Cenník u zubára - koľko ste za čo platili

Som z Nitry. K zubárke chodím pravidelne, ale dnes ma totálne sklamala. Nikdy od nej neodchádzam bez platenia. Vždy je to minimálne 15 Eur, čo nie je práve najmenej. Dnes som tam išla s tým, že som si našla maličký kaz. Jasné v pohode, že ho vidí. Rozvŕtala mi zub z opačnej strany, zaplombovala, vypýtala si 15 Eur a keď som prišla domov, tak som si všimla, že kaz ktorý som si našla, stále mám. A to mi hneď robila aj preventívku a povedala, že je všetko v poriadku? Za čo teda platím? Za to, že mi rozvŕta zdravý zub a nehanbí sa za to ešte aj vypýtať peniaze? A mimochodom, dostala som príjmový pokladničný doklad, na ktorom nie je žiadne číslo. Takých dokladov do rána vypíšem aj tisíc a nepriznám ani jeden. Zaslúžili by si všetci rad radom kontroly ako podnikatelia. Za rok 2010 som nechala u zubárky 85 Eur a všetky PPD sú rovnaké - bez čísla.

Senica, dva zuby vŕtanie, v jenom amalgán, v druhom iná plomba, 23 € - a zub stále bolí…

Ja som z LM a vzdy sa mi zdalo, ze platim vela, ale ako tu citam tie sumy, tak 16 eur za blombu este nebolo az tak moc, aj ked bola len jednozlozkova. Ale vybavenie ambulancie je super a dokonca som naposledy kukala tv, kym mi lekar spravil zub. :wink:

Ahojte neviem ako je to mozne, ale za trhanie som platil 500 Sk a ked som nemala preventivnu, tak isto som platila 500 Sk, tak naco mi je vlastne prevenivna? Byvam blyzko polskych hranic, tak som sla tam a za trhanie som platila 300 Sk, ked mi vrtal zub, platila som az ked mi ho uplne vyliecil 300 Sk a to za bielu blombu teraz zdrazel na 15 - 20 eur, ale aj tak sa mi to oplati.

Za odstránenie zubného kameňa na 3 zuboch 5 €. Je to veľa, alebo málo?

Dnes som bol u zubara, 3 kazy, hodina roboty a 180 eur nebolo mojich.

Za dve plomby 77 eur. (BA)

Dobrý deň, chcem zmeniť stomatológa a chcel by som vedieť, či si môj stomatológ može pýtať penize za “kartu”? Keď si ju chcem zobrať k inému stomatológovi.

Tak ja som s Ruzomberka a bola som u sukromnika a trhal mi zub + injekcia a platila som 24 eur, co sa mi zda byt dost.

Asi by to tak nemalo byť, ale boh vie či oni majú povinnosť viesť nejakú kartu a či to nie je nejaká zubárová súkromná evidencia, to by si sa mal opýtať svojej poisťovne, tam sa zo všetkých úradov odpoveď dozvieš najrýchlejšie. Ja mám skúsenosť, že dvaja zubári, u ktorých som sa prihlásil za posledné dva roky nechceli vidieť kartu predchádzajúceho zubára a urobili si vstupnú prehliadku (pravdaže za peniaze) sami, odôvodnil mi to ten posledný a to tak, že on si v tom spraví najlepší poriadok sám. Platil som 50 eur za vstupné vyšetrenie a čistenie zubov pieskom a ultrazvukom (tzv. ústna hygiena) bola zdarma k tomu. V cene som mal aj RTG panoramatický.

Dík, Juraj za odpoveď. Bol som si zobrať “kartu” u svojej bývalej zubárky a neplatil som nič, čo ma potešilo a už mám druhého zubára a ten mi našiel sedem kazov za ktoré budem platiť 156€. Podla mňa dosť veľa.

