Cenník u zubára - koľko ste za čo platili

Za odstránenie jedného kazu, práca za 1 hod som platila 120E. Keď som zubára po niekoľkých dňoch upozornila, že ma zub bolí arogantne ma doporučil na vyšetrenie k neurológovi, lebo on verí, že vykonal všetko správne!

Nie všetko drahé je dobré. Príkladom je zubár Pavlech v Čadci

Pridávam názor. Mala to byť biela plomba. Stálo ma to 40E a vyzerá ako susedný amalgám. Zubná ambulancia Košice, Hroncova.

Bratislava, Tehelná ul., vytrhnutie 2 zubov 30 €, röntgen 10,50 €.

Zlaté Moravce. Za vytrhnutie zuba 25 eur vraj 10 eur, injekcia a 15 trhanie bolo to bez bolesti a zub bol von za 3 sekundy.

Ja chodim na preventivky poctivo kazdy rok. Vtedy neplatim nic. Minule sa mi odlomil kusocek plomby (bielej), isla som k zubarke. Sak prevrta, vycisti, da novu … cca 10 ecok za novu bielu. Mmyslela som si, no asi ani ne, zrazu ze mam pod plombou mrte kazu, sama “nevie” co stym, dost hlboke … sak snad to bude OK. Ziadna liecba, nic. Anesteza, vrtanie, plomba a vygrcala som tam 70 eur. Akoze neni to az tak vela, ale za co? Na preventivky chodim, a odlomila sa plomba … jej robota a asi nebola az taka dobra, ked pod nou bol kaz, no otras.

Slovenskí lekári sú nenásytní. Treba ísť do Maďarska. Je to oveľa lacnejšie. Našla som takúto stránku. Dokonca vozia pacientov, zabezpečia aj ubytovanie. A ceny polovičné ako u nás na Slovensku.

Janka, to je zadarmo. Ja som za podobné platila 25 €.

Nedá mi nereagovať na názor p. Vanesy a musím súhlasiť, že naozaj nie sú stanovené presné pravidlá pre dentistov. Pacient by mal rozhodne vedieť, koľko ho aký výkon bude stáť a samozrejme aj použitý materiál by mal byť rozpísaný na doklade o zaplatení aj s cenou. Zdravotné poistenie si musí platiť každý, ale aj tie poskytované zľavy sú priam likvidačné. A tí, čo sú vyslovene súkromníci bez preplácania poisťovňami by mali mať zákonom stanovené stropy za svoje výkony a tie stropy by mali byť prispôsobené priemernému platu na Slovensku. No a vlastne je to ich podnikanie, takže nejaké trhacie bločky, by mali ísť tak isto do minulosťi. Dúfam len, že kompetentní si všimnú túto anomáliu a začnú sa zaoberať s doriešením tohto problému.

Vo Zvolene, vrtanie, plomba 30 eur. Katastrofa

Dnes som v Ivanke p. Dunaji dostal 1 amalgamovu plombu, opravila mi zlomeny zub a odstranila zubny kamen, za co som zaplatil 56 € aj s dokladom. Ak by som minule nezabudol na rocnu prehliadku, mohlo to byt aj lacnejsie. Po tom, co som si tu precital, mozem byt asi spokojny. Len dufam, ze si to neprecita nasa zubarka a “nepouci sa”. :smiley:

Dnes som bola u svojej zubárky o 7.15 ako bolestivý prípad. Zobrala ma o 9.00 s tým, že zub pôjde von (aj musel už sa nedalo nič). Povedala, že je to komplikované trhanie a musí koreň po kúskoch. 9.15 bolo po všetkom. Šok až pri platení. Dve injekcie + trhanie = 47.54 eur. Musím povedať, že som necítila žiadnu bolesť (až potom). Som z Martina. Myslíte, že je to normálne? Za rok 2011 som mala PP. A ešte, uhradí mi to zdrav. poistovňa?

