Co odporucate na rany?

tiez som taka, ze radsej investujem viac, ak sa to ozaj vyplati. vies ako sa hovori - nie som taka bohata, aby som si kupovala lacne veci :wink:

no ja mam urcite zasady :smiley: a napriklad mam urcene, kolko mozem minut za dany mesiac. ale co sa tyka liekov a zdravia, tak to je zase celkom ina kategoria, to neriesim :slight_smile: proste ked nieco treba, tak to jednoducho kupim a na cenu nehladim. ved hlavne, ze to pomoze. peniaze boli, su, aj budu :slight_smile:

lieky ako take, to zase u nas vobec. toho mame fakt doma minimum :slight_smile: len na teplotu a aj to uz je zrejme po zaruke :smiley:

akoze lieky od bolesti si davate pri rane? asi ma este tak nic nebolelo, aby som to musel riesit az takto.

no vacsinou asi skor len po operacii alebo fakt ze tazkej nehode, by som to tipovala. inak je to uplne zbytocne. naco pchat do seba lieky, ked nemusis, ked sa to velakrat da vydrzat. vsetko je to proste len v hlave.

Však ale to treba riešiť troška inak, pri takýchto ranách to treba liečiť zvonku, nie zvnútra.

tak vies, niekto povazuje aj vnutornu dezinfekciu za dolezitu :smiley: ako napriklad za kalisok domacej palenky. ja nezvyknem, ale vo svojom okoli mam samozrejme ludi, ktori maju taketo navyky a nepustia sa ich. :smiley:

to je asi jedina dezinfekcia, ktora zaroven aj skodi, mam pocit. :smiley: ludia si mozu namyslat, ze nie.

dezinfekciu mi davali jedine ak v nemocnici po operacii, inak nic take asi ani nemam doma, aspon o tom teda neviem :smiley: skusim pozriet. lebo to asi doma mat treba, predpokladam. clovek nevie, co sa mu kedy prihodi.

v nemocniach mavaju vselijake farbive dezinfekcie, ja to neznasam :smiley: som sa potom nemohol toho tyzden zbavit, nech som to drhol ako silno som len vedel :smiley: no a potom chod niekam von v lete, ked ti vidno pokozku :smiley:

to je podla mna najmenej, pokial to plni svoju funkciu :smiley: moze ti byt jedno, nech si myslia trebars aj ze sa neumyvas :smiley: ale chapem, lepsie je asi zvolit nieco, co vobec nefarbi, to je jasne.

Tam si asi nevyberies, ked si v uplnej narkoze a nevies o sebe :smiley: Vlastne aj keby ta neuspali, tak si nemozes velmi vyberat :smiley: Ved ta operuju, mozes byt rad, ze sa zobudis, nieto este pindat, ze si farebny z dezinfekcie. Domov si to kupovat nemusis, to by som si tiez nie :smiley: Ale tam by som teda absolutne neriesila takuto banalitu.

Veď hlavne, že máš doma niečo, keď potrebuješ “prvú pomoc”. Ja musím mať zásoby takýchto vecí :smiley: Som obozretná.

az tak som to neriesil, bolo mi to jedno. len som chcel poukazat na to, ze v nemocniciach pouzivaju vacsinou tie farbiace, ktoru by som teda doma rozhodne mat nechcel. :wink: tot vse.

a akoze ake su este ine? ked to farbi, tak to aj lepsie hoji, nie? tam je nejaka taka zlozka.

ja mam doma napriklad Alfasilver, a to je len sprej. a hoci je biely, kozu ti nezafarbi. respektive na nej nezostanu flaky ani nic.

ale on obsahuje striebro a pokial viem, tak to zvykne zafarbit pokozku, nie?

to neviem, kde si zobrala :smiley: mala som teda kadejake produkty doma, co obsahovali striebro a ani raz sa mi nestalo, ze by mi nieco z toho zafarbilo kozu. mozno keby je nejaky po datume spotreby alebo co :smiley: ale aj tak pochybujem.

Na popaleninu taku “domacu” je co najlepsie pouzit? Ci nic? Mam si to len zachladit ladom alebo co? Staci to?

Stačí, ale tak na chvíľku len, si myslím. A čo je domáca popálenina? Akože taká, ktorú si urobíš popri varení v kuchyni? Mne sa stalo nedávno na grile, to bolo ešte horšie jak na sporáku :smiley: Všetkých svätých som videla.