Citalec

Chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s tymto liekom (na liecbu uzkosti a panickych poruch) a nakolko je s nim spokojny. Dakujem

Nechaj lieky bokom lebo sa ich uz v zivote nezbavys.Liekmi liecis jednu potiaz a dostanes niekolko.Ak chces byt otrokom liekov a pacientom doktorov uzivaj lieky.Vela zdaru!!!

Dobrý deń,mám skúsenosti s týmto liekom,žiaľ vobec som s ním nebola spokojná,počas jeho úžívnia som dostávala panické ataky až moj lekár uznal,že tento liek mi nevyhovuje,ale musel mi ho predpísať,lebo zdravotné poisťovne ho uvádzajú ako liek prvej voľby lebo je lacný a až ked nezaberá,môže sa predpísať niečo kvalitnejšie.Momentálne užívam Cipralex je síce drahší,ale všetky moje problémy sa postupne stratili,užívam ho už 5 rokov,nemá žiadne vedľajšie účinky a cítim sa ako úplne zdravá.Prajem Vám skoré uzdravenie. Poliaková

Pripájam sa aj ja. Až 90% všetkých potiaží vyliečiš koloidným striebrom. Ani ja som tomu spočiatku nechcel veriť, považoval som to za tzv. babský “liek”. Ale odkedy som ho začal užívať, nemám vôbec, skutočne vôbec žiadne potiaže. A to som bol silný alergik, neskôr som mával problém s chronickým HB, k čomu sa pripojili problémy s pankreasom. Známi ma už odpisovali…
Ver mi, jedine Koloidné striebro a Zapper.

Na panické úzkostné stavy môže praktický lekár bez obmedzenia sám napísať SEROXAT
ak Citalec nezaberie-dúfam,že vieš tento typ liekov začína učínkovať pri užívaní jednej tablety denne približne po 3 týždňoch,nie sú návykové znižujú hladinu úzkosti a týmaj pravdepodobnosť panickej ataky je nizka,vydrž kým ti lieky zaberú

asi ta vyliecilo slniecko… to ale znamena len to, ze ti asi nic vazne nebolo

mozem sa spýtat aké boli presne tvoje pocity ja mam totiž stale pocit že sa dusim tiež na to niečo beriem vraj porucha osobnosti alebo tetania

je to pocit neustaleho nervoveho vypatia, podrazdenosti, uzkosti, strachu a pod., najma vtedy ked chcem oddychovat a spat. V hlave mam neustale plno myslienok, a na hrudi a okolo srdca pocit tlaku. Beriem teraz citalopram 20mg denne uz tyzden ale ze by mi to nejak pomohlo nemozem povedat

To bude asi preto, že začína zaberať asi po dvoch týždňoch, ja ho beriem už asi rok, a musím povedať, že mi zlepšil kvalitu života.
A to berem len 10 mg denne

musím doplniť, že som nemyslel citalopram ale citalec. aby nedošlo k nedorozumeniu

citalopram a citalec je to iste, ucinna latka je v oboch citalopram, a mozem sa opytat ake si mal tazkosti?

V podstate si ich opísal sám už vyššie, ja som k tomu však nijako nedospel, bol som taký odjakživa a časom sa so stupnovalo, teraz je to lepšie.

No Jozef, tebe asi naozaj nič nebolo, ked vravíš, že v tomto prípade treba odložiť lieky. Vieš čo je to vlastne panický atak??? Mal si to už niekedy? Silne pochybujem, ked sa takto vyjadruješ.Inak by si vravel, ak by si to raz zažil. A okrem toho ak sa panický atak nelieči, tak sa len prehbuje a dostáva sa do iných a ešte ťažších stavov. Ja užívam na to Seroxat už dva roky a som absolútne v pohode.Citalek ani cipralex mi nezaberali…

Predpísalami lekarka Citalex, ale rozmyšľam, či ho mam brať pre jeho udajne nežiadúce sex. účinky. Ake mate skúsenosti?

Ja uzivam citalopram 20 uz cca osem mesiacov. Na jednej strane som s nim spokojna - som kludnejsia, nemam depresie a take stavy uplnej beznadeje, dokonca aj zaludok ma menej boli. ale na druhej strane s tym sexom je to asi pravda, mam ovela mensiu chut a niekedy nemam vobec… co neni bohvieco kedze mam uz vazny vztah. potom to ten druhy si vysvetluje zle.
povodne som to mala brat iba pol roka, a chcela som s tym prestat - lebo mne to bolo predpisane kvoli zaludocnym problemom. ale je to dost navykove. minule som si nedala 5 dni po sebe - a pritom som pred tzm uz zacala postupne vynechavat - a bolo mi uplne yle z toho. ten depresivny stav sa zrazu vratil, bolo mi na vracanie a zle.
neviem co s tym. ci to mam dalej brat alebo prestat. teraz som zacala iba polky brat, a potom skusim asi vynechat uplne.

mia je vhodnejšie vysadzovať pomaly z celej prejsť na polky neskôr polky obdeň nemalo by to robiť problémy náhla naraz nie je vhodné a nenastavuj sa dopredu že ti bude asi zle ked to vysadíš -držím palce!

ja berem citalec 1 rok a mam stale chuť na sex ešte viac ako dakedy, mam vačiu chuť ako moja manželka , zdravim, peter

Mám veľmi zlé skúsenosti s antidepresívami, mám pp už veľmi dlho, lieky som nebrala už dlhšiu dobu, to odvykanie je dost zlé, teraz mi znovu predpísali seroxat, no hneď druhý deň som dostala záchvat paniky, aký som nemala pár rokov a trval 3 hodiny, takže už neberiem a ľutujem, že som začala. Neviem či mám vyskúšat niečo iné. Prvý krát mi ten seroxat zabral a teraz toto, vrátilo ma to na začiatok. Skusili ste niekdo homeopatiu, aj tou sa dá ten serotonín vytvorit, ževraj, a nieje to návykové.

Ja beriem Citalec už druhý krát po dvojročnej pauze a myslim, že teraz mi až tak nezabral ako po prvý krát, ale iný liek brať nechcem, takže s tým bojujem. Nie je mi zle, ale stále na to myslim a to je podstata - zmena v myslení.

Ahojte, ja beriem uz viac rokov Citalopram rath. - co je vlastne citalec, mala som aj prestavku, ale musela som ho nasadit znova a zabral. Doktor sice vravel, ze ak sa berie uz dlho, tak nemusi uz mat tak dobre ucinky, najskor mi zmenil liecbu, ale uz po 10 dnoch som sa musela vratit na Citalopram, doporucil mi dokonca rano a obed po 20 mg. Je pravda, ze zo zaciatku som potrebovala asi dva-tri krat uzit Neurol pri takom tom “rozklepanom” stave a uz potom to bolo fajn. Ja mam tiez tetanicky syndrom a uzivam aj Timonil - ten teraz tiez napr. mam postupne vysadzat, ale tak sa mi zda, ze sa musim vratit spat na povodnu davku. Drzim vsetkym palce.

Este k Citalecu - ja som ho nemohla brat, zjavne mi vadila nejaka ina zlozka ktora v nom je. Mne zabral len ten Citalopram rathiopharm.