Co odporucate na rany?

Uff, tak to teda nie je rozhodne nic prijemne :smiley: Ale prezila si to, ano? :stuck_out_tongue: Ako dlho ta to bolelo/palilo? Vsak to sa muselo hojit aj tyzden. A vlastne mne sa neskutocne dlho hoja rany, pride mi to, ze ovela dlhsie ako sa bezne ludom zvyknu hojit. Nema to nieco s kozou? Akoze nemyslim chorobu ani diagnozu, ale mozno mam nieco inak, neviem ako to este opisat.

Po datume spotreby zvyknem vsetko vyhadzovat, toto som tym nemyslela :slight_smile: A mozem sa mylit, samozrejme, len mi napadlo, ze sa to spytam.

A stačilo len pod studenú vodu dať? Akože podľa mňa je jedno, či je to sporák alebo gril, teplota tam je rovnaká - alebo aj rovnako horúca, na tom nezáleží. Aj bolesť bude asi podobná.

zrejme aj dlzka liecby, len tak sa ti take daco nezahoji same od seba. a ak aj ano, pozostatky tam budu.

Akoze mas na mysli, ze sa spravia jazvy natrvalo z popaleniny a uz sa ich nezbavis? :zipper_mouth_face:

Aj na popáleniny by si niečo mala mať doma. To, že vieš variť alebo že si myslíš, že vieš variť, neznamená, že sa to nemôže stať aj tebe.

ja mam doma tento sprej a je vhodny aj na popaleniny, cize za mna super. mam ho po ruke, ked sa nieco stane. a dalsia vec, ze mozem s tym potom hned fungovat, prestane to stipat. ked si na to len vodu pustim, tak to citim aj dva-tri dni.

Striebro je fajn na taketo veci, mala som ho, dosiel mi a odvtedy uz som ho v nasej lekarni nenasla. :unamused:

A nedá sa objednať? Veď ja už teraz objednávam fakt všetko, drogériu, kozmetiku, lieky, proste čokoľvek aj do domácnosti. :slight_smile:

Pozerala som akurat, uz je objednany. :wink: No nemala som akosi cas to pozerat, potom som na to zabudla, no nastastie, ze sa nic take nevyskytlo medzi tym, ze by som ho potrebovala. :smiley:

Prosím ťa, toto viem použiť aj na pooperačnú ranu? Nespôsobí mi to ešte väčšie ťažkosti ako mám? Mám to zapálené a už sa na to bojím dať fakt že čokoľvek. :expressionless:

ano, samozrejme, pouzivala som ho aj po sekcii. velmi mi pomohol. a co sa tyka dlzky hojenia, tak mi to rozhodne urychlilo, pri prvom porode som to nepoznala a trvalo neskutocne dlho, kym sa mi poriadne rana zahojila.

Tiez som momentalne po sekcii, ale mne nic take v nemocnici nedali, to davaju tam alebo si musis zakupit sama?

pokial viem, tak v nemocni nedostanes vobec nic okrem nejakej zakladnej vybavy pre dietatko. :smiley: toto su veci, ktore uz idu mimo nich. maximalne ti mozu akurat tak poradit, co si mozes na to kupit a nasledne si to osetrovat doma sama. tot vse.

to je pravda, ale tak nikto ma nepripravil na to, ze sa mi ta rana moze nechutne zapalit a zacat hnisat tak, ze neviem, co s tym.

A nesla si s tym k doktorovi? Ci uz to mas lepsie?

S tym sa chodi k lekarovi? Nemozes si to len proste niecim potierat? Nezahoji sa to? Podla mna netreba ist uplne so vsetkym hned k doktorovi, vsak aj v lekarni ti na to vedia poradit nieco ucinne.

Vies co, niekedy je clovek uz tak zufaly, ze aj to najjednoduchsie riesenie proste nevidi, takze toto celkom chapem, to su bolesti. A v takych bolestiach sa proste pri dietati normalne fungovat neda.
Ojoj, nie je nad prirodzeny porod, ale tak hold, to si zena bohuzial nevyberie.

Presne tak, ten si nevyberieš, keby sa to tak dalo, že? :slight_smile: Ono to hojenie človek proste len musí dáko pretrpieť, tam toho moc nenarobíš. Ale tak sme ženy, zvládneme toho dosť :slight_smile:

Mne strasne po cisarskom pomohlo, ked som si striekala na jazvu Alfasilver. Bez neho by som to asi len tazko dala. :roll_eyes: