Citalec

dobry den vam prajem:) nikdy by som si nepomyslela ze sa mi moze nieco take stat:( dnes som prisla od doktorky a nasadila mi lieky -citalec…velmi sa bojim a mam strach:(ale povedala som si ze to vyskusam lebo chcem aby mi uz niekto pomohol…aby sa ten pocit co tak strasne tlaci ma na hrudniku nech uz zmizne…vsetkym vam drzim palce a ja verim ze sa vsetci vyliecime…majte sa pekne:)

Ja užívam citalex a oxazepan už 4 roky, depresie a úzkosť po pôrode, keď užívam som v pohode. Môj najväčí problém je že som pribrala 10 kg. Držím diéty a nejde to. Prosím má niekto skúsenosť, že sa od citalecu priberá, čo mám robi, poraďte.

Vedeli by ste mi dat kontakt na nejakeho ludoveho liecitela? Dakujem.

Ahojte.

Všetkým, ktorý začali užívať Citalec a spravidla väčšina AD začína účinkovať po 2 týždňoch, niektoré aj 2-4 týždne. Antidepresíva nie su analgetiká, ktoré zaberú do hodinky po tabletke. Ovplyvňujú hladiny neurotransmiterov t.j. chem.látok ktoré používa nervová súsatava pre svoje fungovanie. Ako vieme centrum je v mozgu a pokračuje to po chrbtici od ktorej sa jednotlivé vetvy rozdelujú ďalej k orgánom. Preto má veľa ľudí problémy aj s krčnou chrbticou, ale aj žalúdok a črevá sú veľmi citlivé na emocionálne výkyvy.
Čo sa týka vysadzovania AD, je logické, že ak niečo beriem pol roka a viac, prirodzená rovnováha je už pozmenená a čím rýchlejšie dôjde k vysadeniu, tým väčší šok telo zažije, pretože nedokáže dostatočne rýchlo zareagovať na zmenu. Ak niekto berie citalec rok a viac, tak určite treba vysádzať aj 3 mesiace. Najprv znížiť jednu dávku na polovicu, najlepšie nočnú, pretože večer nie sme vystavený takým stresom a všetko je spomalené. Po nejakom mesiaci znížiť obidva dávky na polovicu, po ďalšom mesiaci obdeň a po ďalšom už vlastne 0 !

Vysádzanie by malo predstavovať aspoň 1/3 dĺžky kúry.

Pekný deň všetkým.

prajem vsetkym prispievatelom pekny den…mam otazocku, ake mate skusenosti kto uziva Citalopram…lekarka mi ho predpisala…zatial som zobrala len druhu tabletku…po druhej tableteke som zapuchla trochu v tvary…neviem teraz ci pokracovat…nechcela by som prerusit liecbu…len neviem, ci sa to uz niekomu tiez stalo…dakujem

Dobrý den,Peter ja som užívala citalec,ktorý mi predpísala moja neurologička na základe toho že som mala velké bolesti hlavy,a kedže sa nič nenašlo /našťastie/ na magnetickej rezonancii,myslela si že to je zo psychiky.Ten citalec mi vôbec nesadol,začala som mať bolesti žalúdka a po jeho vyšetrení mi gastroe. zistil bulbitídu,takže teraz užíval helicid ale hlava ma bolí stále - kedže kvôli tomu žalúdku nemôžem užívať nič…Takže ten citalec som vysadila pomerne rýchlo po zistení toho problému so žalúdkom…Tolko môj postreh.

chcem sa spytat,ci priberiem s tabletkami citalec.Dakujem za odpoved.

Katka,prosím ťa,ak sa môžem spýtať,ako dlho ich už berieš a kvôli čomu ti ich predpísala lekárka?Nemáš s nimi nejaké problémy,ja som ich užívala ale musela som prestať lebo mi robili strašné problémy so žalúdkom.Doktor mi diagnostikoval bulbitídu a hovoril že ju mohli spôsobiť aj tieto tabletky…Tak neviem,ahoj.

