Bolesti slepeho creva

Chcela by som sa spytat, ake su priznaky slepeho creva, dik?

Klaudia Sochova, priznaky slepeho creva nie su ziadne. Priznaky zapalu slepeho creva su bolest v pravom podbrusku, zvysena teplota, nevolnost, zvracanie.

Ahojte! Ak ma niekto podobne skusenosti ako ja, prosim napiste. Uz treti den mam bolesti na pravej strane v podbrusku. Bola som 2x na pohotovosti, prvykrat mi povedali, ze je tam podozrenie na zapal slepeho creva a po infuzii ma poslali domov. Po hnackach, zvysenej teplote a silnejsich bolestiach som isla na pohotovst znovu, ale povedali mi, ze to na operaciu nie je. Vysetril ma aj gynekolog - z tohto hladiska je vsetko v poriadku. Bolest nie je az taka silna. Citim, ze ma to boli a ked lezim, tak sa do da v pohode vydrzat. Horsie je, ked chodim alebo sa hybem vtedy je bolest vacsia. Musi byt pri slepom creve bolest ostra ci pichava? Prechadza to potom do obrovskych bolesti ci ani nie? Co ak mi bolest neprejde?

Agli, ja som mala presne taketo problemy ako to popisujes ty. Mne tak isto na pohotovosti povedali, ze je to asi slepak, podotykam slepe crevo. Bolesti neprestavali a ja som musela ist do nemocnice. Tam som absolvovala vysetrenia doktor mi povedal, ze je spusta moznosti co sposobuje bolest v podbrusku - ladviny, vajecniky, mocovody, slepe crevo, zrasty, rozne cisty, piesok v mocovodoch, tak som musela suhlasit s hospitalizaciou. Nakoniec som skoncila na operacnom stole bol to slepak a zrasty - u mna bol velky predpoklad na zrasty, lebo uz som bola po jednej operacii. Tak ti radim pozbieraj sa a chod rychle na vysetrenie, aby si vedela urcite, ci je to slepak. Drzim ti palce a skore …

Ahojte, potrebovala by som malu pomoc a radu. Od nedele ma boli na pravo v podbrusku, zacalo to bolestou v podbrusku, potom to preslo iba na pravu stranu, ale skor je to bolest blizsie ku klbu a odvcera mi to zacalo prechadzat aj do krizov. Teraz neviem, ci to je slepe crevo alebo nieco ine. Najprv som si myslela, ze som prechladla, ale teraz neviem.

Teplota byť nemusí, dokonca to môže prestať bolieť, lebo tam odumierajú nervy - to sa volá gangréna, to sa potom horšie operuje aj hojí, nečakaj!

Kari, môžeš si vybrať: neurologia, urologia, gynekologia, chirurgia a to vyradovacím spôsobom, hlavne dlho nerozmýšľaj, ja by som začal u nejakého známeho na sonografii, podľa možnosti chirurgiu až nakoniec.

Mojej mame az pri operacii bolo zistene zapal a prasknutie slepeho creva. Nechcela sa podrobit laparoskopii, pretoze sa bala. No bola to chyba, teraz po operacii a neviem, ci to nie je nebezpecne az zivot ohrozujuce. Ma sancu sa z toho dostat? Ma 65 rokov.

Som chirurg. Operácia appendixu si vyžaduje predčasné zistenie napríklad ako Vaša mama mala zápal, treba navštíviť chirurgickú alebo internú ambulanciu. Operácia nieje vôbec komplikovaná, používa sa laparoskopia alebo riadny nárez dutiny brušnej. Následky by to mať nemalo, pokiaľ bol appendix extirpovaný dobre.Ľudia sa často boja operácií, ale zbytočne. Chirurgovia majú veľmi dobré skúsenosti odstraňovania appendixov. Operácia patrí medzi najjednoduchšie. Niekedy operujem aj 4 appendixy denne.

Dobry den, chem sa opytat, mam tlaky v bruchu ako keby som mal zastavene vetry, ale neboli ma to jak je slepak, ale ma to tlaci pri slepaku a citim, ze potrbuejm si prdnut, ale nejde to a dneska rano ma zacalo boliet okolo pupku, chem sa opytat, ci to je slepak alebo co to je, porosim vas napiste mi.