Zubara mam v Kremnici, plomboval mi zub, mam tmavu blombu, praca cca. 20 min., platil som 5 euro, dnes mi vrtal zub, vyberal nervy, pichol inekciu a platil som 7 eur, o tyzden idem zas na preplombovanie.

Moja zubárka mi odporúčala na vytrhnutie zubu iného zubára, vraj by sa zlomil. Ten druhý zubár mi hneď pri braní papierov oznámil, že ma vytrhnutie stoličky bude stáť 84. 79€. Tak som sa obrátila na opätku a šla preč. Neuveriteľné! Inak - Banská Bystrica

Je to všetko bieda slovenskej politiky. Politici sa nevenujú tomu čomu by mali, alebo si radšej zakrývajú oči. Poskytované služby zubárov nie sú úmerné slovenským platom. Onedlho bude polovica národa bezzubého, aj keď zavedením povinných prehliadok ešte p. Zajac zabezpečil aj prísun pacientov k zubárom. Kto sa stará o svoje zuby, zašiel by si aj sám - nepovinne na prehliadku. Nik zrejme nevie koľko uhrádza poisťovňa, málokto sa vyzná v rôznych zubárskych úkonoch, materiáloch atď. Všetci lekári, aj zubári, vyštudovali za peniaze daňových poplatníkov, teda za naše. Teraz im musíme ešte navyše platiť nemalé peniaze za ich služby- 50€ za vytrhnutý zub? A merajú to od buka do buka. Ak to tak má byť, tak potom nech je štúdium plne spoplatnené, nech každý študuje iba za svoje. Ale to by sme museli mať politikov, ktorí by sa snažili riešiť problémy ľudí. Na Slovensku máme ceny vo všetkom takmer úmerné vyspelým štátom, žiaľ platy až na výnimky a tých bohatých - mizerné.

Ja som bola na každoročnej preventívnej prehlidke, za ktorú som platila 15 eur. Ukon preventívnej prehliadky je plne hradený poisťovňou. Doktorke som to oznámila, ona mi na to odpovedala, že mám síce pravdu, no ona má vysoké náklady na nájom ambulancie… Má lekár právo účtovať výkon, ktorý mu poisťovňa uhrádza?

V Malackách sa pohybujú bežne ceny platieb u zubára pr. 25eur amalgámová plomba, / a to riadne po preventívnej kontrole /. Ak je bez prev. kont. , tak 50eur. RTG a následné vytrhnutie zuba vyjde 60eur. Myslím si, že sú tie ceny neprimerané.

Ja som bola u súkromnej lekárky v Leviciach. Všetko od začiatku bolo perfektné, prístup, diagnostika, ošetrenie. Už počas ošetrenia som mala tušák, že toto nebude lacný špás, lebo keď mi vyberala nerv, dostala som injekčnú anestézu… a počas vŕtania 2 krát rontgen ana záver bielaplomba… No keď som dostala bloček, skoro ma vyrútilo… Celkovo to bolo 143, - Eur. No celkom dosť za jeden zúbok - štvorku.

Ja som zaplatila za osem porcelánových zubov 560 eur, a môj manžel tvrdí, že čo to mám za zuby, že je to veľmi málo…

Ahojte. Moja zubarka je strasne draha.
Ja som bol pred dvoma dnami u zubarky, vytrhla mi jeden zub, + injekcia. Do dalsieho dala vlozku, bol som tam max 40min a platil som 154€ skoro ma prekotilo.
Ale ked som chcel predtym skusit zmluvnu narazil som na jednu katastrofalnu, a tiez som platil za vytrhnutie jedneho zubu 70€ nemam PP… A ambulanciu mala na pogrcanie, vyzor, a uroven taku istu. Ked som bol na pohotovosti tiez katastrofa, drzi neprofesionalny idiot.
Chovaju sa strasne, ale peniaze by chceli. Tato sukromna je draha aj namna veru, ale je mila, ustretova, ma ambulanciu a ma ambulanciu aj stroje na urovni.