Črevná sprcha

Má niekto skúsenosti s črevnou sprchou?

Nemam a ani by som ju dobrovolne nepodstupila. Ide totiz o nieco nefyziologicke - cerpat vodu do criev v protismere peristaltiky. A este k tomu sa znici aj mikroflora creva.

Je to mozne aj naopak. Pouzit magnezium-sulfaat / je to tzv. horka sol /1 cajovu lyzicku pred spankom zapit poharom vody a rano sa pripravit na rychly odchod na WC. Je to na obcasne precistenie hrubeho creva. Po procedure 1 aktivia alebo maly biely jogurt a hrube crevo mate ako babatko.

Nefyziologicke? Crevna sprcha je jedna z najprirodzenejsich terapii, kt. siaha spat 4000 rokov a to su len prve zaznamenane rekordy. Je mi luto, no musim protirecit, prichadzame do styku kazdodenne s toxinami, kt. narusaju, nicia, oslabuju ludsky organizmus. Antibiotika, vakciny, fajcenie, alkohol, pesticidy, herbicidy, to je nefyziologicke. Hlavnym umyslom crevnej terapie nie je len detox, ale ozivovanie peristaltiky (zapcha, IBS)! Taktiez ma pozitivne ucinky na pecienku (kt. sa zaobera toxinami) a aj rehydratuje cele telo. Acne, candida, ekzemy, krvny tlak, energia, astma, jarna alergia a tak dalej… Je pravda, ze pocas tejto procedury sa vyplavi urcite mnozstvo probiotik (microflora) no ona sa za 48 hodin znova rozrastie a to koli DNA kt, sa zanecha v stenach criev. Cistime si zaciatok nasho alimentarneho traktu (usta) kazdy den 2,3 krat, raz za cas si treba vycistit otvor na druhej strane tohto traktu! Otazky, dotazy, argumentacie su vitane! Ospravedlnujem sa za gramatiku, no uz dlhe roky sa venujem tomuto oboru v zahranici. Ak niekto vie, kde vykonavaju tuto terapiu v Bratislave, prosila by som o kontakt. Dakujem, Adriana.

To by mohlo fungovat a sa mozem opytat, neskusali ste niekedy detox, indicky, velmi dobry caj, staci vypit jeden vecer pred spanim a rano pohodicka ,len som sa nedozvedela na obale, ci to nie je nahodou navykove, ako napr. senna, co by som nechcela.

Nechapem este jednu vec, ako moze niekoho trapit zapcha, si myslim, ze ked sa clovek spravne stravuje, tak nema problem ist na kazdodenu potrebu, ja sa stravujem pestro (hlavne som vegetarian) a rano si dojdem aj par krat a to bez akychkolvek problemov.

Ahoj Denisa, uistujem ta, ze sa stravujem zdravo, mastne jedla moc nejedavam, preferujem celozrnne vyrobky, mam rada ovocie, zeleninove salaty a ked sa na zachod dostanem aspon raz za 2 dni, tak som rada, takze tak, preto skusam uz vsetko mozne, preto rozmyslam aj nad crevnou sprchou, mozno by to pomohlo.

Ahoj linda, neviem co povedat, nemalo to vyzniet akoze ak sa stravujes zdravo, nie je mozne mat zo zapchou problemy, ja len, ze som nikdy nemala a aj napriek tomu, ze s nou problem nemam, sla by som na crevnu sprchu, skor koli tomu, ze mam pocit, ze tam je vela bakterii aj tak a som pocula dobre ohlasy, mimochodom, pocula som, ze su na trhu nejake tabletky, nieco ako detox, kt. beries cca. 2-3 mesiace a je to dokonca lepsie ako crevna sprcha a podla mna je to ta prirodzenejsia cesta. Pekny den.

Uz len to, ze su to “tabletky” by som si dala radsej vyplachnut crievka.

Dedko, horká soľ je s káliom, nie magnéziom; čajová lyžička sa mi javí dosť veľa, ved to noc neprespíš.

Poradi mi niekto? Pocul som taku vec, ze na pri crevn. sprche nevedia odhadnut, ze kolko vody mozu pustit do creva a moze sa stat, ze hr. crevo moze prasknut, co je na tom pravdy? Dakujem za kazdu odpoved.

To je totálna blbosť, je tam školená zdravotná sestra, ktorá najprv spraví podrobnú anamnézu, a až potom sa môže vykonať črevná sprcha. Samozrejme, že pri nejakých ochoreniach čriev, zápaloch a podl. sa to nesmie vykonávať. Patrí to do zdravotníckych procedúr, čiže vždy je to pod garantom lekára.

Hovori sa tu len tak vseobecne, ze ake pozitivne ucinky ma crevna sprcha na zdravie. Mohol by niekto konkretne napisat, v com mu pomohla a ako ju treba opakovat, aby sa problemy opat nedostavili? Diky moc. Chystam sa na crevnu sprchu v BA do Hippokratesu, budem potom informovat.

Ahoj. Len sa chcem opytat, ci si uz bola v tom Hippokratese. Ja som skusala ist do Vitalhausu, teda chystala som sa tam, ale v maily mi nic konkretnejsie nechceli napisat, tak uz akosi ani nemam chut tam ist.

Ahoj. Ako dlho trva urobenie takej anamnezy? Co musis pred crevnou sprchou dodrzat? Kedy je najlepsie urobit to?

Lenze zapcha vznika aj ked si prejdes stresovym obdobim a moze byt strava akokolvek vyvazena, tak tomu nezabrani. To mi povedal aj lekár

Ahojte, ja si robim crevnu sprchu sama doma a je to lacne a ucinne. Nemusite sa bat, ze si tym ublizite. Kupila som si v zdravotnickych potrebach irigator, aplikacia je v navode. Musite si lahnut na podlozku, zaviest do konecnika, a pouzit teplu, nie horucu vodu. Nemoze sa stat, ze si ublizite, pretoze ak budete mat dostatok vody v tele, pocitite silnu potrebu ist na WC, takze musite byt blizko toalety, aby ste stihli dobehnut, postupne po par razoch je mozne praktizovat zmenu polohy s vodou v crevach, ale opatrne, moze to byt neprijemne a vyvolat pocit na stolicu. Odporuca sa aj zdvihnut panva, nech sa voda rovnomerne vsade dostane, takze tolko moja skusenost. A ten irigator stal okolo 200 Sk. Vela stastia.

Janka, to je klasický klystír, s črevnou sprchou to nemá nič spoločné.

Ahoj, chcela by som vediet, od toho, kto na crevnu sprchu bol, co treba jest pred tym, nedrzi sa nejaka dieta a ako casto sa to robi za rok? Dakujem.

Pred črevnou sprchou sa nemajú konzumovať nadúvacie a ťažké jedlá - deň pred výkonom. 1.krát sa sprcha robí 3x po sebe a potom ako preventíva 1x za nejaké 3-4 mesiace. Samozrejme podľa zdravotných ťažkostí.