Nikdy by ma nenapadlo, ze ja budem mat zapal slepeho creva. V nedelu 11.10.2009 o 13.30 hod som sa zobudila po prehyrenej tanecnej noci z trhavou boslestou brucha v pravo. Isla som na zachod a myslela som si, ze to je zapcha, ale stolicu som mala a bolesti neustupili. Boli to presne take pocity ako pred menstruaciou, ale boli silnejsie. Priatel mi dal cierne uhlie a to som hned vygrcala. Mala som 37,4 teplotu, myslela som si, ze mam tazku opicu. Dala som si brufen a bolesti ustupili. Chut do jedla som mala a skusila som jest. Uz som negrcala. Uz to bolelo len pri chodzi a na dotyk. Ale nieco mi hovorilo nech idem na pohotovost, bolo to strasne, 4 hodiny cakania, uz som chcela odist, ale pockala som. Prisla som tam o 19. hod a vysetrili ma o 23. hod. O 1 hod ma operovali. Najhorsie na tom bolo, ze som o 21 hod si dala dva keksy a kolu a museli mi dat hadicu cez nos do zaludka, tak ta hadica bola na tom najhorsia. Zijem a som stastna a vobec si neuvedomujem, ze som mohla zomriet, prebehlo to hrozne rychlo. P.S.: Pokial idete v aute cez hrboly a vy citite ostru olest, tak mate jeden z priznakov, o ktorych sa na nete nepise. Skusala som test skok zo stolicky, ale z toho ma nic nebolelo, lebo som sa bala a skakala som opatrne. Utekajte len ak trochu mate priznaky a hlavne diki brufenu ma tazsie diagnistikovali. Poovedali mi, ze brufen je na kramy a na opicu, na ostane su tu doktori.

Ahojte, prosim vas o radu, mna uz 4. den pobolieva brucho, ale neviem povedat kde presne, ked pritlacim pod pupkom, tak ma to trochu zaboli, ale nie na pravej strane ako pisete, ani horucky nemam, ani hnacky, len mi je strasne zle, sem tam tak ako keby na vracanie ale nevracala som, vcera v noci som sa zobudila s bolestami brucha a musela som sa schulit do klbka, aby to trochu polavilo, jem normalne, tak neviem co to je a bojim sa ist lekarovi. Pred 15. rokmi som mala chronicky zapal slepeho creva a preliecili to infuziami, mohlo sa mi to vratit aj ked nie su take priznaky ako pisete?

Ahojte, uz asi treti tyzden mam bolesti v pravom podbrusku, bola som na pohotovosti, pretoze som mala problem aj s mocenim - dostala som antibiotika na mocove cesty na 5 dni mi to preslo, bolest je tu ale znova, nemam hnacky, nevraciam, nemam teplotu, nie je to bolestive na dotyk, skor ma to boli v klude, ked chodim velmi to ani nevnimam, ta bolest mi prechadza do krizov. Neviem, ci to je slepak, poradte.

Presne taký istý problém mám aj ja, nebola som ešte u lekára, pretože dúfam, že to prejde. Pred dvoma týždňami som mala zápal močových ciest, nevieš či to môže mať s tým niečo spoločné?

No ja som bola tiež zase u lekára, brali mi aj krv, či to nie je slepé črevo, to mi vylúčili. Vraj tie močové cesty sa dlho hoja, takže to vraj prejde samé, len treba byť v teple. Je to dlhší proces, lebo tie steny sú oslabené, takže to asi bude tým.

Mám bolesti dole v podbrusku, ked sa postavím, tak ma to pichne, alebo ked chodím niekedy. Čo to moze byt, mám 14 rokov?

Mam problem s bolestami na lavej strane. Vybrali mi maternicu a robili mi sono na slepe crevo ale to sa nenaplnilo, vraj ak je v poriadku malo by sa naplnit. Mam ist este raz k lekarovi. Bolesti sa niekedy nedaju vydrzat. Vajecniky mam v poriadku.

Ja som mala prve silne hnacky, potom teploty, a potom som objavila v stolici krv. A uz viac ako tyzden ma pali slepe crevo, nemozem sa poriadne narovnat, ani vela hovorit, a ani sa nahlas smiat, lebo je to dost bolestive, myslim si, ze mi slepaka vyberu.

Dobrý deň, 9.9.2010 od 16.30 do 21.00 hod. som mala neskutočný stav - vracanie a veľká potreba sa prejavovali akosi súčasne. Nemohla som sa napiť ani vody. Bolo to neuveriteľné čistenie. Zaspávala som s bolesťou v žalúdku a dnes 10.9.2010 ráno som sa prebudila zoslábnutá s pichavou bolesťou v pravom podbrušku. Musela som sa vrátiť z práce a do 15.30 hod. som ležala na lôžku a popíjala colu vo viere, že ide o podráždenie, ktoré prejde. Neprešlo. Je to stav navštíviť pohotovosť?

Za odpoveď s úctou ďakujem.

Dobrý deň, som 6 dní po operácii apendixu a chcem sa spýtať, či je normálne, aby aj po operácii ma začalo pobolievať v pravo dole, tam kde sa nachádza slepé črevo. S ranami nemám žiadny problém, v piatok idem na výber stehov, len sa bojím že sa mi vo vnútri zase niečo zapaľuje. Ďakujem za radu.