Bolesti chrbtice

Prečítala som si tu všetky diskusie ohľadom bolestí chrbta. Mám podobný problém, s ktorým by som potrebovala pomôcť. Už roky mám vracajúce sa bolesti. Chodievala som k masérovi. Na čas v pohode, ale znova sa to pomaličky vrátilo. V noci sa ledva pretočím na posteli a ráno vstanem ozaj s ťažkosťami, proste nemám miesto a k tomu ešte mi to vyráža do nôh. Ani sedieť, ani stáť. Som unavená, klipkajú mi oči. Ja neviem. Otrasné. Poradíte prosím? Ďakujem. Prajem pekný deň.

Dobry den Sona, z vasich popisov o bolesti to moze byt aj LIS - lumboischiadicky syndrom, ak vam to vyraza do noh, je to urcite korenove drazdenie, cize ide o problem so stavcami. Skusili ste rehabilitacneho lekara?

Zdravím Vás Lenka. Chodievala som na hydromasáže a klasické masáže. Vybrala som 10 dávok. Dochádzala som z Prievidze do Zvolena. Na čas to pomohlo a následne vrátilo. Pila som rôzne špeciálne prípravky - minerály, ktoré mi mali pomôcť zaplniť medzierky medzi už napravenými stavcami, ale ako som už písala, trápi ma to naďalej. Nechcem brýzgať na našich prievidzských lekárov, ale osobne mám s nimi zlé skúsenosti, hlavne čo sa týka prístupu a spolupráce. Jednoducho som si lekára vybrala vo Zvolene a ten je naozaj ústretový. Ešte odbočím od témy: Pred časom som mala zlomený členok a žiadne rehabilitácie mi lekár nepredpísal, ba ani sa o nich nezmienil. Doteraz mám členok v neporiadku. Vďaka Vám za odpoveď, skúsim si o LIS niečo vyhľadať na internete. Prajem pekný večer.

Aj mna bolela chrbtica a odkedy mam tvrdy zdravotny matrac, velmi sa to zlepsilo. Mala som uplne nevyhovujucu postel s tromi epedmi este z detstva, niet sa co divit. Ale teraz mi brat odporucil aj cvicit cviky na spevnenie svalov na chrbtici, po mesiaci cvicenia neboli, ale ked prestanem co len par dni, zasa sa bolest vrati, tak radsej cvicim a som spokojna.

Zdravím Vás Janka. Viem, že správnym cvičením sa bolesť mierni. Priateľka mi tiež poradila fit-loptu. No skúšam. Vďaka aj Vám za radu.

Áno, určite je potrebné mať kvalitný matrac a tiež, ak už sú problémy, hlavne s krčnou chrbticou, tak anatomický vankúš. Dnes už je bohatá ponuka na trhu, aj keď cenovo sú trošku drahšie. Ale myslím si, že do zdravia sa oplatí investovať. Ja ho mám od firmy Novacare, treba si na neho zvykať pomaly, ale keď už si človek navykne,tak to má naozaj dobré účinky. Hlavne, ak už je poškodená krčná chrbtica, alebo často zablokovaná.

Dobrý večer, akurát si tu čítam vaše problémy s chrbticou, lebo som hladala niečo, čo by mi priblížilo to, čo mi hovoril lekár. Od malička mám problémy s chrbticou, mala som aj korzet ako dieťa, ale bolesti mi len stúpali. Beriem len lieky proti bolestiam a občas, keď sa to už nedá vydržať, tak aj injekcie, ale pomožu len na nejaký čas. Teraz mi odporučil nejaký leaser a neviem k čomu to je, či mi to vobec pomože, ale už sa tie bolesti nedajú zniesť, lebo ma bolieva hlava a to ukrutne deň čo deň. Bolí ma hlavne krčná chrbtica mám trojitú esovitú skoliózu a denne som dolámaná. Praská mi komplet chrbát ako skladačka a nič mi nepomáha, čo mi dávajú, poradte mi prosím, čo vám pomohlo proti bolestiam Ďakujem. Linda.

Matrac s lenivou penou, masážne lôžka a hlavne odkysliť organizmus - vhodné su riasy a zásaditá voda; pri akútnom zápale lieky.

