ČO na opakovane vaginalne mykozy?

Mam problem s opakovanymi vaginalnymi mykozami, uz dlhodobo sa mi opakuju a najhorsie je to vzdy v lete. Neviem si ho vychutnat bez problemov. Viete mi prosim odporucit ako sa ich mam zbavit? Uz som z toho zufala, dakujem za kazdu radu…

Ahoj, ja mam velmi dobru skusenost s enzymami a konkretne s wobenzymom. Velmi mi pomohol s opakovanymi vaginalnymi mykozami a aj ked som dostala zapal mocovych ciest z mokrych plaviek. Mozem len odporucat

ahoj. wobenzym pomohol na mykozy aj mne. casto sa mi vracali ale uz mam nejaku tu dobu pokoj..

ide leto a opat sa u mna uz zacala ohlasovat mykoza, este sice neprerastla do neznesitelneho stavu, ale uz citim, ze som na dobrej ceste k tomu aby som z tohto problemu raz osedivela, pravidelne rok co rok sa mi vracia a ja neviem ako sa jej definitivne zbavit. Co by mi mohlo pomoct. Vlastne ani neviem preco sa u mna objavuje, ked este som ani na ziadnom kupalisku ani tak nebola. :frowning:

to ze este neprerastla do takeho stavu je len dobre. A mas mozno aspon ju vcas podchytit a zacat riesit. Lebo ked mykoza prepukne uplne v celej svojej sile tak sama dobre viem ze je to pomaly peklo. Som nervozna sama so seba. Mam chut len doma byt a nevystrcit ani hlavu von. Je to problem ktory zenu maximalne dokaze obmedzit a najma v lete by sme sa mali citit dobre a sviezo a ked pridu tieto problemy tak sa citime prave naopak, ze.

To poznám, teda poznala som už nejaký ten čas mám od týchto problémov pokoj. Ono nie je náhoda, že sa ti to rok čo rok a v rovnakom období objavuje. V zime takéto problémy nemávaš? Čím si myslíš, že by toto mohlo byť spôsobené? Ja som si isté obdobie myslela, že voda na bazénoch mi nerobí dobre avšak začala som pátrať a prišla som na to, že problém je úplne niekde inde.

Je to peklo. Človek nevie čo skôr a ťažšie sa lieči, keď už sú jej prejavy dosť intenzívne a znepríjemňujú žene bežné, denné fungovanie. Nemusíš byť nervózna sama zo seba, tým si absolútne nič nepomôžeš, skôr je potrebné si zachovať chladnú hlavu, uvedomiť si, že toto je problém, ktorý sa dá vyriešiť ale to chce čas a odhodlanie a bude to lepšie, lebo tým, že ešte si z toho nervózna, nesvoja, tak si to všetko ešte viac komplikuješ.

Ty nečítaš? Písala, že nevie, čo by to mohlo byť. Taktiež netuším o čom píšeš. Tiež mávam tieto problémy a myslím si, že všetko je to spôsobené zmenou počasia, teplôt a podobne. Z môjho pohľadu za tým nemusí byť vôbec nič viac, aj keď áno je to na nervy najmä keď to neviem v lete vyriešiť, ale už sa snažím nejako s tým naučiť žiť.

v zime sem tam, ale potom akoby sama odozneje alebo akoby som to napisala. Proste je to sto a jedno v lete a v zime. V lete je to take intenzivne, ze mnohokrat ani z domu nemam chut vyjst, lebo ma vsetko svrbi, pali a najradsej by som cely den bola v sprche. Neviem co to mohlo sposobit, len sa mi to nepaci, ze neustale sa mi to vracia a definitivne sa toho zbavit neviem :frowning:

o tomto by som vedela asi aj knihu uz napisat ako dlho a kolkokrat som sa z mykozy dostala (teda som si to myslela) a kolkokrat som do nej opat spadla. Vzdy som si priala aby sa ma taketo problemy stranili, lenze nejako ma moje zdravie nevypoculo a zradilo a namocilo do takych problemov, o ktorych sa mi ani len nesnivalo kedysi. Nuz musime bojovat ako najviac vieme.

ahoj, mne takisto pomohol wobenzym, ale sú to silné lieky ktoré by som neodporúčala brať nejako často kvôli dlhodobejšiemu dopadu na imunitu… po opakovaných problémoch som si zadovážila bidetovú dosku (biobidet ak by niekto hľadal inšp.) a je to určite rozdiel aj z toho zdravotného hľadiska :wink:

