Chronicky unavovy syndrom

dajte si homeopatický SATIVOL

skusala som ale nepomohlo, akurat mi bolo z neho dost blbo :frowning:

ale to musíš dlhodobejšie brať
najskôr rano večer l lyžičku-pod jazyk.nechať rozpustiť, potom po poliev.lyžici a aspon 2-3 balenia
ak nepomôže,najdi dobrého homeopata
na psychiatrii dostaneš akurát oblbujúce tabletky, nič inšie

dik, z homeopatie som uz viac veci skusala aj na ine problemy ako CFS ale nepomohlo, takze toto asi nie, aj tak dik za tip :slight_smile:

Kliknite si na google homocystein, nastudujte si ho a mozno pri tom viaceri najdete riesenie. Ja som sa z neho a dalsich zdravotnych komplikacii postupne dostala. Aj vdaka vceliemu pelu, v ktorom su vsetky vitaminy skupiny B. Ak Vam len niekolkym bude lepsie, budem rada. Zelam Vam to. Maria

Joni na posilnenie imunity by si mohol uzivat stavu z aloe vera, ja to uzivam tiez.

dik za ochotu, momentalne asi moc imunitu posilovat nebudem, cakam na vysledky lebo mozno sa u mna jedna o autoimunitne ochorenie, tak este pockam, ale dik

CHUS mozte vyliecit jedine spravnym antidepresivom. CHUS sposobuje znizena produkcia serotoninu ( hormonu stastia ) v synaptickych vackoch neuronov v mozgu. Nema zmysel hladat priciny inde, ani na infektologii ai u endokrinologa, pretoze pricina je prave v nedostatocnej produkcii serotoninu, je to akasi forma depresie pricom clovek ani samotnu depku pocitovat nemusi, je pasivny, vecne unaveny, nema motivaciu, chut vstavat ani robit kazdodenne ukoly, ani 10 hodin spanku denne mu nestaci. CHRONICKA UNAVA=DEPRESIA! A toto si malokto uvedomi! Preto je velmi dolezite vyhladat pomoc psychiatra akonahle mate podozrenie na CHUS. Psychiater vam potom predpise adekvatnu medikamentoznu liecbu ale vacsinou sa jedna o selektivne inhibitory spatneho vychytavania serotoninu tzv. SSRI. Viem o com hovorim, osobne mam skusenosti a som nesmierne vdacna za vyliecenie, moj zivot sa zmenil o 180 stupnov takze vsetci co mate tento problem necakajte!
a ziadne homeopatika prosim vas…

Lucy, mozno mas pravdu, su aj take pripady ako ty a je skvele ze si sa z toho dostala. Ja ale musim povedat opak, vobec mi nechyba motivacia, mam zmysel zivota, mam svoje ciele, mam vela konickov, ktore ma bavia, na ktore sa tesim, mam dobru robotu atd… a proste nevladzem, mam teploty, bolesti, nekonecnu unavu… a mam aj testy na depresiu negativne a skoro 2 roky terapie u psychologa za sebou. A nic. Ale zato mam nalez na imunologii, nejake divne protilatky. Takze myslim, ze unavovy syndrom nie je vzdy o psychike. Zial, u niekoho ano a u niekoho nie.

no je 13,00 hod piatok a ja lezim v posteli a nic sa mi nechce, vstala som o 10,00, naranajkovala a isla som si zase lahnut, musim si zdriemnut aspon na hodinku, absolutne nic sa mi nechce robit, najradsej by som ostala v posteli a ked si spomeniem kolko veci mam este na praci, chyta ma depresia lebo to proste nezvladam. Som neschopna a takuto neschopnost pocitujem uz par mesiacov, stale je to vsak horsie a horsie, neviem co mam robit, poradte mi

Ada, to moze mat vela pricin a treba najst tu pravu. Najskor skus pouvazovat nad zivotnym stylom, nemas vela stresu, velku zataz v praci alebo doma? Vtedy si telo tiez vie povedat “tak dost a koncim”. Alebo malo pohybu na vzduchu, nedostatok niektorych vitaminov… Ale moze to byt aj vaznejsie, skus zajst lekarovi, skontrolovat vitaminy a mineraly, stitnu zlazu, imunitu, travenie, pecen… to su veci co sposobuju unavu. Ja s tym zapasim uz velmi dlho a nakoniec nasli problem v imunite, ale presla som najskor vsetky mozne vysetrenia.

Ahojte Vsetci, dostatok lásky, pozornosti, smiechu, pochopenia a kvalitného sexu tento problém mozno vyriesi! ALE! Existuje to v dnesnej dobe ?

odporúčam veľmi účinný Beta glucan 500 je to výťažok z hlivy ustricovej jedno balenie a je po únave potom preventívne slabší v lekárni 1 balenie 1150.- Sk u distribútora 690.-sk

