Chudnutie - nevečerať?

Nedávno som čítala v jednom časopise skúsenosť pani, ktorá v priebehu 2 rokov schudla vyše 30 kg tak, že po štvrtej hod. poobede už nič nejedla, len pila čistú vodu. Robím tak už dva týždne a pravdaže aj ceň deň už jem menej a vylúčila som sladkosti. Výsledok? Nielenže som neschudla, ale dokonca 1 kg pribrala. Máte niekto podobnú skúsenosť, alebo to len ja som “vadná”? Čo teraz?

Ja som presne ten prípad. Mesiac som chudla s Herbalife. Ráno koktail, normálny obed, večer koktail, dva litre vody. Schudla som 4 kg a kedže som bola super nastavená a finančne som nemala na dalšiu dávku, tak som sa rozhodla, že nebudem kupovať a ja som vydržala od obeda do druhého rána nejesť, len som pila vodu a semtam na olovtant ovocie alebo jogurt. Neschudla som ani deko a nechápem tomu.

Ja som skusala uz vsetky diety, mam 48 rokov a ked sa mi podarilo schudnut 5 kg po diete som pribrala 8 kg takto pribudali kg na mne. Mam taky nazor, co sa tyka diet, urcite ludia zbytocne dietuju, mas velky nabeh na tucnotu a pokial nebudes dietovat cely zivot, tak si tucna. Hlavne ked sa rozculim, tak hadzem do seba sladke slane vsetko a nic mi neuskodi. Ale mozem povedat, ze som bola tazko chora pred 2 rokmi a za 3 mesiace som schudla 25 kg, nechutilo mi jest, bola som pred tazkou operaciou, lenze po operacii som sa zotavila a postupne som pribrala 30 kg cize vsetko co som schudla a este aj navyse. Ja som typ cloveka, ktory nema pevnu volu a ani zaujem. Uz ma nic nerozculi. Som z toho nestastna, ale neviem si pomoct. Mozem povedat, ked som schudla bola som velmi slaba a nemala som silu nic robit ovela lepsie sa citim po pribrati. Hoci je to velmi spatne. Len skusajte diety, mozno Vam pomozu a nedopadnete ako ja.

Ďakujem za reakciu. Takže už viem, že nielen mne tu niečo nesedí. Do prčíc, tak čo s tým?

Nie som odbornik, ale vsetko zalezi od toho co sa deje v tvojom tele, mozno tvoje telo zadrzuje vela vody, pretoze pri takej diete by si urcite citila, ze si nieco schudla. A mozno tvoja strava obsahuje vela carbohydratov - cestoviny, zemiaky, chlieb a pod. Ak chces schudnut viac nez 10 kg, urcite sa porad s odbornikom.

ja som večerala, jedla som všetko na čom som mala chut, zase ale som pravidelne športovala. Milovala som jazdu na svojej novej kolobežke a neskor som prešla na bicykel https://www.cyklospeciality.sk/mestske-bicykle/single-speed-festka/mestsky-bicykel-singlespeed-tribe-dane

nie som za to, aby sa nejake jedlo vynechavalo len s tym, aby clovek nepribral. to sa da predsa riesit aj inak, nez hladovanim.

Večerať treba rozhodne, či človek chudne alebo nie. Samozrejme, že treba zvoliť niečo ľahšie.

ja neviem podľa mňa také toto nejedenie po 4…alebo niekto hovorí že po 6 je hluposť… treba jesť častejšie.napr 5x do dňa v malých dávkach…sledovať si makroživiny… a možno aj príjem kalorii… jesť vyvážene… možno delená strava… a bude… :slight_smile:

Tiez si myslim, vsak keby som naposledy jedla po stvrtej a spat pojdem okolo desiatej, jedenastej, tak to neexistuje, aby som dovtedy nevyhladla opat. A teda si kazdy by to tak mal.

U mňa je základ mať dobrý obed a večeru okolo šiestej a som v pohode :smiley: U mňa je zásadný problém, keď nemám normálne jedlo cez deň.

no toto aj u mňa, musím mať niečo teplé, aspoň polievku :slight_smile:

To ti staci sa najest o siestej a potom uz nic? Ja by som bola hladna, kym by som isla do posteli. U mna je vecera neskor.

normalne 2h pred spanim sa mozes najst, nemusis mat ziadne vycitky. samozrejme, ze nieco lahke, salat napriklad.

takze je jedno, kedy sa najes, len zalezi, aby bol dostatocny rozostup medzi vecerou a spankom.

jem večer, ale predtym si kludne zajdem na svojom oblubenom bike z cyklospecialit https://www.cyklospeciality.sk/mestske-bicykle/single-speed-festka/mestske-kolo-singlespeed-tribe-dane-velikost-ramu-47-cm dat svojich cca 10 km, aby som mohla jest s čistým svedomím

kludne sa najedz,ale potom si chod zabehat, dat si pak km na bicykli, alebo kolobežke a uvidiš, že vaha pojde dole

vecerat rozhodne treba, aj ked clovek chudne. potom sa zobudis v noci na hlad a vyjes celu chladnicku :smiley:

Presne tak, ja sa snažím niečo zjesť okolo 18 a potom už nič. Neviem si predstaviť že idem spať s prázdnym žalúdkom

tak tak, najneskor do tej 18 sa zvyknem najest, potom uz nic. maximalne mrkvu si vezmem do ruky :smiley: po nej ma zakazdym prejde chut na vsetko, takze je celkom dobre po nej siahnut :smiley: ma to svoje vyhody :smiley: