Chronicky unavovy syndrom

Pani Anka,jasne,ze s mojim problemom bojujem,a verte mi,cim dalej,tym je to horsie. Mate nieco nove? Alenka

Mila Vierka,trosku citam a nasla som tvoj prispevok. Aloe vera, ako aj dalsie veci podobne mam uz za sebou. Po 16 rokoch boja som to jednoducho vzdala u lekarov. Nema to vyznam, lebo u nas sa s tymto problemom fakt nikto nezaobera,takze ti ani nemozu pomoct. Vela uspechov pri zdolavani problemov Ti zela Alenka

Asi to mam tiez ale clovek si zvykne… pomaha podla mna vitamin B: B-forte, alebo Pangamin… hlevne na nervy… lebo ked sa stresujete tak sa oslabi imunita a vrati sa choroba, alebo este väcsia unava:) A este nieco na imunitu- Zinok :slight_smile: A hlavne zdrava strava co sa vzdy nedari a správny zivot:) … ale aj ked clovek nevladze bezat dlho… aspon na kratke trate môže bežať zo všetkých síl:))

Nech sa dari :slight_smile:

Obe ste sa presvedčili, že s niektorými zdravotnými problémami si lekári nevedia poradiť. Neznamená to ale, že riešenie neexistuje. Únavový syndróm môže napr. spôsobovať aj baktéria, ktorá sa volá Chlamydia (Chlamydophila) pneumoniae. V organizme sa môže vyskytovať v 3 rôznych formách a navyše sa zvykne ukrývať v bunkách (monocyty). Dôsledok - je ťažké ju diagnostikovať krvnými testami a ešte ťažšie liečiť. Na tomto linku sa dozviete viac http://www.chlamydie.info/. Aby toho nebolo málo, môžu byť ešte aj iné príčiny únavového syndrómu, pri ktorých vám už lekárska veda ale vôbec nepomôže. Keď si kliknete na nasledujúci link
http://www.casopisimidz.sk/september-2006/problemy-neriesme-utekom/ dozviete sa viac (v druhej polovici článku). A ak by ste sa prípadne rozhodli vyskúšať aj alternatívny spôsob liečby, napíšte mi na mail.

prepojenie medzi psychickym a fyzickym-to je uvazovanie, co sa zatial menej uplatnuje.ak lekarske vysetrenia su v poriadku,mozte zacat hladat prepojenia s vasou dusou, v com je nespokojna, o com snivate, ci zijete v sulade so sebou samym, kolko a komu sa prisposobujete, ako to suvisi s s historiou vasej rodiny-povodnej, aj s tym ako zili a co prezili…rodicia, stari rodicia a pod. hovori sa tomu systemicke uvazovanie a vplyv pôvodnej rodiny na môj zivot…môzu sa stavat aj rodinne systemy, systemy na symptom a podobne…
chronicka unava moze byt aj dôsledkom roznych nespracovanych tazkych zazitkov, stresov, traumy,.pretoze ludia sa naucili za mnohe roky potlacat pocity, neprezivat pocity, emocie : najma hnev a smutok… a to moze velmi vycerpavat ,ak sa to potlacanie stane zvykom -zakladom v zivote.
takyto pohlad na unavu je jedna z moznosti, sampozrejme nie je jedina
psychologicka Rita Svihranova zzz.sk

ahoj,tiež trpím týmto syndrómom už asi 20 rokov. V poslednej dobe sa to zhoršuje a nie som schopná plnohodnotného života…budem vďačná za každú novú informáciu a pomoc… ďakujem vopred

pozrite si tento odkaz,myslim ze stoji aspon za precitanie. Mozno to tu uz niekto aj spomenul, celu diskusiu som necitala

http://stanford.wellsphere.com/chronic-fatigue-syndrome-article/is-me-cfs-caused-by-hydrogen-sulphide-and-is-there-a-new-diagnostic-test-for-me-cfs/694628

Chronický unavový syndrom môže byť chronická infekcia. Ako tu už bolo povedané. Jedna z možností je posilnenie imunity, napr Imunoglukanom. Alebo jedzte veľa hlivy ustricovej. Pochopiteľne je treba byť plne vyšetrený lekárom na iné závažné ochorenia.