Vážení, všetci, čo tu debatujete o CFS, myslím že zbytočne! Prečo mám takýto názor? Vysvetlím. Týmto problémom trpím už 16 rokov a zatiaľ mi nikto nepomohol.Absolvovala som už všetko možné,aj nemožné.Lekári si nás pohadzujú ako horúci zemiak a pozerajú sa po čase na nás ako na hypochondrov.Lenže kto nezažil naše problémy, bolesti slabosť a nemohúcnosť, nepochopí! Môj názor je ten, že by sa už vážne mal niekto s týmto problémom vážne zaoberať, na profesionálnej úrovni. V Belgicku, Kanade- USA sú zriadené výskumné ústavy, kde sa CFS zaoberajú.Ľudí začinajú brať vážne, no zatiaľ sa to u nás nedeje. V Čechách vzniklo aspoň nejaké fórum, ktoré pracuje na tom,aby sa ministerstvo zdravotníctva týmto problémom začalo zaoberať a pomáhať takto chorým ľuďom. Na Slovensku ako vždy a so všetkým sa zatiaľ iba “spí”. My potrebujeme vyšetriť špeciálne krv, ktoré je ale veľmi drahé, a v našich podmienkach niektoré nerealizovateľné.Zatiaľ sú to schopní vyšetriť v zahraničí,ale my obyčajní hriešnici nie sme to schopní zaplatiť.Alebo, že by sme využili možnosť,ako naši “papaláši”,že nech nám to poisťovňa preplatí,keď u nás takáto možnosť nie je? To je bohužiaľ tiež len pre vyvolených. Takže: “Snívajte s nami” a pomôžte si,ako viete. Tie oblbováky a lieky,ktoré nám chcete dať užívať, si pojedzte samy! My nie sme chorí na nervy, ale na zlyhanie imunity- a to je veľký rozdiel.Ak by mal niekto zdroj, ktorý vie pomôcť, alebo už niekomu pomohol a je mu lepšie, dajte vedieť. Alenka

Alenka,až ešte bojujete s týmto ochorením ozvite sa mi na horeuvedený mail. Ďakujem!

alenka,ani nevieš ako veľmi s tebou suhlasím…u mna to trva asi 5 rokov…niekedy je mi do plaču…ale čo ,mam dve deti a musím fungovať.

Ahojte, už dlhšiu dobu 3-4roky pociťujem neustálu únavu. Stále je to to isté. Ráno ledva vstanem z postele aby som išiel do práce. Budík mám nastavený o 04:00 potom ho prestavím na 04:45. Áno a už vstanem. O 12:00 začnem pociťovať neznesiteľnú únavu - zaspal by som aj na stole. O 15:00 som doma, ľahnem si do postele - spím do 19:00 aj to ma musí zobudiť budík. Spať idem okolo 23:00. A to to je celý môj harmonogram. Je to normálne? Asi ťažko. Naozaj sa mi nič nechce a najradšej by som bol v posteli alebo nič nerobil celý deň. Do všetkého sa musím nútiť, a spávať 2krat denne… ee, v poslednom čase mávam aj neznesiteľnú bolesť v kĺboch v nohách. Ledva sa viem pohnúť. Už mi to ide dosť na nervy. Celý život pomaly prespím. Prácu nemám absolútne ťažkú. Už si začínam myslieť že mám ten Chronický únavový syndróm — no neviem… Toľko z mojej situácie Ahojte

K uvedenej téme bola napísaná brožúrka od
Dr. Praška. vydalo ju vydavateľstvo Portál.
Pravda je taká, že doposiaľ to nie je objasnené
a vyskytuje sa to skutočne na celom svete.
V rámci psychiatrie sa to nazýva neurasténia, ale to by neboli také príznaky, ako popisujú niektorí, že to vzniklo náhle, event., že pri tom sú bolesti klbov. Význam ťažkosti pacientov iste neznižujú všetci lekári. Zvýšená
spavosť sa môže vyskytovať pri SAD, tam pomáha liečba svetlom. Ak je dobre stanovená
dg., zaberá prekvapujúco dobre . Olga

Milá Alenka.
Len v stručnosti.Moje zdravotné problémy sú dlhodobé a rôzneho charakteru.Posledné 3-4 roky sa pridala k ním chronická únava, ktorú som pripisovala týmto mojim chorobám.Dala som aj výpoveď v práci zo zdravotných dôvodov, ale aj z nesmierného psychického vypätia.Urobila som si opatrovateľský kurz a začala som pracovať ako opatrovateľka v Rakúsku s nádejou, že všetko bude lepšie. Veľký omyl!Únava sa vystupňovala do takej miery, že sa začala ohlasovať jedna chornická nemoc za druhou.Až po imunoligických testoch /pozizívne testy - EBNA/ s poukázaním na chronický zápal mi ukázali, v čom spočíva moje ochorenie. Prešla som všemožnými vyšetreniami, no lekári sami nevedia o čo presne ide. V Januári som mala autonehodu, ako jej následok po 1týždni údajne infarkt /veľký šok z nehody/. Vo vyšetreniach pokračujem. PN som už 4 mesiace. Ale píšem Ti hlavne kôli tomu, aby som Ťa upozornila na užívanie “ALOE VERA” a ďalších výživových doplnkov.Sama úžívam aloe už 2 roky.Som zaregistrovaná v jednej spoločnosti, od ktorej mám aj rôzne štúdie ohľadne tejto choroby /spracované lekármi, ktorí uznávajú naturálnu medícinu/a užívania aloe.Neviem koľko máš rokov, ale ja som si zbierala svoje choroby pekne dlho.CHÚS je ochorenie vírusového pôvodu, ktorý postupne zachvacuje jeden orgán za druhým v našom tele a robí v ňom totálny neporiadok, nakoľko dokáže vypnúť aj taký dôležitý orgán ako je štítna žlaza.Dalo by sa o tom veľa písať, ak budeš mať záujem, môžeš mi odpísať na mohu mailovú adresu.

Dobry, ked sustera odviezli do rakuska, vtedy niviny, pisali ze kazdy ma narok ked unas nieje taka moznost, mas to tu, kde je pravda,ja ties tym trpim a musim trpiet ,pokial nebudem aspon prezidentom, asi tak to funguje, no neprajem to ani prezidentovi, sustrovi,