Bradavice

Môj syn má bradavice na pravej ruke. Bol v súkromnom zdravotnom stredisku Tomesa, ale bradavice mu neodstránili ani chirurgicky (vypaľovali mu ich dusíkom a aj chirurgicky odstraňovali). Má 21 rokov a dosť sa hanbí za túto kozmetickú vadu, navyše mu vadia na ruke medzi prstami. Neviem ako mu pomôcť. Môžete mo poradiť nejakého odborníka? Matka

Môj syn mal tiež bradavice ako na rukách tak aj na líčku. Na ruke sme sa ich zbavili tak že som mu prikladala cibuľu namočenu v octe a to som mu niekoľko dní prelepovala. Neverila som tomu ale zabralo to. A tie malé bradavice na líčku mu zmizli počas dovolenky na Rodose. Zrejme pomohla morská voda a podnebie…Sú to už 2 roky čo sme sa toho zbavili…skúste…

Mila Beatka,mam jedneho znameho,ktory mal posiate cele ruky hrubymi bradavicami a jeho mala dcerka sa uz nakazila od neho,mala ich tiez plne rucky.Spominal,ze ich bol tiez vypalovat,ale stale pribudali nove a nove.Ja som raz nasla niekde dobru radu a to, nakrajat cibulu,posolit a nechat do rana odstat.Cibula pusti stavu a touto stavou treba bradavice potierat.Pisala tam jedna pani,ze po 2-3 tyzdnoch potierania sa nic nedialo a tak sa toho vzdali.Po par dnoch sa vraj zacali bradavice same vylupovat a uplne zmizli.Toto som poradila aj mojmu znamemu,ktory bol uz velmi nestastny kvoli tomuto problemu.Ked som ho stretla o mesiac,nevedel,ako sa mi ma podakovat a ruky mal ciste bez jedinej stopy po bradaviciach.Spominal to same, ze 2 tyzdne si to stale natieral touto stavou a nic,a potom mu zacali same odpadavat.Bol nesmierne stastny a prave zacal tuto “bradavicovu kuru” robit aj svojej dcerke.Drzim vam palce, aby sa vas syn coskoro tejto “pliagy” zbavil a ja sa budem tesit s vami, ze som vam pomohla…

Mne osobne pomohla stava (mlieko) z lastovicnika.

ja som dávala svojim deťom, dvojčatkám thuju, a nat. muriatikum, a zmizlo to, podávala som to aj sebe, preventívne, a zmizol mi výrastok na oku,

Tiez som mal parkrat v zivote bradavice. Nechaval som si ich vypalit u lekara dusikom. bolo to sice bolestive, ale mne to vzdy nastastie aj zabralo. Horsie je to s tymi pacientami, ktori si to nechaju vypalit a nakoniec to ani nepomoze. Tak to mi je ich luto. Minuli rok som sa dostal k vyrobkom z Aloe vera. Kedze sa mi na lavej ruke znova vytvorila nova bradavica tak som skusil krem Aloe Gelly. Natieral som si to iba vecer pred spanim jeden tyzden, potom ma to omrzelo a aj som na to zabudol. Asi po troch tyzdnoch som si vsimol, ze vlastne ziadnu bradavicu nemam. Bol som tym milo prekvapeny a opat som sa utvrdil, ze aloe je univerzalne.

Radomeer: Verim, ze aj namiesto antikoncepcie radsej pouzivas ruku a Aloe Vera Gelly…

to ralf: uboziakom, ako si ty ani nic ine nezostava iba verit svojim chutkam a predstavam …

radomeer: Bud trosku sebakritickejsi! Chapem, ze chces predat vsetky svoje aloe-zazraky, no zatial im tu vyrabas skor negativnu reklamu. Ta Aloe si to nezasluzi…

moje deti mali bradavice tiež a jedna dobrá pani mi poradila rastlinku lastovičník. rastie bežne na lúkach, keď ju odtrhnete tečie z nej žltá šťava a tou to treba potierať. Zabralo to. rastlinku som si na lúke vytrhla aj s korienkom a zasadila do kochlíka.