Moj problem je taky, ze sa ledva zobudim, do 10:00 vypijem 2 silne kavy a jeden zeleny caj a okolo 11-12 som uz unavena. Je to strasne. Mozem spat pritom kolko chcem kolko chcem… Poradil by mi niekto? Pocula som aj o Chlamidiach…

boli ste u psychiatra, psychoterapeuta alebo psychologa? chronicka unava moze byt aj pri depresii,potlacenych emociach smutku, hnevu, a roznych starych nespracovanych zazitkloch…telo a dusa sa brani ako vie,ked nedostane primeranu pozornost,podporu…mozno ste zazili za posledne roky alebo v minulosti udalosti,ktorym ste nevenovali dostatok pozornosti …
psychologicka , psychoterapeutka Rita Sv., link zzz.sk

Tiež som slabý. Bolia ma klby a svaly na celom tele. Ráno sa nevládzem postaviť z postele a niekedy ani nevládzem rozprávať.Bývam unavený celý deň a to už niekoľko rokov. Posledný rok , keď som robil, príšiel som z roboty a spal som až do rana a znova do roboty. Do roboty som sa ledva dovliekol. A o robote ani nehovorím. Teraz som na marodke asi od jula. Mam čiastočný invalidný. Mám Boleriozu a Hemochromatózu. To mám veľmi veľa železa v tele. Liečba - odber pol litra krvi každý týždeň, už dva roky. Teraz mi diagnostikovali CFS, ale táto choroba je asi najhnusnejšía, keď človek nevládze pomaly ani chodiť… V pondelok idem na posudkovú -odvolanie- to som teda zvedavý čo mi tam tí odborníci povedia. Tu už nepomožu ani masti ani lieky ani všakovaký mastičkári… ako písala tá pani čo má CFS už 16 rokov.

Ja som tiež stale unavena a ospala, chodim už o 20:00 spať lebo dlhšie nevydržim môže to byť z chronickeho zapalu krčnych mandlí?

LIECIM S REKONEKTIVNYM LIECENIM,VO SVETE SU USPESNE PRIPADY LIECBY CHUS S TOUTO METODOU .

mam ho tiež.dočítala som sa,že to lieči imunolog.Moja obvodna lekárka mi robila rôzne odbery,no nič neukázali.Poslala ma na krčné a vysetrit imunitu,aj štítnu žlazu.Trpim takto 2roky,stále som ospalá,aj ked dlhšie spim,malátna,unavená,neznesiem záťaž,rychlo sa unavím,bolieva ma hlava v čelovej oblasti,velmi svaly na celom tele,mávam často angíny,zdur.uzliny,teploty.bolievaju ma oči,najmä večer.A liečim sa 4roky na anémiu,ale bezvýsledne.Zatial neuživam nič,len železo v INFUZII.
Som už ztoho zufalá,bojim sa,ako zvladnem nastupit niekam do práce,ked sa citim ako zbity pes už ráno.Manžel sa mi dakedy posmieva,že som simulant,uťahuje si somna.On ale nebyva vôbec chorý,takže taký ludia to nepochopia,a to je pre nás,ludi s unavovym syndr.tažké.PRAJEM VELA ZDRAVIA.Maťa.

dobrý den
chcem Vás poprosit o zaslanie mena lieku, ktorý Vás vyliečil
d. heno

Zdravím Vás všetkých,
Podobne ako mnohí z Vás mám CHÚS asi 5 rok po mononukleóze. Prečítal som si celú diskusiu, mnohé príznaky sú podobné niektoré odlišné. Mnohí potrebujete veľa spať. Ja mám však trochu iný problém, ja spať zase nemôžem. Večer si síce ľahnem a možno aj zaspím, trvá to však maximálne tak 4 hodiny niekedy aj skôr a ja som zase hore a už zaspať nemôžem. Samozrejme, že ráno som znechutený, ospalý, nervózny. Má niekto podobné skúsenosti s nedobrým spánkom a CHÚS?
Osobne si myslím, že mne momentálne tie problémy spôsobuje len nedostatok dobrého spánku, ale večer spať opäť nebudem môcť. a to trvá už vyše 3 roky.

mata, mohli by ste vyskusat vitamin B12, malo by to ciastocne pomoct, ja sama uzivam kombinaciu vitaminov B6, B9 a B12 - je to volnopredajny liek pod nazvom Bumet.

