Citalec

Ahoj všetci.no ja len tolko na tu depku a citalec,ja som riešil problém tak že som prestal fajčit, a potom športovat a pomohlo mi to.som bez už 3roky,a je to super. ahojte

pekny den, stale sa bavime len o Citalexe, j a uzivam uz cca5 rokov cipralex a tiez sa necitim najlepsie raz som hore a inokedy dole, depresie sa objavuju coraz v kratsich intervaloch a pocity su uzkostne, napetie v tele , nervozita… vsak to poznate, rada by som sa cosi dozvediet o bioptrone ak s tym ma niekto skusenost

Ahoj sara ako sa mas? uz si vysadila ten citalec? alebo ho este uzivas? a zvladas to?

ahojte… viete mi niekto poradit? Ja som zacal uzivat Citalec asi pred tromi tyzdnami a stale pocitujem take piskanie v oboch usiach /predtym som to nemaval/. Mate s tym niekto skusenosti? Neviem, ci sa moze jednat o nejaky vedlajsi ucinok, alebo to suvisi s niecim inym… po pripade, ak by sa jednalo o vedlajsi ucinok, tak ci si to nemam vsimat a odozneje to samo alebo ci by nebolo lepsie radsej tento liek zamenit za nejaky iny. Ked som to povedal svojej lekarke, vravela, ze by to nemalo byt z toho lieku a odporucila ma na usne oddelenie, kde som zatial este nebol… dakujem pekne. drzte sa…:-))

Já ti môžem len poradiť skús zmeniť CITALEC za CITALOPRAM Merc v skutočnosti je to to isté zloženie len niekomu vyhovuje jeden druhému druhý liek.Já osobne užívam Citalopram merk a som velmi spokojná s ním už 2 roky.Stalo sa mi že nemali v lekárni Citalopram merk a dali mi namiesto neho Citalec a s tým som už nebola spokojná a kludná.Takže treba skúsiť aj druhé tabletky.

dakujem za radu… skusim teda… pekny den…:-))

Ja mám dlhodobé skúsenosti s užívaním Merck. Bohužial na kontrole mi p. doktorka oznámila, že už nie je na trhu, tak mi dala Citalopram Actavis. Tak isto teraz znižujem dávku každý druhý deň pol tablety. Zobrala
som asi 10 tabliet a pociťujem nežiadúce účinky. Mám slabosť v nohách a cítim nepokoj. Tiež verím, že je to absťák a tak ako prišiel tak sa aj vzdiali. Tento stav mi trvá asi tak 2 týždne. Dúfam, že ešte týždeň a odzneje to. Ráno sa budím s pocitom strachu a úzkosti. Dám si neurol a až potom fungujem. Vždy mám tieto príznaky pri zmene liekov. Budem rada, keď mi odpíšeš.

caute vsetci,
potrebujem poradit. beriem citalec 20 mg stvrty den a citim sa az moc ukludneno na moj vkus az apaticky. Nechce sa mi komunikovat atd. Ovplyvnuje Citalec rozumove schopnosti? Chodim na VS, takze problem. Mozno by som mala znizit davku na 10 mg? Ale mozno je to len prechodny stav zo zaciatku a neskor to zmizne… Diky

ja tiež beriem Citalec. a cítim sa výborne. nič mi to nerobí

ahoj, Citalec by nemal mat vplyv na rozumove schopnosti, neboj sa… pôsobi na nervovu sustavu ale nema vplyv na rozumove schopnosti, ani koordinaciu pohybov a pod… pekny vecer, drz sa…

Akým sposobom prejsť s Frontinu na Citalec?

CARLI60
Ja tiež neznášam ten CITALEC, ale CITALOPRAM Merck sa k nám už nedováža, kde si ho a kedy naposledy zohnal? Prípadne, čo užívaš namiesto neho,ak si ho už ani Ty nezohnal?
Samozrejme, že to musím prekonzultovať s mojim psychiatrom-on mi musí zmeniť liečbu.

prosím, poraďte mi, vzala som si prvýkrát jednu tabletu citalecu v stredu o piatej večer. asi o hodinu som začala byť nenormálne ospalá, vůbec som sa nemohla sústrediť, bola som ako nadrogovaná. popritom sucho v ústach. včera som už nemala odvahu zobrat dalšiu tabletku. popritom mi lekár predpísal aj neurol, ale to už vobec ani neskúšam, kedže to so mnou takto zamávalo.dnes je piatok a ja po tom jednom citalecu som stále na nič.
mali ste na začiatku užívania tiež taký stav niekto?
je pravda, že som bola v minulých dnoch dost duševne vyčerpaná, ale až takú reakciu som nečakala.

Ahojte.Som rada,ze sa vam dari!Ja som ochorela na panicku poruchu pred 10 rokmi.Tie stavy neprajem zazit nikomu.V roku 2003 mi tragicky zomrela 15 rocna dcera a od vtedy sa bojim vsetkeho.Uz som na plnom inval.dochodku.Najhorsie su rana.Aj ked si uzijem lieky,ten pocit ze zomieram je strasny.Ja som to nechala zajst daleko.Nevychadzam vobec z domu,cele dni sedim doma a trapim sa.Ja uzivam xanax,seroxat 40mg a aj tak to nestaci.Za poslednych 10r som pribrala 50kg a to aj napriek tomu ze sa zdravo stravujem.m

Ahojte.Som rada,ze sa vam dari!Ja som ochorela na panicku poruchu pred 10 rokmi.Tie stavy neprajem zazit nikomu.V roku 2003 mi tragicky zomrela 15 rocna dcera a od vtedy sa bojim vsetkeho.Uz som na plnom inval.dochodku.Najhorsie su rana.Aj ked si uzijem lieky,ten pocit ze zomieram je strasny.Ja som to nechala zajst daleko.Nevychadzam vobec z domu,cele dni sedim doma a trapim sa.Ja uzivam xanax,seroxat 40mg a aj tak to nestaci.Za poslednych 10r som pribrala 50kg a to aj napriek tomu ze sa zdravo stravujem.m

TO NEVADI ZE NEMAS PSYCHICKE ANTIDEPRESIVA SA PREDPISUJU AJ PRI ROZNYCH CHRONICKYCH OCHORENIACH DOBRE JE OSVEDCENY MAGRILAN KED HO BERIES NEBOLI TA NIC TO MAM JA

Negatívne emócie ako napr. strach alebo zlosť oslabujú ľudskú auru. Takéto energetické oslabenie má svoje dôsledky, ktoré sa prejavujú spočiatku psychickými, ale neskôr aj somatickými dôsledkami. V týchto prípadoch vám nepomôže lekár a antidepresíva môžu akurát prechodne zmierniť ťažkosti, ale postupom času si organizmus na ne vytvorí návyk a nevie bez nich existovať, či už je to citalopram, paroxetin, sertralin, mirtazapin alebo akékoľvek iné. Všetky majú množstvo nežiaducich účinkov, ktoré sa často prejavia až po rokoch, po niektorých sa priberá, iné ovplyvňujú sexuálne funkcie atď. Skutočná príčina problémov je však niekde inde. Link napovie viac http://www.martinus.sk/?uItem=21487. Ďalšia vec je, že po úmrtí blízkeho človeka svojím žiaľom nedovolíme pokračovať jeho duši na svojej ceste za svetlom (pekne to bolo ukázané vo filme Duch s Patrickom Swayzeom). Takéto “držanie duše” neprospieva ani jej ani tomu, kto ju drží. Sú z toho rôzne zdravotné problémy, či už psychické alebo fyzické a častokrát sa to prejavuje výrazným priberaním na váhe a ďalšími príznakmi, rozoberať ktoré tu nemienim. Dobrý liečiteľ, ktorý “vidí” dokáže pomôcť, čo sa prejaví ústupom ťažkostí a návratom k pôvodnej hmotnosti.

ahoj monika,ja presne viem,ze co prezivas,lebo ja tiez som prezila,viac nez dva roky som v zila izbe a vsade som sa bala ist,vyskusala som vselijake lieky a nic a napokon,ked som uz bola celkom na dne,tak som stretla déobru lekarku,ktora mi vypisala citalec a od tej doby uz zas zijem,cestujem,pracujem a teraz planujeme dieta-konecne som stastna.

ja som na zaciatku uzivania citalecu nevladala zit…bola som tak nenormalne unavena a ospala,ze som nemohla nic robit a kedze som chodila do skoly,spala som na vsetkych prednaskach a v elektricke som mala pocit ze odpadnem ako zaspim.ale po case sa to ukludnilo a tento liek mi velmi pomaha…

ahoj ana ja som tiez brala citalec citila som sa ponich ako keby som neexistovala vobec som nevnimala okolie teraz beriem biline kvapky volaju sa gynex je toho viacej druhou ja beriem priamo na psychiku