Ahoj Sonka,potratila som druhe babetko,tak som to po psychyckej stranke nazvladla,tak preto mi to predpisala,ale myslim si skor,ze mam aj anorexiu,vsetky priznaky anorexie na mna sedia,tak bojim sa toho.Pekny den prajem

Skúsenosti s týmto liekom mám, už pred 5 rokmi som ho dostala predpísaný a môžem s istotou napísať, že mi pomohol veľmi. A hlavne po tom, čo som prežila a myslela, že už nikdy nebudem mať chuť do života.
Takže…určite žiadne obavy.

Ja ho začínam brať, beriem ho tak druhý mesiac aj z Frontinom a mala som tento mesiac dva panické ataky, tak neviem. Velmi sa bojím, že nezaberie.

Neviem no myslím si, že Citalec je antidepresívum a Frontín je dačo iné, je to silnejšie celkovo utlmuje. Ja užívam Frontin z Citalecom ale frontin sa postupne vysadzuje, lebo je návykový a potom sa berie už len Citalec.

Presne aj ja tak 2týždne od nasadenia liečby nechuť k sexu.

Pred 4 rokmi mi diagnostikovali roztrúsenú sklerózu. Neurológ mi nasadil, ešte popri iných liekoch, aj citalec. Keď som sa spýtala na dôvod, povedal, že to pomáha pri liečbe. Užívam ho už teda takmer 4. roky a objavuje sa stále viac vedľajších účinkov. Chcela by som ukončiť liečbu, no medzi tým som zmenila neurológa a ten si to nechce vziať na zodpovednosť. Môžem to postupne ukončiť? Je vôbec nutné pri tejto diagnóze tento liek užívať? Prosím o radu. Ďakujem.

Ahojte, tretí deň beriem citalec, nepociťujem na sebe žiadne zmeny, ani pozitívne ani negatívne, mávam stavy úzkosti, sedím doma, nikam a nič sa mi nechce, mám aj novú prácu a vôbec sa z toho neteším, no des, myslíte, že mi ten citalec pomôže? Ďakujem.

Jozef, Ty si asi v zivote nemal nejaky psychicky problem ako vidim. Je to chemicka porucha v tvojom mozgu, ktoru, zial, nevies ovplyvnit a mozog ti zacne vibrovat, moze sa ti az tak rozvibrovat, ze sa v sekunde spotis, co je dosledok toho, ze telo sa snazi mozog ochladit, a to jemne intenzivne chvenie ti vystreli do celeho tela a uplne ti zmeraveju ruky a citis mravcenie, neprajem ti to zazit, ale keby si to zazil tak tu nemudrujes, niektore veci sa nedaju bez liekov nedaju proste obist.

Skutočne s Vami súhlasím, mám podobné problémy, vyskúšala som množstvo antidepresív, ale bohužiaľ moje ťažkosti neustúpili. Preto by som Vás porosila, či by ste mi nemohli poslať kontakt na “dobrého liečiteľa”. Ďakujem.

Dobry den. Dnes mi psychiatricka nasadila Citalec, je to vobec moje prve antidepresivum v zivote. Mam z toho velke obavy po tom co som to tu citala. Viem, ze potrebujem pomoc, ale desim sa toho, ze by som mala byt na liekoch dlhsiu dobu. Uvedomujem si, ze bez pomoci liekov asi nezvladnem moj momentalny stav udrzat pod kontrolou. Su moje obavy normalne, alebo…? Dakujem ak mi niekto napise. Je dobre vediet, ze nie som sama na lodi.

Ja som ich tiež brala, ale keď mi bolo dobre, tak som ich vysadila a to som asi nemala robiť. Nejaký čas som bola v pohode ale potom sa mi vracali horšie stavy. Treba to brať dlhšie a opatrne vysadiť.

Mne vôbec nezabral, resp. som necítila žiadnu zmenu, brala som ho pol roka.