Bolesti chrbtice

Dobry den p.doktorka, zaujala ma Vasa ambulancia chronickej bolesti, trpim bolestami kostrce pri sedeni, najskor to boli striedave bolesti v krizovej oblasti, kde nevedeli pricinu a vseobecny lekar spominal Vasu ambulanciu, ci naozaj patrim medzi Vasich pacientov, aky je rozdiel ak by som navstevovala pravidelne ortopeda, alebo neurologa a pripadne ambulanciu chronickej bolesti, ktoru mi vysvetlili ako poslednu moznost. Co sa zmeni, alebo presnejsie co to prinesie. Dakujem velmi pekne

pri bolestiach chrbtice mám vynikajúcu skúsenosť s pulznou magnetoterapiou, prístroj ktorý mám doma v týchto ťažkostiach pomáha celej rodine. s pozdravom

zdravim, vas. moja dcera ma 15 rokov a bolesti v oblasti trtola. dnes jej robili ct vysetrenie a ma zevraj vyskocenu platnicku, prosim poslite mi kontakt na ten Dolny Kubin. dakujem trapi sa uz 3 mesiace

JA MAM DLHODOBE PROBLEMY S CHRPTICOU. A TENTO TVOJ POZNAM .UZ SOM HO PRELIECILA. NAVSTEVUJEM FYZIOTERAPEUTA. RADY, KTORE MI POMOHLI:CVICENIE-LAHNUT NA BRUCHO A PRSTOM SI NAHMATAT KONIEC CHRBTICE DOLE. TLAKOVYMI BODMI POSTUPNE AKO VYDRZIS TLACIT T.J.ZATLACIT NADYCHNUT, POVOLOVAT VYDYCHNUT. NIC NESMIES ROBIT NA SILU. ASPON PRE ZACIATOK KAZDU HODINU. PRE MNA TO BOLO LEPSIE V STOJI.
TOTIZ TO NA KONCI SA TI UKONCUJE SVAL A TEN MAS PRI SEDENI STIAHNUTY. MNE TO POMOHLO ZA DVA AZ TRI TYZDNE. TERAZ TO ROBIM LEN KED TREBA.SKUS TO

PO DLHEJ DOBE CITAM TIETO CLANKY. V SKRATKE . MAM TO ISTE CO TY. K TOMU ZAVRAT, ODPADAVANIE A NEPRITOMNOST VO SVOJOM TELE. OBEHALA SOM VSETKYCH. LIEKY TIE ISTE. MASAZE, BIOPTRON MAM DOMA. NIC NEZABERA. POMAHA MI NIEKEDY MAGNEZIUM A KLUD. ALE NA CHVILU. VSTCI TVRDIA , ZE JE TO STRES, KTORY NEMAM.
AK BY SI NIECO NASIEL ODPIS.
DAKUJEM

Dobry den,
Mam problem s chrbticou uz dlhe roky:skolioza, lordoza atd. K tomu sa mi pridruzil Tinitus, nemozem kvoli tomu ani v noci zaspat / dostala som liek na spanie, ale som rada aj tomu/. Takisto mi v sucastnosti zistili znizenu funkciu stitnej zlazy: hodnota TSH 0.027 / lekarka v Lubochni sa mi pozrela na vysledky krvneho testu, vraj je znizena hodnota TSH, ostatne v norme a dovidenia./ Taku rychlost vybavovania pacienta som este nevidela. Ani si neprecitala zdravotny zaznam. Ale mozno v specializovanych ustavoch to nie je potrebne./
Prosim vas mohli by ste mi doporucit, co robit, ako odstranit to sumenie v uchu a odstranit unavu.
Velmi dakujem za kazdu radu a aj za vas cas.
s.p. J.Holla

Ahoj.Tak otrasné bolesti som ešte nemala. Trpím bolesťami chrbtice od 12 rokov a dnes mam 29 takže pekne dlho.Ale dnes v noci som myslela že to nezvládnem.Tlak v hrudnej časti ako ked vas zovru do zveráka, tlak postupuje až do hrdla a potom sa uvolni ale stále sa to hned opakuje.Nemohla som sa nadychnut ani sliny preglgat prosto som lapala po dychu.Som už 4 mesiace doma-uraz kolena aj ma operovali a teraz už rehabilitujem.Môže to mať súvis s úrazom? Vie mi niekto poradiť?Mám to len posledný mesiac a našťastie nepravidelne.Sú na to cviky?Prosím napíšte ak niečo viete alebo sa niekto na podobné problémy liečil.Navyše som v zahraničí tak to nie je tak jednoduché ísť k lekárovi ako doma. Cakám na radu. Dakujem

