Čím kŕmiť psa v starobe

(Astra) #1

Dobrý deň, prosím Vás o radu - určite tu viacerí máte psíka a mali ste už pravdepodobne aj “seniora” . Nášmu Fredymu robia problémy granulky a tak hľadáme niečo iné. Už sme chvíľku skúšali ryžové kaše a podobne, ale nejaký úspech sme nedosiahli. Celý život sme jedávali asi najkvalitnejšie žrádlo u nás- brit granulky od juniora cez adult po wholegrain senior a teraz neviem ako ďalej. Prosím poraďte.

0 Likes

(JUlinecka) #2

Brit má ešte aj monoprotein. Skúste ten. Je to maso a nieco jako spik. Strasne pekne to vonia a je to stavnate nie je to tvrde a myslim že to by určite uhrýzol prípadne užul. Naše šteniatka to milujú.

0 Likes

(ziwa) #4

Jeej o tom som zatiaľ nepočula, ale už googlim brit krmivá :smiley: - náš eshop to ani nemá v ponuke. Určite to skúsime aj my ak to naozaj chutí. Odkiaľ to prosím kupujete?

0 Likes

(JUlinecka) #5

Chutí ? To je ai aj slabé slovo. Dáme to do mysky a kým sa otočíme, tak už tam to krmivo nie je a to je úpln jedno či im dáme moriaka alebo jahnacinu žerú všetko jak lusk. A kupujeme cez akinu normlane cez eshop - akinu. cz (:

0 Likes

(Leonka752) #6

tu nejde o to, či je to staroba, alebo je pes mlady. pes ma dostavat stravu, ktora je primerana jeho veku a stavu. Takže žiadne zbytky, ale kvalitne vyvažene jedno bohate na všetky vitaminy, ktore pes potrebuje. SU rozne prichiute a verim, že pes si na nich pochutna

0 Likes

(milastankovie) #7

pocula som, ze starsi psik by uz nemal zrat kosti, je to pravda?

0 Likes

(juchio) #8

…je veď to je ťažké na trávenie a tak isto ako je trávenie v starobe horšie pri ľuďoch tak je to aj pri zvieratách…

0 Likes

(bibiky) #9

presne ako napisal juchio, je to pravda! stary psikovia by uz kosti nemali

0 Likes

(milastankovie) #10

dakujem za odpoved. uz tomu teda budem verit a nebudem davat starsim psikom kosti zrat, lebo doteraz som davala

0 Likes

(Martan) #11

my sme psovi kosti nikdy doteraz nedavali. Vždy mal iba stravu určenu pre psa a občas dostal kusok masa, inak nedostaval nič ine.

0 Likes

(Dalja789) #12

psy nesmu solene jedla, preto sa im nedoporučuje davat nič čo je určene pre ludi, ale iba stravu určenu pre psov. Ked si pozrieš zloženie granul, konzerv, tak všetky maju minimum soli, ale žiadnu sol

0 Likes