Čím kŕmiť psa v starobe

Dobrý deň, prosím Vás o radu - určite tu viacerí máte psíka a mali ste už pravdepodobne aj “seniora” . Nášmu Fredymu robia problémy granulky a tak hľadáme niečo iné. Už sme chvíľku skúšali ryžové kaše a podobne, ale nejaký úspech sme nedosiahli. Celý život sme jedávali asi najkvalitnejšie žrádlo u nás- brit granulky od juniora cez adult po wholegrain senior a teraz neviem ako ďalej. Prosím poraďte.

Brit má ešte aj monoprotein. Skúste ten. Je to maso a nieco jako spik. Strasne pekne to vonia a je to stavnate nie je to tvrde a myslim že to by určite uhrýzol prípadne užul. Naše šteniatka to milujú.

Jeej o tom som zatiaľ nepočula, ale už googlim brit krmivá :smiley: - náš eshop to ani nemá v ponuke. Určite to skúsime aj my ak to naozaj chutí. Odkiaľ to prosím kupujete?

Chutí ? To je ai aj slabé slovo. Dáme to do mysky a kým sa otočíme, tak už tam to krmivo nie je a to je úpln jedno či im dáme moriaka alebo jahnacinu žerú všetko jak lusk. A kupujeme cez akinu normlane cez eshop - akinu. cz (:

tu nejde o to, či je to staroba, alebo je pes mlady. pes ma dostavat stravu, ktora je primerana jeho veku a stavu. Takže žiadne zbytky, ale kvalitne vyvažene jedno bohate na všetky vitaminy, ktore pes potrebuje. SU rozne prichiute a verim, že pes si na nich pochutna

pocula som, ze starsi psik by uz nemal zrat kosti, je to pravda?

…je veď to je ťažké na trávenie a tak isto ako je trávenie v starobe horšie pri ľuďoch tak je to aj pri zvieratách…

presne ako napisal juchio, je to pravda! stary psikovia by uz kosti nemali

dakujem za odpoved. uz tomu teda budem verit a nebudem davat starsim psikom kosti zrat, lebo doteraz som davala

my sme psovi kosti nikdy doteraz nedavali. Vždy mal iba stravu určenu pre psa a občas dostal kusok masa, inak nedostaval nič ine.

psy nesmu solene jedla, preto sa im nedoporučuje davat nič čo je určene pre ludi, ale iba stravu určenu pre psov. Ked si pozrieš zloženie granul, konzerv, tak všetky maju minimum soli, ale žiadnu sol

Lenže koľko ľudí ozaj reálne dáva psom svoje jedlo :confused:

To je pravdou, len by sa nad tym mali zamysliet, ze to vobec neni vhodne, ze tym psikovi mozu uskodit

To co tu pisete, nie su najkvalitnejsie granule. Su aj kvalitnejsie a specialne seniorske rady a tym nemyslim ziadny RC :slight_smile: Ide o to, co vas pes stravi, volil by som nieco grain free a hypoalergenne, to znamena bezobilninove :slight_smile:

Len niekomu sa moze zdat, ze tie granule stoja nie male peniaze a tym padom radsej sa vykaslu na zlozenie a kupia co je pre nich dostupnejsie, po cenovej stranke

ked som kupovala psom a mačke granule, vždy som sa pozerala na zloženie. Sebe by som tiež nekvalitne jedlo nekupila. Takže to iste plati aj o mojom zvieratku

Len mnohí si to vôbec neuvedomujú, neriešia :confused:

Ja svoje psy krmim odjakziva surovym masom bez ohladu na vek, treba si nastudovat BARF a vsetko je super :slight_smile:

v starobe predsa tak isto ako aj predtym, no nie?.. ci to je nejaky rozdiel?.. samozrejme, ze mladsi pes toho zje viacej ale aj toho starsieho netreba zanedbavat…

tak najlepsie asi granule bez chemickej konzervacie pripadne surove maso vzhladom na travenie :slight_smile: su speci granule pre starsie psy, stoja viac, ale stoja za to a uz len najst co sadne havinkovi :))