Mila pani /slecna/, ak dovod vasich bolesti nieje priamy, to znamena ak nieste po uraze, operacii a pod., ale vase bolesti pochadzaju z degenerativnych zmien, napr. zleho drzania tela, malo pohybu, dlhe sedenie za pocitacom a pod., potrebna je cielena a dlhodoba praca s pohybovym aparatom. To znamena pravidelne masaze a zdravotne cvicenia, napr. metodu Pilates Medical. Zablokovane a opotrebovane stavce je potrebne spravnou masazou uvolnit, prekrvit okolite struktury a cvicenim telo uvolnovat a zaroven spevnovat. Zabezpecovat volnost, pevnost a maximalnu moznu flexibilitu. Takyto program by sa mal stat celozivotnym programom, ktory nase telo udrziava v primeranej kondicii.

Mal som podobné bolesti s chrbticou, hlavne pri sedení. Kamarát mi poradil sedací vak. Fakt mi to pomohlo, sedací vak Bagie je tvarovateľný, upravím si ho tak, ako mi to najlepšie vyhovuje. Bolesti ustúpili. Dokonca aj telku z neho pozerám.

Dcéra mala podobné problémy, začala užívať výživové doplnky citamíny, skúste, odporúčam.
http://www.zdraviedlhovekost.sk/citaminy/prevencia/, pohybový aparát.

Po rehabilitácii odporúčam, výživové doplnky vitamíny.
http://www.zdraviedlhovekost.sk/citaminy/prevencia/, pohybový aparát.

Dobry den, pridavam velmi dobry clanok ako sa zbavit bolesti chrbta a iných tazkosti. Nech mate akekolvek problemy, nastavi sa vam dany program a velmi to pomaha. Je to v Bratislave, je to relaxacne centrum, mensie, utulne a luxusne zariadene. Vyriesi vam to problemy s chrbticou, krcnou, migreny, bolesti zaludku, astmy, alergie, vysoky krvny tlak, neurozy a tak dalej. Staci sa poradit s poradkynami a oni vam rady poradia aky program treba zvolit. Steny su tam z himalajskych soli, co znamena ze sa tam citite ako pri mori. Je tam velmi prijemny a zdravy vzduch. Objednat sa mozte na tel: 0911-622-034, pripajam aj stranku aby ste sa dozvedeli viac :slight_smile:

http://www.kamzakrasou.sk/technologia-ceragem-to-prave-pre-vase-zdravie/5692#.VYfM9AWABzo.facebook

Nerob si takto reklamu

Dobry den.

Ja som mala tiez podobne problemy. Vymenila som madrac v posteli ktory bol strasne prelezany a manzel mi kupil domaceho masera ktoreho si neviem vynachvalit. Fakt pomohol. Nechcem tu robit reklamu ale zadajte si do google Jadewell . je to masazny pristroj aj s infra vyhrievanim. Prajem vsetko dobre. Lucia.

Dufam, ze nebude nikomu vadit, ze som obnovila tuto temu. Nechcela som zakladat novu kedze ich tu je o bolesti chrbta uz aj tak dost. Prisla som sa sem trosku postazovat na bolesti chrbtice, ktore ma trapia uz dlhe mesiace a hadam mi budete vediet pomoct. Vacsinou ma to bolieva vecer alebo rano a zvykne mi na to zabrat tabletka od bolesti ale na dalsi den sa bolest zase vrati :frowning: :frowning: Je to hlavne v oblastit krizov a kusok nad nimi. Neviete z coho by to mohlo byt?

KREOLLA tak to môže mať hrozne veľa príčin. Kde pracuješ, alebo ak nechceš povedať tak aspoň v akej polohe pracuješ, stojíš, sedíš alebo zdvíhaš niečo ťažké? Nemáš starý matrac alebo nemôžeš mať nachladnuté kríže? Ako dlho ťa to už boli?

@kreolla to si nam teda moc informacii neposkytla :confused: v prvom rade si musis uvedomit, ze my tu nie sme lekari a aj keby sme boli tak prist s nejakou diagnozou na dialku je uplne nemozne takze tvoje prve kroky by mali smerovat k doktorovi a nie na forum. na jednej strane ta chapem, ze sa tam bojis ist ale cim dlhsie to budes natahovat tym horsie to pre teba bude. mozno tam pojdes a zistis, ze je to len nejaka banalita a za par dni budes bez bolesti a bude sama sebe nadavat preco si tam nesla skor. takze vies co mas urobit? drzim palce :wink:

kreolla aka je to bolest? skor taka tupa alebo ta to picha? neskusala si napriklad niektore tie hrejive maste alebo kadejake naplasti na bolesti chrbtice? alebo chod k doktorovi a ak to bude len nejake pretazenie alebo co tak ta moze napriklad poslat na rehabilitacie alebo aj na masaz mas vraj narok ked mas taketo problemy :slight_smile:

kreolla u doktora si este nebola? uz davno si mala ist ked ta to tak velmi a pravidelne bolieva…