odporucam cesnak… 100% funguje, mam to vyskusane uz opakovane:
postup: strucik cesnaku rozrezat a na noc prilozit vlhkou stranou na najvacsiu bradavicu, prelepit leukoplastom, aby nespadol. Zopakovat 15-20-25 noci (moze sa aj cez den, ked to nevadi). a potom len cakat…do 2-3 mesiacov zmiznu vsetky bradavice, zostane len mala priehlbinka alebo bledsi fliacik, co do 2-3 mesiacov uplne zmizne. vyskusajte , nic vas to nestoji…pardon stoji : hlavicku cesnaku!

ralf ty si kus somára. Prečo spochybňuješ človeka, ktorý hovorí o vlastnej skúsenosti.Ja mám tiež túto skúsenosť a funguje t. A nič nechcem predávať.

Ahoj, možnosa ti to bude zdať úpne hlúpe, ale moja dcéra mala na prstoch ruky bradavice, v nejakom staršom časopise sa dočítala, že na ne pomože obyčajná slaná voda. Preto keď mohla, máčala si bradavice práve v slanej vode. Asi po týždni jej vačšia čast bradavíc úplne zmizla a viac sa jej neobjavili. Ahoj

Dobry den Tana …
pisete, ze ste Vasim detom potierala bradavicky stavou z lastovicnika … Moze sa ta stava pouzivat aj na bradavicky nad okom , pri oboci … moj syn ma 3,5 roka
Dakujem Milada

Ja som minule v lekarni videla toto:
http://www.lekarna.cz/bradavicnik-wartner-35ml/ ale neodskusane, ja som bola s bradavicami u kozneho a odstranil mi ich tekutym dusikom.

Odporúčam VERRUMAL - “vodička” na predpis. Na chodidle som mal asi 10 bradavíc - dusík nezaberal, ani lastovičník.

Pripajam sa aj ja s mojou skusenostou. Kedysi som mala na palci na nohe velku bradavicu, chodila som na vypalovanie ale nezaberalo tak som si to dalo potom vyzerazat. Dlllho som mala pokoj a asi pred rokom sa mi zo spodu palca zacali robit take malicky, velmi vela a postupne po celom chodidle… vadilo mi to ale povedala som ze ani za nic nejdem vypalovat, des… stratili sa mi same ked som bola pri mori na dovolenke, zo slanej vody uplne zmizli a mam pokoj… Takze asi slanu vodu by som poradila :slight_smile:

Ahoj, Beatka, môj syn mal na lakti bradavicu ako väčší hrach. Hrozná bola, čo ti poviem a vyzerala dosť nechutne. ktosi mi vtedy poradil SEAL&HEAL verruca removal gel, od firmy Scholl. Normálne sa dá kúpiť v lekárni. A tá obrovská bradavica po používaní tohto gelu - je to malá, 5 ml tuba, úplne zmizla. Iste to nie je jediná vec, čo zaberá, ale ja s ňou mám vynikajúce skúsenosti. Držím palce.

Dobrý deň!
Tiež mám problém s bradavicami. Mala som ich len 2 - 3 na prstoch rúk,no vzhľadom na to, že často periem v rukách, nakoľko bývam v podnájme a nemáme práčku, nuž mám teraz malé í väčšie a pomaly sa blížim k hrozivej 15. Moji známi mi odporučili more ako liek a práve po tohtoročnej dovolenke sa mi bradavice premnožili aj na vnútornú stranu rúk. Môj strýko mi však akurát dnes odporučil prípravok Heal SEAL - jemu naozaj bradavice zničil, tak dúfam, že to pomôže aj mne. Skúste to teda aj vy - za skúšku nič nedáme!!!

Doporucujem jednoznacne cesnak. Tenky platok prilozit na noc a prelepit. Opakovat par dni. Po 1 az 2 tyzdnoch zmizne zarucene kazda.
Nic Vas to nestoji len to trocha pali. Ja som skusil hrubsi platok a snazil som sa ho prelepeny vtlacit a ucinok bol za par dni.
Pred tym so skusal vypalovanie aj rozne medove naplaste a nic nepohalo. Teraz mam uz par rokov pokoj.