Citalec

Suhlasim, po 14 mesiacoch na citaloprame som tvrdo zavisly. Asi to je individualne, ale abstak ma skoro kazdy. Spominam na odporucanie psychoterapeuta: NEZERTE PSYCHOFARMAKA!

Beriem to uz takmer 2 mesiace a co som pozeral v literature tak by tento liek mal mat najmenej vedlajsich ucinkov. Predtym som bral Zoloft a to malo vela vedlajsich ucinkov.

od januara som brala citalopram, ktory mi predpisala lekarka v zahranici kedze som tam v tom case bola no teraz som prisla na SK domov a moja lekarka mi predpisala citalec, ale mam pocit ze ten mi az tak nezabera, stale citim taky vnutorny nepokoj ktory som pri lieceni citalopramom necitila… tak neviem, moja doktorka spieva len o citalecu, ze to je to iste ale podla mna nie je, mate s tym skusenost??

Dobry den,

chcela by som sa vas spytat, ci mate skusenost s dlhorocnym uzivanim citalopramu a naslednym vysadzanim. Brala som citalopram sedem rokov. Teraz sa pokusam znizit davku na polovicu, a uz niekolko tyzdnov citim silne priznaky - psychicky som mimo, lahko sa rozculim a rozplacem, mam zaludocne uzkosti…telo slabe a malatne. No pevne verim, ze to je len abstak a postupne prejde. Polovicnu davku na sebe ani necitim, no som pevne rozhodnuta vydrzat. Vie mi niekto povedat, ako dlho tieto priznaky mozu trvat a ci potom pominu? Dakujem.

ahoj sara a brala si citalopram alebo citalec? ja som pred tromi rokmi brala pol roka citalec a ked som ho vysadila (vysadila som ho naraz a nie postupne, co mozno bola chyba) po asi dvoch dnoch som mala znova tie iste neurozy, nespavost, busenie srdca, depresie, plakala som a bola som stale nervozna… myslim ze by to postupne malo zmiznut same, max. do dvoch tyzdnov

Dobry den,

chcela by som sa vas opytat, ci citalec beriete preto,lebo mate depresiu, citite uzkost a podobne problemy. Pretoze ja mam uz 4.rok bolesti hlavy, vystriedala som uz 3 chirurgov, a 2. neurolog mi po sandomigrane,kt. nezabral predpisal citalec, ale ja nemam ziadne psychicke problem a uz vobec nie depresiu. Tak neviem preco mi to predpisal, poradi mi niekto?

ahoj simona, citalec ti v tele spatne vychytava serotonin, pouziva sa pri miernych depresiach, neurozach, uzkostiach, a tvoj lekar ti to urcite nepredpisal len tak… ako dlho ho beries? pomaha ti?

ahoj klara, ja som brala citalopram roky. no tie priznaky nevymizli, takze idem zmenit system odburavania liekov. neznizim na polku ale 75% a az po siestich tyzdnoch na polku…uvidim co to urobi. no zbavit sa tych chemikalii chcem urcite. prajem vam vela stastia ludkovia!

a mozem sa ta opytat odkial si a aky doktor ri citalopram predpisal na taky dlhy cas, lebo moja doktorka mi v jednom kuse predpisuje Citalec, ale ten mi moc nezabera. Ked som pracovala v Anglicku tam mi predpisali Citalopram a velmi mi to pomohlo, brala som ho polroka potom som sa vratila naspat domov a doktorka zas mi dala len citalec, vraj to je to iste, ale o tom pochybujem, musia tam byt nejake ine pomocne latky a predstav si, ze mi odmieta predpisat ine lieky a odporucila ma na psychiatru! takze zajtra menim lekara… ak by ti nevadilo mohla by si mi napisat na mail, mohli by sme si vymenit skusenosti… poslem ti mail ak mas zaujem

Klara, rozhodne zmen lekara…to sa mi zda divne, ze Ta chce odporucat na psychiatriu len preto, ze chces ine lieky. Ved ak si na vlastnej kozi citila, co Ti pomaha, tak predsa by Ti mali dat citalopram. Ja chodim do Bratislavy, odkial si Ty?

