Chronicky unavovy syndrom

Ma prosim niekto skusenosti s liecbou chronickeho unavoveho syndromu? Privitam kazdu radu, ako sa toho zbavit. Dakujem.

Berenika,ja sa uspesne liecim antidepresivom zameranym na chsú uz tri roky a zlepsilo sa to z 20 % energie na 70 % energie a naladu mam vybornu, aj ked mne smutok nevadil, len unava a neschopnost robit normalne veci bez nekonecneho premahania a za cenu dlheho nasledneho lezania. Zvysok percent tvori moja predispozicia, som proste taka mala, chuda a slaba a vzdy budem musiet asi viac oddychoat a aj som mala zltacku sice davno ale asi to vplyva aj tak dlhodobo. Vysetrenia som absolvovala aj na stitnu zlazu a ana srdce a neurologicka ma vysetrila cez telefon ze ci ma nieco boli a ked nie tak to neni od toho. Stitnu pozerala lekarka hmatom a nic nezistila, potom som sa dozvedela, ze existuje aj nejake vysetrenie s hormonami na stitnu zlazu, ale nechce sa mi do toho, toto mi staci.

Prosim ta, o ake antidepresivum ide? Dakujem

www.chr-unavovy-syndrom.blog.cz podivajta sa

Jaj a este som chodila aj psychologicke na psychoterapiu lebo u mna bolo spustacom vela zlych veci v zivote naraz a ona mi pomohla nebyt taka strasne perfektna, uzkostna a mimochodom mi poradila aj v inom, lebo z tej choroby som uz bola uplne mimo a ani mi to nemyslelo. Posledne s cim som za nou bola, ze som si po prvych uspechoch zacala mysliet ze sa to vrati tam kde to bolo a bola som sklamana ze nie, lebo ked sa porovnam s tymi energickymi ludmi je mi luto, ze ja taka nie som. A ona ze sa nemam porovnavat a mam byt rada ze som tam kde som. Tak a je to.

Reagovala som na prispevok a neukazalo sa to tak skusam priamo, ja len ze to bol Welbutrin a ostatne sa mi nechce pisat teraz este raz, iba ak by niekto chcel.

Citala som vas prispevok,mam podobny problem.tiez mam napisane v karte ch.u.s.aj zltacka bola v detstve.lekarka ma nechcela poslat na vysetrenie st.zlazy,vraj nic nemam,a endokrinolog mi zistil zväcsenu o 50%,cez telefon sa sa interne urobit neda,byt vami tak si pochcdim aj kvoli peceni nk infektologovi,kvoli tej zltacke v detstve.dobra je lagosa a esencial forte pytajte si od infektologa a nech vam urobi odbery

Bože, CHUS, je opustenie síl, ak si podáte antidepresívum, potom sa ešte viac oťapíte, utlmíte, a môžete si akurát žiadať invalidný dôchodok. Používal som, lebo tiež som prešiel touto zlou skúsenosťou, každé ráno jeden geriavit, každé ráno okolo domu dve kolečká, teda to bolo asi tak 300m, potom káva a skludnenie sa, večer pred spaním som sa premáhal ale išiel som na veľkú prechádzku, jedno sídlisko ďalej, tam a späť pešo, resko, a sprcha, konzumoval som vtedy len zeleninu a ovocie, všetko totiž vo mne akoby stálo,črevá, myseľ, život. na strave pomaličky vegetariánskej som bol rok, zabralo to ale oveľa skôr, po mesiaci som bol sviežejší, mal som viac chuti sa aj konečne strenúť s priateľmi, ono mi vtedy pomohol sused má SMK, vždy mi hovoril, každé ráno sa musím donútiť vstať, rozchodiť tú bolesť, potom to už ide, povedal som si, čo je môj problém proti jeho, ked už pomaličky ani chodiť nemôže

Chronickou unavou a ubytkom sil sa moze prejavovat aj oslabenie imunitneho systemu virusovou infekciou, ktora navonok nemusi mat nijake ine prejavy. Skuste sa preliecit liekom Isoprinosine tbl. Odporucam navstevu imunoalergologa, ktory Vam urobi diferencialnu diagnozu.

syndrom chronickej unavy sa vyskytnte pri dlhodobejsej depresii. alebo pri nedoliecenych chorobach napr … chripka. angina… je to jednodecho psychicky problem mala som ho a viem ake problemy mi soôsoboval… napr… nechut vstat, ucesat sist do prace . najhorsie to bolo rano…

napis mi ako sa prejavuje u teba a ja sa ti budem snazit poradit ako na neho…

Ja mam CHUS uz 6ty rok, chytil som ho po infek.mononukleoze. Ked poctivo uzivam lieky asi tak 3 mesiace, je mi vyrazne lepsie. Uzivam accidum folicum, vit. E a Q10. Ked mi je dobre prestanem uzivat lieky, a po 2-3 mesiacoch sa zase CHUS prejavi v plnej miere.

Všetky choroby sú prevažne následky tráum, stresov, ktoré v živote prežívame.Neraz sa s nimi nevieme vyrovnať a zostávajú v podvedomí.Hlásia sa narušenou imunitou, následnou chorobou.Choroba je len zrkadlom našej duše. Preto treba liečiť pacienta globálnym liekom.Vo svojej praxi klasického homeopata som vyliečila aj takéto prípady.Viď.príklady liečby na www.homeopat.sk.Takýmto prístupom možno vyliečiť akékoľvek choroby, aj chronické.

Ahoj, no ja to mam tiez po mononukleoze a trapim sa s tym asi 14 rokov… povedali mi ze mam nejaku poruchu imunity, ktora mi to sposobuje
V akych davkach beries tie lieky?
Ma niekto skusenost s liekom BioBran?

ahoj, nasla som dobru stranku s hodnotnymi a hlavne odbornymi informaciami o chronickom unavovom syndrome a tiez forum na tuto temu. ak ma niekto zaujem, ozvite sa, ja s unavovym syndromom zapasim uz tak 15 rokov a cosi som si o tom uz precitala a hlavne prezila

Prosim vas vedeli by ste mi poradit, poslat viac info ohladne liecby CHUS homeopatikami. Moj priatel je tymto postihnuty vyse 10 rokov a hladame najvhodnejsi a ucinny sposob, ako sa s tym konecne vysporiadat. Budem vam vdacna ak sa mi ozvete na moj email: gaabika@yahoo.com
Dakujem
Gabriela

No, pripravte si peňaženku.

Gabika, no s unavovym syndromom mam toho uz dost za sebou, ale homeopatika som zatial neskusala. Skus pozriet na forum o CFS www.cfids.phorum.cz mozno tam niekto uz skusal?

Mám problémy charakteru chus a hľadám možnosti resp, kde sa to dá liečiť.

kde sa to da liecit by som chcela vediet aj ja, zial na Slovensku som este nenatrafila na lekara co by to dokazal :frowning: mozno skor v Cechach MUDr. Nouza v Prahe? ten sa vraj tomu venuje, alebo skuste ceske forum o unavovom syndrome www.cfids.phorum.sk
inak ma napada, ze je tu vela ludi s takymito problemamy, co tak si zalozit nejake slovenske forum na tuto temu??