Bolí Vás päta?

Najčastejšou príčinou bolesti päty je plantárna fascitída. Takto sa označuje chronický zápal v oblasti plantárnej fascie - väzivového pruhu na spodine nohy, ktorý spája pätovú kosť s kĺbmi prstov nohy



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4847-boli-vas-pata

Liečbu chorých kĺbov a päty veľmi doporučujem radiálnou rázovou tlakovou vlnou.Je bezbolestná a efektívna.

nemôže byť spôsobená aj dlhodobo používanou nevhodnou obuvou?? napríklad ženy nosia vysoké opätky, tu sa tiež skracujú šľachy.

potrebovala by som poradiť, mám 10 r.syna, už dlhšiu dobu sa sťažuje na prudkú a nesnesiteľnú bolesť v päte, hrá každý deň intenzívne futbal a po tréningu sa s plačom pohybuje, lekára som ešte nenavštívila, nevie mi niekto poradiť ako sa toho môžeme zbaviť bez liekov. ďakujem

môj syn to má také isté, včera sme boli sa ojednať na rehabilitácii volá sa to plantárna fascitída a hlavne chlapci vo veku 10-13 to mávajú a ide o zápal rozvetvených chrupaviek, treba obmedziť záťaž aspoň na 1-2 mesiace šetriť nohu, pod pätu do topánky-tenisky použiť vložky - ortopedické gelové - predpíše lekár-ortopéd,ľadovať a natierať masťami proti bolesti-octan kostihoj a pod.

Nevedeli by ste mi poradiť, kde sa vykonáva metóda rázovou tlakovou vlnou, niekde v Nitre alebo v okolí.
ďakujem.

zdravím,tiež mám tieto bolesti a potrebovala by som vedieť kde sa táto metóda vykonáva.

Veľmi by ma potešilo keby ste mi poradili kde
či sa dá liečiť rázovou vlnou aj v Banskej
Bystrici

Absolvoval som “liečbu” bolestivej päty metódou rázovej vlny v cene niekoľko tisíc SKK s prísľubom zásadného zlepšenia do cca polroka. Žiaľ, ani po roku bolesť nepominula a je dokonca väčšia ako pred “liečením”. Odporúčam uvedený problém riešiť inými metódami - efektívnejšie a lacnejšie. Pacient.

mne osobne to veĺmi pomohlo päta prestala bolieť zaplatila som si až 7 sedení a neĺutujem,

bolest päty na obidvoch nohach si liecim asi pol roka, najprv injekciami u ortopeda a teraz razovou tlakovou vlnou,po dokonceni liecby vas budem informovat ako mi to pomohlo/alebo nepomohlo?

Dobry den, v Poprade MEDIREN, s.r.o., MUDr. Jesenský.

…len bezbolestna :frowning:

Súhlasím je to perfektný odborník !!
a to pracovisko, no Amerika

Ahojte, poznám tento problém s bolesťou päty na vlastnej koži. Raz ma presvedčili, že mi pomôžu nejaké kortikoidy, či čo to bolo, tak mi ich pichli do päty a vraj bude na veky pokoj. Učinkom som bol milo prekvapený, ale iba 4 dni. Bolesť sa vrátila a bola ešte horšia, potom vraj budem chodiť na nejaký laser, ten isto pomôže, no chodil som dosť dlho, a nepomohlo vôbec a potom jeden pán primár len tak povedal a čo takto skúsiť obyčajný ultrazvuk, neverili by ste, po 4 aplikáciách (bral som celkom 7) som bol úplne fit a to som sa predtým trápil od marca do septembra a v priebehu 1, 5 týždňa som bol úplne OK a dlhodobo. Iste je to individuále, aletoto je moja skúsenosť.

Poradíte mi, kde sa dá liečiť plantárna fascitída rázovou vlnou v Martine alebo okolí?

Navstivil som znameho lekara, povedal mi mas dve moznosti, injekciu do paty alebo tvz. narazovu vlnu. Skusil som injekciu, velmi bolestive a po par dnoch zase bolest, zvolil som druhu moznost, lebo tretia vraj neexistuje. Po c.c.a. dvoch mesiacoch ma bolest presla, zial zacalo to na druhej pate. Jeden znamy mi doporucil pana Jasicu z Dolneho Kubina, ktory robi akupresurne masaze, bolest bola velmi intenzivna, tak som sa k nemu vybral. Diagnoza znela zapal pohlavnych organov. Urobil mi masaz prstov a bolesti zhruba za 15 minut presli. Na otazku, co mi urobili narazovou vlnou odpovedal, spalili vam nerv. Po tejto skusenosti som sa zacal zaoberat podrobnejsie s touto metodov a zistil som, ze pata je energetickou drahou pohlavnych organov a ich nachladnutie respektive zapal sposobuje bolesti v pate. Lekari ma sklamali, bolest po injekci nikomu nemusim opisovat.

Moj syn 16 r. ma tiez strasne bolesti paty, absolvoval terapiu razovou vlnou v pocte 5 sedeni a nepomohlo mu to, bolesti ma este vacsie, neviem preco niekomu ta razova vlna zaberie a druhemu nie, idem s nim este do Kosic Sace, tak dufam, ze to bude lepsie.

Zdravim tiez mam tieto problemy s patou, chcela by vediet kde v okoli L. Mikulasa sa da liecit,

Dobry den, nasla som si vas clanok a chcem zareagovat na vas problem, poznam aj ja p. Jasicu tzv. ludoveho liecitela z DK. Mala som problemy aj mam s chrbticou a on mi povedal, ze su to pohlav. organy, pre mna vajecniky. Ja som nikdy nemala s vajecnikami problemy a tak som mu moc neverila. Takisto mi odblokoval bolest pichanim takym perom do ruky a prstov, bohuzial nic sa nedialo. Nevyhla som sa operacii chrbtice, museli mi vymenit dve platnicky a mam tam fixaciu siestimi srobamy. Bohuzial sa necitim dobre, po polroku som mala zlomene sroby, preco ma museli reoperovat. Bolo to v r. 2009 v jan. bola v decembri. Teraz ma prioritne boli pata od r. 2007, v minulosti som sa liecila u ortopeda len infuzne alebo obstrekom alebo Tralgidom, nemohla som ist na oziare paty, lebo od poslednych neuplynulo este desat rokov. Teraz mam vyrastok na achilovke a saliem od bolesti, zobrala som druhu seriu oziarov. Este ma caka tretia, ak mi to neprejde. Neviem, ci je mozne, ked som v r. 2OO7 zobrala jednu seriu na tuto istu patu a neuplynulo este desat rokov. Bojim sa, ze sa mi to nezlepsi ani po tretej serii, lebo ta bolest sa teraz stupnuje. Neviem, ci to ma suvis aj operacia chrbtice, nikto mi nevie povedat z lekarov. U pana Jasicu som prisla sice o nemalu ciastku korun (este neboli eura), ale ked ho navsevuje tolko ludi, tak asi vie pomoct ako vam, bohuzial mne nepomohol.