Pekný deň. Chcem sa podeliť aj ja sosvojim problémom a zároveň poprosiť o pomoc. Mam tiež veľké bolesti v krížoch s vystreľovaním bolesti do podbruška a po zadnej strane nôh. Moja diagnóza je istá. Musia mi vymeniť 2 platničky a spojiť tri stavce dokopy. Bojím sa, ale nič mi nepomáha, lieky nie veľa a neviem čo robiť. Mám doporučenú operáciu. Má niekto s takouto diagnózou skúsenosti? Odpíšte mi.

Ahoj Peter, mam asi tie iste problemy ako ty. Ak budes chciet mozeme o tom vsetkom pokecat.Kamila

Mila Monika. Ja som absolvovala takuto operaciu v okt.2008- vymenili mi 2 platnicky v krizovej casti (L4/L5,L5/S1), jedna je dynamicka, druha nie. Tiez som sa bala operacie, ale kedze som posledne mesiace pred op. uz takmer nechodila, nemala som na vyber. Teraz sa mam lepsie ak opred op., este by sami mal stav zlepsovat; kedze menili 2 platnicky, trva to dlho kym si organizmus zvykne + kedze bol organizmus pred op. v zlom stave, o to dlhsie sa dava po nej “dokopy”. Uz mas termin a miesto operacie?

Ahoj Lucia ak máš naozaj bolestivú kostrč a nie niečo iné tak Ti poradím jednoduché cvičenie po ktorom Ti blokácia kostrče povolí
Lahni si na chrbát na tvrdú podložku poprípade na dlážku šlapy zatlač do vnútorného sklopu/palce na nohách nech sa maximálne približia podlahe/a obydve polovice zadku maximálne stiahni takto vydrž cca10min potom si daj prestávku asi 5 min a opakuj zasa 10 min vnútorný sklop a stiahnutie zadku.Toto precvič ráno a večer.Po 10 dňoch Ti bolesť kostrče prejde ak to bolesť kostrče je.Ozvy sa ako sa Ti darí na chiropraktika@gmail.com s pozdravom priateľ

Dobrý a krásny deň a noc bez bolestí. Viem, o čom hovorím, mám hernie dvoch platničiek… Ale nie o tom som chcela… Mne tiež bolesti v lese ustupujú. Fakt nie som sama? Je nás viac? Ozvite sa, ak hej. Možno to súvisí s energiou stromov a potom by sme mali šancu, tak to cítim!!!

Dobrý deň, už 5 rokov sa trápim s herniou krčnej chrbtice C 6-7, bolesť mi ide do pravej ruky. Bral som infúzie, chodím na rehabilitácie, ked je najhorsie, beriem lieky - niekedy mi je lepšie, inokedy horšie. Počul som o jednom doktorovi z Rajeckých Teplíc - volá sa MUDr. Tibor Mekyňa, vraj vie pomôcť v takýchto prípadoch. Chcem sa spýtať, či s ním má niekto z vás nejakú skúsenosť? Taktiež sa chcem spýtať, ak mal niekto z vás podobné problémy, ako ich riešil? Ďakujem vám vopred za odpoveď.

Prosim Vas o zaslanie cvikov, mam bolesti chrbtice.Za pochopenie dakujem

TSH-0,027 nie je znížená činnosť štítnej žľazy.
Pri tom Vám určite robili aj FT4 a FT3, ktoré v NEDU robia a podľa neho nich posúdili , či je potrebná liečba alebo nie

Som rada,že si sa mi ozvala.Operovať ma budú vo vojenskej nemocniciv Ružomberku,môj termín nastane,keď nebudem môcť chodiť a znášať bolesti. Je pravda, že je pri tejto diagnóze veľmi obmedzený pohyb a predklony? Koľko máš rokov a si na invalidnom dôchodku? ja mám 43 a som 6 rokov na čiastočnom.Bola si už v kúpeľoch? Som rada, že sa ti po operácií polepšilo. Držím palce. Odkiaľ si?