Ja som z Ruzomberka, mozes mi napisat aky presny nazov maju tie lieky co uzivas? Zajtra sa idem ku nej odhlasit a uz mam vybratu inu lekarku, dufam ze ta nebude taka obmedzena a da mi co si pytam najma ked viem ze mi to pomaha. A este k tomu, moja lekarka mi tvrdi ze lieky ako citalopram a citalec sa na slovensku mozu uzivat najviac rok bez prestavky, som z toho dost zaskocena kedze lekarka v anglicku mi povedala ze to mozem brat aj niekolko rokov a aj ty sama si pisala ze ho beries 8 rokov…

o tom, ze tie lieky sa maju po roku prerusit, nic neviem. Moja lekarka nic take nevravela…hmm. Beriem citalopram actavis. Je este citalopram teva. Ten je taky isty, ale od inej firmy. Aj po tych rokoc posobi na mna stale rovnako. Len ten navyk tela mi vadi…ale budem skusat ho vysadzat. napis potom, ako s tou lekarkou…drzim palce. :slight_smile:

Ahoj Sara, no uz som si kartu zobrala, som rada. Dufam ze ta druha lekarka bude lepsia. Presne tak, aj ta lekarka v anglicku mi povedala ze ho mozem brat aj niekolko rokov a navyse ked mi pomaha… takze som zvedava. Zatial beriem ten citalec, ale vobec mi to nepomaha, stale som taka nervozna vo vnutri, mam krce v bruchu, a nemozem spavat… neviem ake mas ty priznaky teraz ked ho vysadzas, ale co som citala tak take iste ako ja… inak moj mail uneasyME@azet.sk ak by si chcela napisat, bola by som rada, som rada ked spoznam cloveka co si prezil podobne, ini ludia to nepochopia…

ahojte, kamoska uziva citalec uz nejaky mesiac. pomohol jej. mne lekarka predpisala serlift. beriem ho od 30/07, zaciatky boli tazke (zaludocne problemy, problemy so spankom), ale uz je lepsie. nechcem nic zakriknut, ale citim sa psychicky lepsie. dr. mi povedala, ze to budem brat min. pol roka. o vysadzovani zatial nebola rec. Klara, nechces porozmyslat nad zmenou lieku?

ahoj, no ja som brala citalec pred romi rokmi pol roka nieco mi pomohol ale ked som ho vysadila tak sa mi to pomaly zacalo vracat… od januara som brala citalopram v uk a fakt mi velmi pomohol, necitila som ziadnu vnutornu nervozitu a uzkost a mohla som kludne spavat…teraz mi moja lekarka predpisala citalec aj ked som jej 100x vysvetlovala ze mi to nezabera ale ona si len hudla svoje a nakoniec ma poslala na psychiatriu… tak som si vzala od nej kartu. Neviem ci ma vyznam skusat nejaky iny liek ked viem ktory mi pomohol…a ty si mala ake problemy, ze si zacala brat lieky?

ahoj Klara, dik za mail, ja sa ti ozvem ked pricestujem opat na Slovensko, to budem mat viac casu…drz sa draha dusa, opatruj sa.

ja mam skusenosti s citalecom a nemozem si ho vynachvalit… liecila som si s nim depresie… teraz uz si davam kazdy druhy den a ani som si to nevsimla. je to proste totalna antidepresivna mnamnamka, ktora vrati radost zo zivota, alebo ju objavi, ak predtym vobec nebola…

ja som zo zaciatku mala nechut do sexu, ale teraz uz vobec, prave naopak dokonca. podla mna to len v zaciatkoch, ked to zacinas brat… potom uz ne. pa

CITALEC SA DAVA AJ PRI CHRONICKYCH BOLESTIACH AINE ANTIDEPRESIVA

mam depresie cez rok uzivam citalec ked ho pomali vysadzujem som nervozna viete mi niekdo poradit nejake bylyny,lebo ničo prirodne budem vdačna dakujem anna