Celozivotne chudnutie

Dobry den,
asi nie som jedina, kt sa bori s tymto problemom - geneticky mam predispozicie na priberanie. Cely zivot sa snazim schudnut - sem-tam pri maximalnom dodrziavani (ziadne cukry, pecivo, sol, len salaty a chude maso) plus cvicenie, akonahle povolim, opat priberiem :((. Druha vec je, ze mam znizenu funkciu stitnej zlazy, co moze mat tiez vplyv - ale nechcem to pouzivat len ako barlicku.

Vase odporucanie, co zmenit tak, aby zivot nebol iba o uplnych obmedzeniach, ale zaroven by mi to pomohlo nastartovat pozivitnu zmenu, by som uvitala.
Dakujem velmi pekne, Zuzana

Dobry den prajem pani Zuzana, najhorsie na priberanie su caste zmeny v stravovacom rezime. Ked sa urcitu dobu prisne strazime, casto krat jeme aj malo a potom pride obdobie, ked nas to prestane bavit a zacneme jest vsetko, co sme si odriekali. Telo sa tak nevie nastavit na urcity prijem kalorii a zivin. Zmeny sposobuju postupnu poruchu metabolizmu, stale sa rychlejsie dostavame na najvyssiu dosiahnutu hmotnost, pripadne ju este presiahneme. Idealne je stravu prijimat 3 x denne v pravidelnych intervaloch ranajky, obed, vecera. Porcia by mala byt vyvazena, aby nas nasytila. Kazda porcia obsahuje 1 kvalitnu bielkovinu (maso, ryba, syr, mlieko, jogurt, strukovina, tofu,…atd.), zeleninu a ako dezert konzumujeme ovocie. Ani priloham sa nemusime vyhybat (idealne su vlocky, razny chlebik, celozrnna ryza, zemiak, cestovina,…atď), len by mali tvorit maximum 1/3 porcie. takto by sme mali jest stale a jedlo nikdy nevynechavat. Pit vela vody (2-3 l denne) hlavne medzi jedlami a vyhybat sa bielemu cukru a bielej muke. 1 x tyzdenne mozeme urobit aj vynimku a dat si nieco “zakazane”, aby nas strava viac bavila a necitili sme sa stale obmedzovani. Ak budete mat este nejake otazky, kludne napiste.
S pozdravom
Zuzana