Vážení priatelia.
Pred15 rokmi som malataké problémy ako Vy. Som 177 cm vysoká a tak bola moja chrbtica vo velmi zlom stave.Lebo môj brušný lis /účinkuje ako korzet/ bol velmi slabý. Bolo to so mnou tak, že oprerácia, lebo som si už necítila chodidlo pravej nohy. Vtedy este neboli také rozličné metódy operačnej nápravy ako dnes.Nedavali mi záruku, či nezostanem na vozíku. Mala somsedavé zamestnanie. Každé ráno somchodila s plačom do práce , lebo bolesti boli hrozné. Jedna pani doktorka od iného fachu mi poradila_zmente zamestnanie.Nebolo mi to jedno, lebo som pracovala v zahraničnom obchode.Toto lukratívne a atraktívne zamestnanie som nakoniec opustila. Ako som na tom dnes?
Moje chybné krčné, hrudné a krížové stavce/ vidíte skoro celá chrbtica bola v keli/ dnes dajú pokoj. Kúpila som si nový matrac-drahý.Zobúdzam sa OK. Zmenila som zamestnanie. Stálo to zato.mám menej penazí ale prakticky žiadne bolesti. A teraz to najdôležitejšie:
Bacha na nasledovné!!!: stres,nedostatok pohybu a prechaldnutie. Verte, vie o čom hovorím. 3x do týždňa nording Walking, občasnejaké natahovačky.Ale opatrne.Všetko postupne.Podľa mna najlpší druh pohybu je tanec!!!Nie akoby z retaze odtrhnnutý.A to teplé oblečenie. Ja mám teraz 52 rokov. Na chrbticu som trpela od 24 rokov. Do 40-dsiatky to boli muky. A este niečo. Nech Vám partner, al. niekto iný rukou hladka bolestivé miesta.Volá sa to facilitácia.Bolo to tu už spomenuté, Zatlačit-nádych, uvolnit-výdych. Skúste.O zdravie sa treba starat ako o auto.papa.

Ahoj.Tak ja som mala takéto problémy asi pred 15 rokmi.Výsledok vyšetrení: Platnička krč. chrbtice, 2 plat. hrudnej a 3 stavce osteoporované v driekovej chrbtici. A to som mala vtedy 37 rokov.Dokonca to bolo už také, že operácia bola nevyhnutná.Necítila som si chodidlo pravej nohy.V nemocnici som lažala 2 mesiace. Bála som sa. Tak som konzultovala s viacerými odborníkmi a vyslo z toho nasledovné: POhyb, pohyb, pohyb./Mala som vtedy lukratívnu , atraktívnu prácu v zahraničnom obchode.Vela sedenia v robode aj počas častých služobiek v aute./ Tak som zmenila zamestnanie, kde sa trocha sedí, trocha chodí.Vzhladom na moje vzdelanie nič moc. Ale chodit do práce každe ráno bez plaču od bolesti je na nezaplatenie./
Stres, stres,stres!!
Pri strese je stiahnuté svalstvo., ťeplé oblečenie!!! neprechladnúť na chrbticu.!!!
A správne stereotypy-to znamená, naučit sa dvihať ťažké predmety,správny postoj-chodiť akoby zavesená za vrch hlavy na spagáte, ako odlahčovať chrbát pri dlhšom sedení, pauzy medzi sedením.prosto pohyb. Ja som to riešila Nording walkingom.3x týždenne.Kúpila som drahý dobrý matrac do postele.
Najlepší pohyb je tanec. Taký akurátny.Ziadne disco.Nemci majú takú pov edačku: Kto sa nehýbe, hrdzavie. A potom máme bolesti.Viem viacero trikov, nedá sa to vsetko popísat.Ale rada poradímviac. dovi.

S obmedzenim pohybu je to vraj velmi individualne a zalezi v akom stave je clovek pred operaciou. ja sa zohnem teraz cca 30-40 cm prstami od zeme a pri kontrole pred par dnami mi rehab.doktor povedal ze sa mi malo rozvijaju svaly v krizovej casti, ze kvoli dynamickej platnicke by to malo ist viac. tak snad to este povoli. ale ten moj predklon je myslim dost dobry vzhladom na to ako som sa vzdy zohla a mam teraz vsetky svaly velmi poskracovane (dlhym lezanim pred op.) Mam 32 rokov, som z TT. Na invalidnom este nie som, zatial PN, ale ked mi skonci pojdem na invalidny (povedali lekari a aj sa na to citim teraz). ja som pracovala naposledy na skrateny uvazok. do kupelov sa chystam az po pol roku od op. V Ruzomberku vo vojenskej som bola na konzultacii, ale vybrala som si NZ. Zelam Vam zlepsenie.

este clanok na povzbudenie http://www.slovenka.sk/index.php?id=blog&no=2808