Co odporucate na rany?

vobec, vsak normalne podla potreby :smiley: kedykolvek sa mi stane nejaky uraz. zase sa ti nedeje volaco kazdy bozi den. a aj keby, tak je to uplne neskodne a nezavadne :slight_smile:

presne tak, aj co sa napriklad rozbitych kolien tyka, tak nic ine mi ani nenapadne pouzit :slight_smile: a pokozke rozhodne neskodi, prave naopak. ale tak samozrejme, ze len tak z nudy to na seba striekat nebudes, jedine ak mas daky uraz napriklad.

mna by zaujimalo, ci stipe? ked si strieknes priamo na ranu :slight_smile:

nie, nestipe vobec :slight_smile: ani to nie je citit pri pouziti. ale to je tym, ze to skutocne neobsahuje nic agresivne, co by ti tu pokozku mohlo nejakym sposobom drazdit.

no take veci vedia byt ozaj neprijemne. potom niet divu, ze ani deti sa velakrat nechcu nechat osetrit :slight_smile:

no ako ktore asi :slight_smile: moje deti s tym nemaju absolutne ziadny problem. mozno zalezi aj akym sposobom a cim ich osetrujes. nad tym si neuvazovala? :smiley:

No keď ich niečo bolí či štípe, tak sa nie je čomu čudovať, že potom neskôr k tomu zaujmú taký postoj alebo že sa toho jednoducho začnú báť. Trauma je na svete ako vyšitá :slight_smile: Deťom stačí ozaj málo, veľa si pamätajú :slight_smile: Narozdiel od nás dospelých :smiley:

ano, to je pravda, aj preto sa snazim byt v tomto pri detoch ovela opatrnejsia. nie ako to bolo kedysi, predtym sa vobec nedbalo na take veci ako to, ci to bude stipat alebo nie :smiley: proste sa to osetri a hotovo.

Len potom už dieťa k tebe nemusí vôbec pociťovať dôveru a ošetriť sa už v živote nenechá :smiley: Najlepšie je ozaj použiť niečo, čo nebude ani cítiť.

len tu sa natiska otazka, ci take nieco realne aj existuje :smiley: lebo bez toho aby ta to riadne vystipalo to asi dezinfikovat/osetrit riadne nevies, nie?

Nemusí to byť klasická dezinfekcia, aby si zaistila, že ti to ranu poriadne vyčistí a ošetrí. A v dnešnej dobe sa už ani podľa mňa také nepoužívajú. Čistým liehom sa to voľakedy riešilo :smiley: To už teraz veru nevidíš, ja také veci ani doma nemám.

no ja si zase neviem predstavit, ze by som riesil uplne kazdu bolacku, napriklad odreninu :smiley: to uz clovek asi ozaj nema co robit. ale mozno to len ja tak mam a deti nemam tiez, ked ich budem mat raz, tak zrejme budem hovorit inak, ktovie :smiley:

to je pravda, pri detoch zacnes riesit uplne vsetko :slight_smile: aj detaily. ale tu zase plati, ze kazdy rodic je iny. niektori to maju viac na haku, nez je zdrave :rofl:

nemyslim si, ze je niekto az tak velmi bezohladny (normalne zmyslajuceho cloveka mam na mysli teraz), ze by nechal dobrovolne a naschval trpiet svoje dieta. a vlastne akekolvek dieta. najradsej by som pomahala vsetkym detom sveta, keby sa dalo :smiley:

Čo sa vám, prosím, osvedčilo na urýchlenie hojenia takých tých bežných rán? Mám na mysli takých, ktoré si viete ošetriť sami aj doma.

Treba mať jednoznačne po ruke dačo v domácej lekárničke, už som sa poučila. V prípade potreby to proste chýba a ak máš dáke zásoby, tak nemusíš okamžite letieť do lekárne. :slight_smile:

No to je síce pekná predstava, ale koľko ľudí na svete je takýchto zodpovedných a pripravených ako si ty :smiley: Ja k nim teda nepatrím a zakaždým sa mi stane, že ma niečo prekvapí a hľadám v tom momente to, čo aj tak viem, že doma nenájdem :rofl:

Na rany odporucam repik. Uvar si velmi velmi silny repikovy caj a ten si prikladaj na ranu. On sa silne protizapalove ucinky

IMG_0419
Mne na akukolvek ranu najlepsie zabera toto. Sa mi osvedcil uz viackrat, takze u nas nesmie chybat vobec :slight_smile:

Sprejom som si popravde este nic doma neosetrovala. Ale tak to neznamena, ze nie je ucinny. Pises, ze ho pouzivas na akukolvek ranu. Aj na hnisavu a zapalenu? Nebude to stipat?