Čím kŕmiť psa v starobe

Tak, ale ak chceme mat zdraveho psa a mame ho rradi nebudeme mu kupovat popol, davat od stola zbytky a varene kosti ze :slight_smile:

normalne ved su krmiva pre rozne fazy zivota zvierat

veterinar by mal vediet poradit a vela z nich ma granule aj u seba

Veterinári nie všetci, ale drvivá väčšina ponúka granule, ktoré nie sú úplne vhodné a kvalitné a sú to len predražené značky.

to je zvlastne lebo presne to oni zase tvrdia o tych co kupis bezne v obchode ale vo zverimexe

ja davam našemu všetko možne, ale zase je to iba to, čo je vhodne pre psa jeho rasy. Takže granule, konzervy, salamy, lososovy olej. Občas nejaku varenu stravu

davate aj lososovy olej do varenej stravy?

Z casu na cas myslim, ze sa mu nic nestane ani z tych varenych kosti :slight_smile:

len treba dat pozor aj na to ake su to kosti. treba davat radsej vacsie kosti, kuracie zvyknu robit psom velmi zle

kosti som psovi nikdy nedavala. Radšej som mu davala iba stravu určenu pre psov, alebo dala kusok masa

moja stará mama dávala psovi aj zbytky z obeda a všetko bolo v pohode ale nie kosti

Ahojte. My máme tiež postaršieho psíka a granule časom nemohol kvôli tomu, že mu povypadávali zuby. Tiež sme rozmýšľali ako to vyriešime a nakoniec nám pani v predajni so zvieracími potrebami poradila menšie granulky. (ja kupujem aj so zľavou cez https://www.kodino.com/sk/obchod/alza/ ) Značka N and D pre adult. Psík ich vlastne nekúše, ale ich hneď prehltne.

Mame chovnu stanicu saluki, roky krmime barfom, psy zdrave, stenata tiez, velmi kvalitne povahy a aj exterier psikov je nadherny :slight_smile:

Ahojte, nemyslím si že je dobrý nápad meniť typ stravy ak ste psíka celý život kŕmili granulkami. Nemáme doma síce ešte seniora ale s granulkami sme mali problémy aj my a to so známou svetovou značkou. Prešli sme na slovenské granule https://www.panakei.sk
U nás problémy po výmene granúl skončili. A čo viem tak aj kamarátov pomerne starší psík nemá s nimi šancu. Na vašom mieste by som im dal aspoň šancu. Verím že neuškodia.

A to vas psik zerie iba granule? Vobec mu nevarite stravu?

Najhorsie co ludia robia je to, ze davaju psom to co varia pre seba a nevedia, ze sol, koreniny a aj niektore druhy zeleniny nie su pre psa vhodne, tak isto ako tazko stravitelne zemiaky, osolena ryza a cestoviny…

My psíkovi zvlášť varíme, málokedy mu dávame to, čo my nezjeme. Takže podľa mňa sa dobre staráme o psíka.

to ale tiež nie je pre psa úplne najvhodnejšie mu variť normálne jedlo, pre niečo majú tie svoje granule a konzervy, oni ptorebujú niečo iné ako my

Sú na to špeciálne granule pre seniorov, napr. Acana senior, Platinum Natural adult alebo Dogs Chef senior

a tie sú dobré? majú kvalitné zloženie?