Silvusicek keďže sa ti to vracia neustále, tak je dosť pravdepodobné, že to má na svedomí imunita. Keby sa ti to takto nevracalo, tak možno by bol problém aj niekde inde. Ale keď je to takto a nevieš sa dlhodobo problému zbaviť, tak je veľká pravdepodobnosť, že to má na svedomí práve imunita, ktorá nie je schopná mykóze odolať, brániť sa proti nej.
Agatka nejako často kvôli dlhodobejšiemu dopadu na imunitu? Čo tým akože myslíš?

Lenže som z toho jeleň. Čo teda je potrebné riešiť, kde teda tento problém vzniká? Lebo jedna píšete to, druhá to a ja sa v tom už ozaj neviem vyznať, najmä keď som doteraz žila v tom, že je to úplne inak a že tieto problémy, že sú len také nejaké sezónne alebo akoby som ich mala nazvať.
Kde teda začať s čím?

OSLABENA IMUNITA - to je problem ktory ma na svedomi vsetky tieto problemy. Dlho som si z toho robila forky. Neverila som ze prave oslabena imunita moze mat vplyv na zdravie a aj zdravie nasich intimnych partii ale sama som zistila ze opak je pravdou. Niekedy niektore veci si asi musime prezit aby sme im zacali rozumiet.

Fórky? Tak ja som si z toho srandu nikdy nerobila. Ale myslela som, že problém je sezónny, že proste ako tie problémy prídu, tak aj odídu a vybavené, ale evidentne to také jednoduché nie je podľa toho, čo ste všetci písali, čo som čítala.
Teba tiež trápili tieto problémy? Ako si ďalej začala riešiť tieto veci?
Jak si sa vyliečila?

FORKY - kedysi som mala pocit ze toto nejako riesit nemusim. Ze problemy ako pridu tak aj odidu. No mylila som sa. Uz si srandu zo zdravotnych problemov nerobim ani len nahodou. Problemy so zdravim su fakt velkym problemom a treba ich riesit hned ako sa objavia. Nie je to len sezonny problem. Ano mala som aj ja kedysi mykozy a strasne myslela som si ze sa z toho zblaznim. Pomohli mi enzymy konkretne WOBENZYM ktory je na taketo problemy priamo urceny kedze to vsetko ma na svedomi imunita a tam to vsetko zacina.

na zaklade coho si sa rozhodla prave pre toto? pre tieto enzymy? - ako si vobec zistila ze enzymy su prospesne? pozeram ten liek co si pisala a tam je celkom vyssie to davkovanie ako je pri nejakych mnohych inych liekoch je to normalne? respektive je to spravne? nemoze to cloveku nejako uskodit alebo nieco podobne nerozumiem preco je to tak

CITAT - prave to treba robit, ak chces vediet, co by ti mohlo pomoct a podobne. Velmi vela som citala, zistovala som si, co by mi mohlo pomoct a najma preco a takym sposobom som sa potom dostala aj k tymto enzymom, ktore mi pomohli zbavit sa toho urputneho trapenia, ktore ma zozieralo. To vyssie davkovanie je v pohodke. Nie neublizi to. Je to davkovanie preto take lebo v jednej tablete moze byt len nejake mnozstvo tych enzymov a ked chceme posilnovat imunitu, tak to mnozstvo z jednej tablety nestaci.

Ako dlho trvalo kým si začala pozorovať, že sa konečne cítiš lepšie a že problémy sú nejako na ústupe?
Trvalo to dlho?
Ako vidím, tak mnohé sme si kadečo mysleli, ale tak, čo už podstatné je uvedomiť si, že človek sa učí celý život a treba to tak brať, prispôsobiť sa tomu. Mala by som teda aj ja začať tieto veci riešiť. Postaviť ich na prvé miesto zoznamu TO DO :slight_smile:

MESIAC - po mesiaci uz som badala take prve zmeny. Ale samozrejme, ze uplne zbavenie sa tychto problemov prislo az neskor. Vsetko to ma svoj cas, aj imunita sa ti neoslabi len tak zo dna na den a to mas detto to iste. Ze aj vyiecit ju trva nejaky ten cas. Ale stoji to za to. To ti teda poviem.
Zdravie vzdy stavaj na prve miesto!