Ahojte,
aj ja som si prečítala celú diskusiu a môžeme povedať, že je mi takisto nanič ako Vám ostatným. Mám CHÚS asi 8 mesiacov (dostala som ho po 6 bakteriálnych angínach) a už neviem, ako ďalej. Lekári si myslia, že som hypochonder, robili mi krvné testy okrem miernej zníženej hodnoty bielych krviniek som akože zdrvá. Ale celé dni som unavená, stále sa mi chce späť, nič ma nebaví, v robote sa nedokážem sústrediť, takmer každý deň mám teploty okolo 37,3 C a mám stále bolesti v hrdle, čo je na tom najhoršie, lebo tabletky na bolesť nezaberajú. Vyskúšala som už všetko vitamíny, liečiteľov, teraz chodím na akupuntkúru a dúfam, že to pomôže. Ak vám môžeme doporučiť nehanbite sa a navštívte aj psychiatra, niekde som čítala, že CHÚS sa dá liečiť aj antidepresívami. Ja som k nemu zašla, liečim sa zatiaľ len mesiac, výsledky zatiaľ nevidím, ale…už mi ostáva len veriť, že to bule lepšie.

Mne na tento syndróm (aspoň stale predpokladám ž ho mám keďže všetky príznaky mám a vyšetrenia nič iné nepreukázali) zaberá BioBran Plus, ktorý užívam už 2 mesiac. Je bežne dostať vo veľkých lekárňach, síce nie je lacný, ale ak človek pracuje nemá problém si ho zohnať. Cítim sa po ňom lepšie niesom až tak unavený ako davnejšie.

Ostatné príznaky ako zvýšená teplota a podráždenosť žial stále pretvrvávanú a neviem sa ich dáko zbaviť. Syndróm som dostal po 3 opakovaných zápaloch mandlí.
a odvtedy sa to takto vlečie. Ohladne tej teploty som si všimol že sa vždy objaví pri zvýšenej telesnej aktivite a hlavne pri duševnej ´´stres´´. Akonáhle som v klude ležím alebo pozerám TV táto teplota klesne vždy pod 37 na hodnotu okolo 36,8 - 9. Inak teplota odznie vždy medzi 21:00 a 22:00.

Syndrómom už trpím viac ako dva roky a dá sa to vydržať ale ak by sa dalo spraviť niečo aspoň s teplotami, veľmi by ma to potešilo…

Každému tu držím palce a prajem všetko dobré.

Hana a Marian a ostani, myslim, ze ak ochorieme, nie je to celkom nahoda, casto sa stava, ze nevnimame signaly svojho tela a duse, a tym sa aj telo oslabi a ochorie / napr. vela prace, stres, nepohoda vo vztahoch a ine zivotne situacie a problemy/ a tisice drobnych signalov, ktore si nevsimame. Preto si myslim, ze okrem antidepresiv /ktore mozno skor pomozu na problem, ktory vznikol uz ako dosledok, ze sme chori. Ja osobne si myslim, ze je nevyhnutne sa hlavne ucit spoznavat seba a limity svoje duse a tela, aby som sa neprepinal-a, a aby som plne respektoval, kto som ja a kolko ja vladzem unasat zataze fyzicke aj psychickej, ktoru prinasaju aj medziludske vztahy. Tak sa podla mna da naucit a zvysovat aj dusevnu odolnost na stres, alebo ak je nieco nad moje limity, jednoducho musim nieco zmenit. Vsetko to zavisi od mnohych faktorov, ktore sa vymenovat nedaju, ale su u kazdeho cloveka ine. Z pohladu mojej profesie su vsetky doplnky a lieky, ktore skumate fajn, len nevyriesia do buducnocti, aby ste seba viac spoznali a nemuseli napr. chytit 6 angin po sebe. Potom unava je podla mna dôsledok mnohych chorob a vycerpaneho organizmu. a postoja a vztahu k sebe a zivotu. Moje navrhy na skumanie vnutornych otazok zneju: ako môzete zit a starat sa o seba, svoju dusu aj telo, aby ste ho-ju nemuseli nicit, ako sa môžete učit chranit vystavovaniu stresu, zysovat svoju telesnu a dusevnu imunitu. Choroby su aj zalezitostou, ako ma naucili v mojej pôvodnej rodine starat sa o seba, vsimat si, co ja potrebujem, ak sa citim, este davno pred vzniknutim CHUS. Ak by ste mali viaceri zaujem, mozeme vytvorit skupinu na skumanie toho, u kazdeho z vas, co si myslim, ze o tom nepisete a neuvazujete, ale hladate riesenie viac v liekoch, z môjo pohladu je choroba casto uz len dôsledok, a ake su priciny, preco sa znizuje vasa odolnost a imunita?
psycologicka ,psychoterapeutka,
rita svihranova, zzz.sk