Chutné a zdravé raňajky

Ahoj Denilia :wink: Smiem sa ta spytat, co su to za kapsicky? Ake je ich zlozenie? Este som ich nikde nevidela az teraz vdaka tvojej fotke :scream_cat:

@denilia No niekedy ten čas na tie vajíčka nemám ani ja, takže som po tom bez raňajok poprípade iba nejaký banán si dám. Ešte som tieto kapsičky nikde nevidela, mňa tiež zaujíma ich zloženie, super nápad ako ušetriť čas keď človek ráno nestíha raňajkovať :slight_smile:

@dokira nie nebyva mi z toho tazko ani zle, povacsine este po prichode do prace si dam nejake ovocie a staci mi to akurat do tej pol druhej, pokial pojdem obedovat.
@denilia to sa mi celkom pozdava, kde to dostat kupit ? skusila by som si to dat na olovrant miesto ovocia, ktore jedavam :slight_smile:

dokira smies :wink: zlozenie tychto kapsiciek je velmi dobre a hlavne zdrave. obsahuju iba prirodne suroviny - a to mix ovocia, jogurtu a cerealii. ich chut by som prirovnala k detskym vyzivam a ba dokonca este lepsie. fakt su velmi chutne, treba vyskusat :wink::slightly_smiling_face:

kajty zlozenie som napisala dokire, tak si precitaj. tak v skratke opisane ale samozrejme, ze kazda jedna kapsicka obsahuje ine druhy ovocia. oni su oznacene aj farebne, takze ak ta nejaka farba zaujala tak kludne ti mozem aj konkretne zlozenie napisat - mam taku brozurku kde to je vsetko napisane :wink:

renosiac napriklad aj v kaudlande to dostanes kupit :slight_smile:

Vidím že na foto, ktorú si dala sú dve veľkosti kapsičiek, v tých menších je navyše kokos alebo sa to aj v niečom inom odlišuje? Páči sa mi že je to tak ľahko dostupné a nemusí človek pre to jazdiť do nejakého špeciálneho obchodu :slight_smile:

kajty hmotnost vobec nezalezi od toho, ci je tam kokos alebo nie! tie Pearls su 100g a tie ostatne vacsie su 120g. ale kazda z nich obsahuje iny mix ovocia. keby si poriadne citala, tak uz som ti to tu pisala. tie rozne druhy kapsiciek su oznacene aj farebne. takze kazda kapsicka je vynimocna a obsahuje nieco ine!:wink: a ak si myslela, ze ci v tych velkych je tiez kokos, tak v tych velkych kokos nie je. tam su ovsene vlocky :slightly_smiling_face:

Áno, to ma zaujímalo či je aj v tých väčších kokos kedže na tých menších je na obale aj znázornený :slight_smile: Páči sa mi, že majú toľko príchutí, človek si má aspoň z čoho vybrať. Ktorá príchuť je podľa teba tá naj? Mňa z tvojej fotky najviac zaujala tá s tým červeným štuplom, vidím že je na obale jahoda a tie mám veľmi rada :slight_smile:

v tych velkych je kokos iba v tom day up yellow, ale poviem ti, ze ten osobne mne najviac chuti. ty nemas rada kokos, ked tak zistujes v ktorych je a v ktorych nie je??? ten cerveny je tiez dobry. ten obsahuje jablko, jahody, ceresne, biely jogurt, ovsene vlocky a lanove semienko. aj planujes vyskusat ten cerveny, ked ta oslovil?

Na kokos som alergická, preto ma to tak zaujíma. Nevieš, koľko príchutí je bez neho? Ten červený ma veru najviac zaujal, hlavne tá kombinácia jahôd a jogurtu. Rada by som to vyskúšala, len neviem kde to mám kúpiť. Niekde v zdravej výžive?

hned som si myslela, ze ti v niecom prekaza, ked si sa tak priamo na kokos iba sustredovala! ale ze si alergicka, to mi je luto. osobne si neviem predstavit zivot bez kokosu. milujem ho :heart_eyes::heart_eyes: 5 druhov kapsiciek je bez kokosu, takze budes mat z coho vyberat :wink: bud si ich objednaj cez e-shop alebo aj v kauflande ich uz maju na predaj :slight_smile:

Renosiac tak to mas riadne dobre, lebo keby si dam take ja ranajky, tak asi cely den som taka spava. Mne proste taky typ ranajok nevyhovuje ale tak kazdy sme iny a chapem, ze chlapi maju o vela lepsie travenie ako my zeny :slight_smile: Niekedy by som dokonca prijala mat take :joy::joy:

Denilia dakujem velmi pekne za odpoved :slight_smile: :wink: A co to prosim ta stoji??

cena je dost nizka, nemusis sa bat, ze by si zbankrotovala kvoli tymto kapsickam :joy::joy: cena kazdej kapsicky je 0,99€

Zivot bez neho som si tiez nevedela predstavi, no ked mi bola zistena nan alergia nemala som na vyber a musela som si zvyknut :smiley: Parada ze to maju takto bezne dostupne, pises ze cena kapsicky je 0.99 centov. Takato cena je aj v Kauflande?

jasne, ked clovek musi tak dokaze cokolvek! ale obdivujem tych ludi, fakt! nechcela by som mat celiakiu :frowning: :frowning: :frowning: nastastie teraz je uz dost vela bezlepkovych produktov a vyrobcovia na tuto skupinu ludi mysli. kedysi to bolo horsie :frowning: teraz si maju aspon z coho vyberat :slight_smile: ale dost o tomto. radsej ti idem odpisat k tej cene. v kauflande som si ich sice este nikdy nekupovala ale zda sa mi, ze cena je rovnaka. vies, ja si ich objednavam cez e-shop. je to pre mna pohodlnejsie :wink:

Tak v dnesnej dobe je to uz fajn, aj vela restauracii vari bez lepku takze clovek sa nemusi zasa az tak obmedzovat :slight_smile: U mna je to skor take, ze radsej nakupujem v obchode, musim si to pred tym chytit, vidiet na zivo :smiley: Ako to inak uskladnujes? Ked niektore tie kapsicky obsahuju jogurt, malo by to byt v chladnicke, ci? Dnes sa inak chystam do kauflandu na nakup, tak vyskusam kupit :slight_smile:

ved to je jedine stastie, ze doba ide dopredu :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: vazne si taka zasadova?? to ja vobec nie :joy::rofl::rofl: nie, nemusia byt vobec v chladnicke v normalnej izbovej teplote ich mavam ale sem-tam si ich dam aj do chladnicky, ked mam chut na studene. a dokonca som videla, ze niektori si ich aj do mraznicky davaju a potom maju z toho zdravy ovocny nanuk - no to som este neskusala, tak neviem ohodnotit

@kajty tiež mám v rodine celiatika a je mi ho veľmi ľúto keď vidím, že si nemôže dať na oslave to isté čo mi ostatní :confused:
@denilia a nemáš nejaký tip s čím si to napríklad ráno dať? mne to stačiť nebude, som zvyknutá ráno zjesť aj za dvoch :smiley: :smiley:

@denilia Moj mi hovori, ze som ako stara babka, ktora si chodi do obchodov vsetko obzerat :smiley: :smiley: No co sa zastrelim, ked mna to nakupovanie tak bavi? :joy::joy::rofl: Vidis, to je dobry napad, cim nahradit nanuky v horucavach za nieco zdravsie :slight_smile:
@paulii U cloveka, ktory s tym zije od malicka to az take tazke nieje ako u takeho, ktory bol nauceny na normalnu stravu a potom zo dna na den bol nuteny sa toho vzdat na ukor zdravia :slight_smile: Ale vsetko sa da zvladnut, ked sa chce :wink:

a po vydatných ranajkách šup na bicykle :slight_smile:

viem o com hovoris, sestra, ktora je od maleho decka celiaticka, nieje taka narocna na jedlo ako moj priatel, ktoremu to zistili az v dospelom veku. pre neho sa mi ranajky chystaju ovela tazsie, velmi lubi sladke, bol zvyknuty ich jest kazdy den. rad si daval napriklad palacinky, ovsene kase, chleba s dzemom. tak som mu zacala robit bezlepkove kase len to jedava uz asi pol roka vkuse a vravi ze mu to lezie uz usami.