Bolesti slepeho creva

Ak si este doma (dufam, ze nie) , treba ist rychlo k lekarovi. Ano, moze to byt slepe crevo.

Ešte som doma lebo mam malého syna má len rok a dva mesiace nemá mi ho kto postrážiť, každý je v robote nemám ho komu dať postrážiť.

Prosím vás dá mi niekto poriadnu odpoveď že keď mám silné bolesti na pravej strane podbruška kde je slepé črevo či to može byť aj to slepé črevo alebo aj niečo iné. Za pochopenie ďakujem Cikita

To mi akože nikto nemôže dať odpoveď no to vám velmi pekne ďakujem že mi neviete dať odpoveď už ma to nebavý čakať na jednu blbú odpoveď. Ďakujem za pochopenie

Uz som rano pisala, ano moze to byt slepe crevo, priznaky tomu odpovrdaju. treba ist k lekarovi.

A to nikto iní mi nevie napísať idpoveď iba pani (Ivana) to nikto iní mi nevie odpísať od ostatých som nedoatala žiadnu odpoveď a vi ako viete že to môže byť (slepé črevo) ?

Velmi pekne vás prosím dajte mi aj niekto iní odpoveď na tie listi čo som sem napísala čo sa tíka tých mojich bolestí na pravej strane podbruška kde je slepé črevo. Za porozumenie Ďakujem CIKITA

Som po operácii slepého čreva 2 roky, a u mňa prebiehali príznaky nasledovne, 3 mesiace pred operáciou sa objavilo veľké nechutenstvo do jedla, vnútorné triašky, slabosti, schudla som. Absolvovalo som množstvo vyšetrení gastro, sono, vyšetrenie krvi ukázalo zvýšené leukocity. Liečili ma na hematológii a neskôr doporučili psychiatriu, vraj je to zo stresu. Nakoniec som skončila tak, že mi slepé črevo prasklo, a bolo už aj odumreté. Operácia bola do 2 hodín od prijatia. Teraz po dvoch rokoch ma začalo bolieť na pravej strane a v podbrušku, už zase navštevujem lekárov, vraj to môžu byť zrasty, ale neviem.

Dobrý deň, vek 23 výška 165 cm pracujúca . Moje ťažkosti začali cca pred mesiacom. Brala som antibiotiká zinat 500 mg, probiotika nutrolin B. Avšak antibiotiká som musela vysadiť pretože mi začali silné vodnate hnačky aj niekoľko krát za 15 minút. Teplota sa mi pár dní začala pohybovať od 38do 40 a také neskutočne kŕče že na WC som musela chodiť po štyroch nemohla som si ani kychnut ani smiať sa, kŕče ma tak dostali že som mala brucho preklenute dnu . Doktorka zobrala vytery z rekta a aj krv, všetky výsledky v poriadku. Mala som nasadenu diétu endiex a hylak forte. Trvalo to vyše týždňa ale ku koncu som už ani nemala čo dostať von lebo aj po napiti vody som šla na veľkú potrebu. Raz som mala zimnicu potom zas teplotu. Na kontrole cca po týždni aj pol som bola asi dva tri dni celkom OK. Potom to prišlo znova a už som aj zvracala, bola som strašne unavená. Bolesť sa už viac lokalizovala v oblasti pod hrudnou kosťou medzi rebrami a na pravej strane od pupka v strede. Brala mi doktorka tri vytery. Dva boli v poriadku a tretí prišiel neskôr, tam bolo síce že negatívny výsledok ale vraj už veľmi početne a to neviem čo znamená. Krvné testy samozrejme zhoršili. Robili aj hepatalne testy a tam mi crp stúplo až na na 33.89 a alt 0,80, schudla som za necelý týždeň z 56 kg na 48,5 kg . Začala som byť dosť dezorientovana a keď sa zastavím tak sa mi veci okolo seba ešte hýbu. Bola som poslana na gastro, po hmatatelnom vyšetrení, kedy sa doktorovi nepozdávali práve tie predtým spomínané oblasti ktoré boli teraz ešte citlivejšie a bolesť pri tom žalúdku až palila bolesť v tom strede pri pupku po stlačení bolela až v bedrovej kosti ma poslal na sono ktoré ma čaká teraz v stredu. Zatiaľ mi predpísal ozzion ktorý mám brat dva krát denne. Prosím vás o radu alebo vaše skúsenosti s podobným prípadom. Diky za odpoveď, Romana.

Mna už skoro 3-tyzdne tam bolí… a k doktorovi mozem ist az nabuduci tyzden. Myslis ze je to neskoro?

Jasne, treba ist hned…Ked ta nechce zobrat lekar, tak treba behnut na pohotovost…Netreba cakat, lebo nikdy nevies z coho ta bolest vznika…

a slepe crevo dokaze narobit problemy…

to áno a je to nepríjemné, treba to riešiť čo najskôr s lekárom

Ty si mala taketo problemy?

Najhoršie je, ak je človek po operácii a neoddychuje vtedy môže slepák prasknúť a to je dosť veľký problém

Kto by toto riskoval?

ja nie, ale kamoška mala a príjemné to zrovna nebolo

ako takato vazna vec by mohla byt prijemna?

jasné, že nie, ale vieš ako to myslela si myslím, keď som to aj ja pochopila :slight_smile:

nie ja nie…ale suseda mala…vela sa mi na to obdobie stazuje…