Bolesti chrbtice

magdalenka23 Ja viem, preto som si myslela, ze by mi tu mohol niekto poradit cim by to mohlo byt. Ja v praci cely den stojim a sem tam musim dvihat aj dost tazke veci, co je logicke, ze ma potom bolia krize ale mna to bolieva aj ked nic nezdviham :frowning:
tobolka Uvedomujem si to ale presne ako si pisala, velmi sa bojim ist k doktorovi, ani nie kvoli vysetreniam ale kvoli tomu aby mi nepovedal, ze je to vazne
Ninike Na krizoch je to skor taka tupa bolest, ktora trva dlhsiu dobu ale nad nimi ma iba sem tam pichne. Naplaste som uz skusala , tak isto ako liekdy od bolesti ale vsetko mi to pomaha iba docasne a stoji to dost penazi a treba do toho stale znova a znova investova

KREOLLA no ak v práci zdvíhaš ťažké veci tak to sa nečudujem. To ťa potom môže pokojne bolievať aj keď práve v ten deň nič nezdvíhaš, to už máš proste ten chrbát a tie kríže také preťažené, že ti to dávajú najavo aj keď im dáš trochu oddych. Nerozmýšľala si aj nad zmenou práce napríklad?

kreolla to budes mat asi teda pretazene. tak to je pravda, ze tie naplaste treba furt kupovat a riesi to iba tu bolest a nie pricinu :frowning: a tie masaze si neskusala? alebo nejake pravidelne cvicenie?

magdalenka23 Fuha tak to vobec. Ja som praveze pred tym ako som zacala robit v tejto firme, velmi dlho nevedela najst pracu takze som teraz rada, ze som ako tak presla skusobnu dobu, som tam zabehnuta a mozno sa casom bude crtat aj nejake povysenie na lepsie pozicie ale tak to uz velmi predbieham. Len to som chcela, ze by som odtial velmi nerada odchazdala :frowning:
Ninike Na masaz som tiez skusala chodit ale tiez to stoji pravidelne nejake peniaze a sice mi to pomohlo ale tiez iba na isty cas a potom som bola znova na zaciatku :confused: A cvicenie uz ani nehovorim, ponukala mi jedna kamaratka, ze mozem s jej trenerkou zacat cvicit nieco na posilnenie chrbtice a na lepsie drzanie tela ale to malo byt aspon 4 krat za tyzden, na co ja jednak nemam cas a za hodinu platit trenerke 10 eur a este aj clenstvo do fitka, co je pre mna fakt nemyslitelne

@kreolla ale prosim ta, nerob hned paniku. pri bolestiach chrbta sa moze maximalne prist na to, ze mas nieco s platnickou ale pokial ta to bolievaju krize tak je to malo pravdepodobne, to sa stava vyssie na chrbte. ale vies hlavne je to, ze kym tam proste nepojdes tak to vediet nebudes :wink:

KREOLLA to nie si asi jediná, teraz je celkovo ťažko nájsť prácu ale tak ak ti to nerobí dobre a máš mať kvôli tomu takéto problémy, musíš sa zamyslieť nad tým či sa ti to oplatí vieš

kreolla ale nikto ani nevravel, ze to bude lacne vies. len ak chces fakt pomoct sebe aj tej svojej chrbtici tak aspon nieco by si mala robit. ked uz nechces investovat do takychto veci tak chod aspon k tomu lekarovi, nech sa vylucia nejake velmi vazne priciny a potom uz teda ak chces takto dobrovolne trpiet tak je to na tebe ale je to zbytocne si myslim

Tak čo neskúsiš napríklad aj nejakú alternatívnu liečbu? Veď sú kadejakí tí “šamani” alebo ako by som ich nazvala, proste ľudoví liečitelia. Takých furt dávajú v telke, že pomohli tomu a tomu :slight_smile:

@tobolka @Ninike Nerobim paniku, iba som z toho trochu nervozna, neviem co mam od toho cakat, teda od tej navstevy lekara. Ale buduci tyzden uz asi budem musiet ist, v stredu mam ist k zubarovi tak sa pojdem aspon objednat a pre vymenny listok k mojmu obvodnemu
@melli598 Aj nad tym som uz rozmyslala ale vobec s tym nemam skusenosti. Ked by som sa aj na nieco take dala tak isto iba tak, ze by som vedela, ze to bude fungovat, proste, ze to uz niekto predo mnou absolvoval a pomohlo mu to :confused:

ved chod k doktorovi, vypytaj sa na volake masaze alebo napriklad do kupelov co su na klby dobre a to budes mat prakticky zadarmo. ked ti to schvali poistovna tak pojdes na liecenie, hadam ti to pomoze a este si aj oddychnes a platiti budes minumum, na to by si mala mat normalne narok ak mas fakt problem

@gramono To vazne by som mala narok na liecenie zadarmo? Som vedela, ze je aj taka moznost, dakujem :slight_smile:

To je jasné, že nebudeš skúšať niečo čo nikomu inému pred tebou nepomohlo. Veď normálne skús niečo pogoogliť, či nenatrafíš na niečo alebo si nájdi teda aj nejakého liečiteľa, popozeraj recenzie. Alebo ten kosmodisk čo kedysi stále reklamovali v teleshoppingu už nevyrábajú? :smiley:

@kreola konecne! tak teda drzim palce aby to bolo okay a ozvi sa teda potom ako si dopadla :slight_smile:

@melli598 To sa už podľa mňa ani zohnať nedá ale moja svokra si to vtedy kúpila keď to išlo a nejako moc jej to nepomohlo. Ale to ani neviem ako vlastne fungovalo

Ak si teda otvorená aj takýmto možnostiam tak ti môžem z vlastnej skúsenosti odporučiť Polaris Disk,
mne ho odporučila jedna známa. Pred tým som tiež skúšala aj veľa druhov cvikov aby sa mi uľavilo ale keď už dlho nič nezaberalo, rozhodla som sa, že to vyskúšam a potom som ľutovala, že som to nespravila skôr :smiley: Minule som dokonca narazila na článok o ňom keď som si len tak listovala časopisy v tescu. Keď som si ho kúpila tak som sa po dlhých mesiacoch konečne poriadne vyspala, bez toho aby som sa budila na tú bolesť

@tobolka Ozvem neboj :slight_smile:
@Labelita Nepocula som o tom? Co to je? Na akom principe to funguje?

To si už ani ja presne nepamätám ale viem, že vtedy to bol dosť veľký hit, že to aj dosť ľudí malo vtedy doma :smiley:
@Labelita Čo je to prosím ťa? Ako to vyzerá? To je tiež niečo podobné ako ten kosmodisk? :smiley: Lebo mi to tak znie

Nie nie je to také ako kosmodisk :smiley: Teda aspoň to tak nevyzerá, to je len také malé koliesko, asi tak veľké moja dlaň a to sa prikladá na miesto, ktoré ťa bolieva, teda aj v tom momente ako ťa bolí a bolesť by mala za chvíľku ustúpiť. U mňa to tak zakaždým bolo. Plus si to potom ešte pár krát za deň prikladáš na 10 minút na čakru, ktorú potrebuješ preliečiť :slight_smile: Nie je to nič zložité a ani to nezaberie veľa času, proste 10 minút ráno a večer alebo ak ťa to miesto bolí :slight_smile:

@Labelita To mi pomoze od bolesti za 10 minut? Tomu nejako neverim. Na akom principe to vlastne funguje? Preco mi to vlastne pomoze? Kde sa to da kupit? To predavaju v lekarni alebo sa na to mam pytat doktora ci ako?

neskušali ste vymenit matrac?