Načo je nám zdravotné poistenie, keď sa u zubárov platia takéto sumy? Kde je SOI alebo podľa akého orgánu to stomatológovia ošetrujú, keď cenník, cenová ponuka je (česť výnimkám) neznámy pojem? V stomatológií je strašný bordel - a prečo s tým niečo nerobíme? Myslel som, že bezprávie a hlúpe počúvanie nie je možné v modernej spoločnosti!

Preventívne prehliadky sa posielajú poisťovni, ten zubár by bol hlupák, má za to min. 150 bodov.

Ja som za trhanie platila 43 e a za výmenu vložky za bielu plombu 70 euro (BA).

Ivanka pri Dunaji, RTG 10€, anesteza 10€, endodoncia 2 kk 35, docasna vypln 17€.

Chcela by som sa opytat, kolko sa plati u sukromnika za vytrhnutie zuba. Ja som mala 2 injekcie a zaplatila som 40 eur. Dakujem.

Ahojte, ja som zaplatila za vytrhnutie na Myjave 30 eur a to mi zubar nemal vydat, tak som mu nechala 40 eur. A uz som k nemu ani nesla, bo mi tak vytrhol zub, ze to bolelo, roztrhol mi dasno az pohor dasna, a hoji sa mi to pol roka a este nic.

Návšteva súkromného zubára:

1. návšteva - zubárka sa mi len pozrela na zuby a zhodnotila ich stav - poplatok 17€
2. návšteva - dentálna hygiena - 56€
3. návšteva - zubárka mi oznámila, že mi spraví 2 kazy. Na moju otázku, či sú hlboké alebo nie mi odpovedala, že to sú maličké povrchové kazy. Za 2 biele plomby som zaplatil presne 180 €. Poviem vám, že som nečakal, že to bude lacné, no keď mi bola suma oznámená, mal som čo robiť, aby som to predýchal.

V zdravotníctve je neporiadok v tom je problém. Prečo majú zubári odlišné poplatky? Výnimkou sú snáď úplne súkromní, ktorí nemajú zmluvy s poisťovňami. Tí si môžu stanoviť poplatky ako chcú a záleží od solventnosti pacienta či na to má alebo nemá a či bude k nim chodiť. Prečo sa nestanovia presné pravidlá pre všetkých zubárov, ktorí majú zmluvy s poisťovňami? Prečo jeden pýta za vytrhnutý zub 10€ a druhý 30€? Je to odlišnosťou poisťovne? Prečo berú za objednanie pacienta peniaze napr. 10€ a ten kto peniaze na objednanie nemá musí trpezlivo vyčkávať od rána až do konca ordinovania. Vymieňal mi zubár v zube dreň, po vytrhnutí a nasledujúce dni som si to musela odsedieť než zobral všetkých objednaných pacientov. Niektorí tam boli aj hodinu, ak im robil nejaké náročnejšie estetické úpravy, a dreň by mi vymenil za 5 minút. Zdá sa sa že lekári a nielen zubní berú boj o vyššie príjmy do vlastných rúk. Už aj tým že niekedy objednávali pacientov tak, aby mali rovnomerne rozložených pacientov na deň. Dnes im ponúkajú deň aj hodinu, ale za peniaze, a odlišnú sumu od 5 do 15€. Lenže to objednanie nie je hneď, je to aj o mesiac, aj keď hodinu určia.
20-korún sa ľuďom zdalo byť veľa, teraz sa platí oveľa viacej a to si platíme zdravotné poistenie. To ozaj z kompetentných nič o tom nevie, alebo im to takto vyhovuje. Smutné je že ten kto na to nemá musí sa cítiť ako odstrkovaný chudák, ktorý môže v čakárni vysedieť aj dieru. Obávam sa že lekári sa budú onedlho správať k pacientom podľa ich solventnosti.

Ja som z Bratislavy, myslim, ze 24 eur za trhanie nie je vela, mne lekarka chce za 35, - a ak chcem chirurga tak 70, -.