda porucha chrbtice sa da tymto systemom korigovat a udrzat bolesti v medziach znesitelnosti. Som na zaciatku svojej cesty a tiez cakam aky bude vysledok do 1/2 roka, 1 roka.
Zdravim vsetkych suputnikov, pa-pa

Mozno este nie je neskora moja rada.Jednoznacne
odporucam operaciu. Mam roztrhnutu platnicku,
stlpec vytecenej hmoty bol 25 mm!!!
Operovali ma 17.07.2008, uplne v pohode. Samozrejme ziadna operacia nie je bez rizika.
Kym som sa na nu odhodlala trvalo mi to 3 mesiace. Myslim, ze netreba otalat a mozem odporucat kolektiv neurochyrurgie v Novych Zamkoch. Odvadzaju perfektnu pracu, ostatne - rehabilitacia a styl zivota je na nas.
Pohyb, cvicenie - opat odporucam SMSystem MUDr.Smíšek- stravovanie a dusevna hygiena.
Prajem vela zdaru kazdemu.

Odporucam MUDr. Smíšek, Praha - www.smsystem.cz.

Beatka , prosim ta ako si dopadla? aj mne vrzga koleno, chodila som pred polrokom na spining presstala som ale horsie je ze koleno ma velmi boli pri ohynani…asi budem musiet vyhladat lekara…monika banska bystrica.pekny vikend