Cenník u zubára - koľko ste za čo platili

Ahojte, napíšte koľko ste za čo platili u zubára a v akom meste. Takto vznikne fórum, kde si budeme môcť porovnať ceny a zistíme, čo asi môžeme za aké úkony očakávať, nezabudnite pridať aj lokalitu.

Ja som dnes bol v Bratislave na bielení zubov, mal som to za 49 EUR aj s pieskovaním, natretím ochrannou pastou a “preventívnou prehliadkou”. Ta preventívna prehliadka je taký trik, lebo nikam na poisťovňu to zubár neposiela, viem, lebo si ani nepýtal preukaz poistenca, ale som spokojný. Všetko bez poisťovne na ruku.

Zvolen, dve plomby biele v zadu hore, rozsah presne neviem, ale dokopy 50 E a vrtala sa mi pani v ustach asi hodinu. Samozrejme bez prijmoveho dokladu alebo blocka :slight_smile:

Bratislava - dentalna hygiena 36 E, za preventivku neplatim nikdy, len si davam robit medzizubny rontgen raz za rok - a to stoji 5 E. Plomby nemam ziadne, tak neviem.

Idem 21. 7 na preventívnu prehliadku potom napíšem sumu. okres Námestovo.

Hlási sa východ. V Bardejove vrtanie a potom plomba 20 eur. 15 minútová záležitosť.

Písala som, že sa ozvem, bola som, ale som nič neplatila, lebo mi nič nenašiel. A ani poplatok za hodinu na ktorú som sa objednala, lebo meškal.

Stará Turá: údajne preventívka, oprava jednej malej odlúpenej bielej plomby a vyvložkovanie druhého zubu, ktorý mi bude robiť o týždeň 22€.

Ja som platila 63 eur a som z Bratislavy. Len mne vyberal nerv, lebo ma strašne bolel zub, takže v tej sume: anestéza, rontgen, vŕtanie, čistenie, a aj umelo vyplnil koreň, teda miesto toho nervu tam niečo dal a zavložkoval.

Dobrý deň, som z VK a ja som platila dnes u zubára za vŕtanie 15€ a trhanie taktiež 15€. Čo vôbec nechápem, lebo su to dva rôzne úkony. Takže padla dnes 30-tka a v podstate nechápem prečo. A jasné, že bez akéhokoľvek bločka, no čo už.

Presov - Lubotice. Preventivka, vstupna prehliadka, dentalna hygiena 86 Eur. Dalsi ukon, dalsie osetrenie zuba s anestezou, vyberanie nervu, vyvlozkovanie 90 Eur. Teraz podal zubar dva navrhy. Amalgan za 20 Eur. Alebo keramicka nahrada jedneho zuba 260 Eur. Takze my na vychode to nemame lacne! Ale je to spickovo vybavena ambulancia so skusenymi zubarkami a zubarom. Spravaju sa k pacientom velmi trpezlivo a profesionalne.

Gemerská Polma okr. Rožňava, dnes 20 eur za vŕtanie a plombovanie, 10 minút práce.

Ahojte, včera som bola u zubára - Rabča s 10 ročným synom. Robil mu 2 predné - biela plomba, 2 zadné - čierna. Platila som 60 eur. Aspoň tie deti by to mohli mať o niečo lacnejšie, nemyslíte?

Dnes som bola u zubara v BA. Mala som vypadnutu malu blombu na krcku dolu na 4 zube. Platila som 30 euro. 5 euro podlozka, 25 euro blomba s lampou.

Ahojte. Moja dcera 16 roc. bola u zubarky v Led. Rovne. Platila 25 eur za malicku plombu - bez potvrdenky o zaplateni uz 3x.

No to je super! My sme boli včera prvý krát u zubára, prišli sme sem z Prahy, kde sme neplatili ani za kartotéku, radšej si sami prezrú zuby, ani za čiernu blombu, biela bola za 100 kč, potom za 200, 300 atd, neplatili sme za umŕtvenie pri vŕtaní, ani za RTG, doktorka to mala priamo v ambulancii. Malú pekne poučila, aj mna, vysvetlovala ako to chodí u detí, dostala som kompletné informáce. Tam pacientov vzdelávajú, ani ich človek nemusí prosiť. Tu účtuje doktor za to, že napísal kartotéku 10€. A to nám nič nie je. Brat chodí k druhému, kde platí za umŕtvenie, vŕtanie rôzne, za blombu. Existuje ešte zubár, ktorý spolupracuje s poisťovňou? Na čo to vlastne platíme. Viki, okr. Nové zámky.

Mozes napisat meno doktora, a lebo ambulancie?

Je to svinstvo, koľko sa platí u zubárov a ešte bez bloku. Kto ich vlastne kontroluje? Veď si platíme odvody do zdravotníctva. Podľa mňa poisťovňa niečo prepláca, ale keďže zubári nedávajú potvrdenia, úkony si platíme v plnej sume a to im do vrecka. Čo myslíte?

Ahoj, neviem ako u vas ale v Namestove u niektorych zubarov deti do 18 rokov nic neplatia, za to to mame my dospely spocitane.