Chudnutie - ako na to?

Má niekto čerstvé a úspešné skúsenosti s chudnutím?

Je lepsie uz po takej 16-tej hodine nejest? Mam odskusane roky rokuce.

Aj keď teraz všedci hovoria, že je hlúposť nejesť večer, ale jesď nemáš 2 hod. pred tým, ako ideš spať a navyše ja keď by som začala držať akúkolvek diétu, prvé mi schudnú prsia a tvár, ja proste potrebujem vyformovať postavu.

1 Like

ahojte :slight_smile: potrebujem poradit, neviem kde je problem, ale ja zakazdym po lete priberiem a teraz sa na mna nalepilo viacej jak len 2-3 kila :confused: a sama si s nimi nejako neviem poradit, ked trochu sa uvolnili tie opatrenia bola som par krat aj vo fitku, ale teraz sa tomu radsej vyhybam predsa len mam nejake tie obavy z korony, tak by som chcela vediet ci sa vam niektorej podarilo schudnut nejako cvicenim doma alebo zmenou stravy alebo ako? najidealnejsie by bolo keby som zhodila 10kg :smiley: ale nejdem si stavat vzdusne zamky :smiley:

nikdy som žiadnu extra dietu nedržala. Radšej som peniaze investovala do nejake športu. Bud jazdim na bicykli, alebo na kolobežke a snažim sa športovat každy den. Je to ovela lepšie ako nejaka dieta

Saxoja neviem podla mna toto vsetko ide spolu ruka v ruke, ze treba aj upravu stravy, ale aj pohyb, ze jedno bez druheho fungovat proste nebude, ci sa mylim??

cvičiť doma je ako za trest :roll_eyes: aj sa k tomu vôbec neviem dokopať. pred tým ako sa toto celé začalo tak som chodila plávať, raz do týždňa na jógu a cez víkend ak bolo fajn počasie nejaká turistika, prípadne bicykel a všetko bolo v pohode. v lete sa ešte ako tak dalo niečo robiť vonku ale čo už teraz s týmto počasím… tiež sa to začína na mňa pekne lepiť

@Saxoja ved toto je to ze neviem nejako kde mam zacat, ci len pohyb alebo ci len zmena stravy alebo to skombinovat, tak aby dobre bolo :confused: len je to pre mna spanielska dedina :frowning:
@paulii mne bolo tiez dobre, ked som si zasla do fitka, lenze teraz uz to bolo pre mna dost takym tlakom na psychiku ked som sa obavala, s kym sa aj v satniach stretnem aby som to nechytila alebo co :confused: a teraz uz nejako ani pocasie turistike nepraje :confused: a co som pozerala predpoved tak vyzera ze najblizsie dni tiez nebude :confused:

veď presne. tento týždeň som sa donútila doma cvičiť raz :roll_eyes: to mne vôbec nestačí a vonku akože to je čistá katastrofa, ani na päť minút nemôže prestať pršať, to je taká demotivácia pre mňa fakt. mne to hrozne ovplyvňuje náladu

najlepsie je kocky cvicit rano aspon mne to vyhovuje, odcvicim si rano a mam cely den pred sebou a mozem si ho akokolvek naplanovat, lebo uz mam odmakane, mne sa toto vyplatilo, ale samozrejme, aj cvicenie treba robit spravne aby to malo efekt :wink:

to ti zavidim :smiley: ja som rano rada, z vstanem z postele a vychystam sa nejako do roboty, idem na zachod a jem az po ceste do roboty ked som uz trochu prebrata. ja rano nemam ziadny vykon :smiley:

najviac som schudla ked mi deti podrastli a posadila som ich do sedačky na bicykel. Vtedy zo mna kila leteli raz dva. Je to ovela lepšie ako nejaka dieta

Schudla som 4-5 kg za posledne dva mesiace. Jem viac zeleniny, menej masa, varim si kazdy den. Ranajky vlocky s ovocim, obed lahsi a na veceru zeleninu so syrom. Stacilo sa nakopnut a prestat kupovat nezdrave jedla. Povedala som si ze nebudem svoje telo krmit somarinami :smiley:

Kajty ked clovek chce tak si najde sposob. Ja ked som chodila do prace, ze som na siedmu, tak som uz o pol piatej bola hore, len aby som si zacvicila, najedla sa, osprchovala a vychystala sa. Teraz jak som doma, tak podobne to mam len s tym, ze vstavam o siestej. Ale viete co je dobre? Co mna motivuje? Zaplatila som si taku vyzvu, podla ktorej cvicim, aj sa stravujem a kazdy den ine cvicenie, ine jedla a to ma tak pohana :wink:

mozes mi o tej vyzve napisat nieco viacej? teraz ked som doma a teraz aj budem podla toho, co sa deje nielen u nas, ale aj vo svete, tak by som na nieco take pristala aj ja :stuck_out_tongue:

júj to chcem aj ja info…výzvy celkovo mám rada nech sa týkajú čohokoľvek…a najradšej idem do takýchto vecí, keď ma niekto ešte vyhecuje že to nedám… :smiley: viem, že je to trošku akože sadistické, ale mne to dobre robí… :smiley: :smiley:

menej masa som aj ja chcela zvolit, lenze moj muz je taky masozrut, ze musim hladat nejake tie kompromisy, aby som sa aj ja najedla, aj on a aby bol u nas doma klud :smiley: lebo laska ide cez zaludok a teda vcera som mu dala veceru bez masa a teda nechybalo mu to tak mozno postupne ho dostanem tam kam chcem :smiley: :smiley:

Mna by asi poslal moj kadelahsie :smiley: Musela by som mu asi varit zvlast este co by on chcel. Ale ved ked chudnes tak asi mozes dat aj maso nie? Ja som teda mavala take diety a tam bolo vacsinou kuracie maso, nejake ryby a tak

Toto myslíš vážne?? To akože by si nemala od neho podporu?

Skus si najst INSTAGYM, tam najdes aj tu vyzvu o ktorej som ti ja pisala :wink:
Teraz je to super, ze nemusim nikam ist a vsetko mam doma, treba sa len odhodlat. Maruska to potom myslim, ze toto bude ozaj nieco pre teba a ked si urobis fotku pred a fotku po tak myslim, ze to je dost velka motivacia pokracovat aj nadalej, aspon mna take fotky fasinuju ked ich vidim na nete.
Karollana ked niektori to chlapi beru tak, ze sme zacali nieco robit kvoli niekomu inemu. Sa boja, ze sa zmenime a odideme :smiley: