Cysta a laparoskopia

chcela by som vediet ako to je s laparoskopiou cysty. je to v celkovej anestezii a ako dlho sa potom leži v nemocnici?trosku sa bojim.
mam ist do Trstenej ako je to tam?dakujem.

ahoj ja som bola na laparoskopii v oktobri minuly rok, robi sa v celkovej anestezii, je ty rychly zakrok, ja som bola v gynpore na sliaci, a na druhy den som sla domov. ja som mala okrem cysty aj zrasty, takze zakrok u mna trval dlsie. drzim palec nech to dobre dopadne.

chcela by som vediet o laparoskopii cysty.caka ma to v aprily a moj gynekolog ma objednava do kosic,lebo v nasom meste michalovce to nerobia.mam uz dve deti ale aj tak mam strach,ako z narkozy tak aj s celkoveho zakroku.som mimo sk a tu v gb lekari o nicom,preto idem domov na operaciu.a chcem sa opytat ci si hradim v plnom rozsahu ak mam karticku eu,vydanu v anglicku.dakujem

tak už zajtra nastupujem trosinku sa bojim

Anglicki lekari nie su az tak onicom, ja som tam lezala na gynde, operovala ma Pakoska ale stvalo ma, ze mi nespravili ani sono. 3dni po operacii ma poslali domov,ale som v pohode. Inac ako sluzby v nemocnici su fakt skvele. Ale ak si v Anglickej zdravotnej poistovni (NHS) vybavis tlacivo E106, potom to nahlasis doma, tak by si aj na Slovensku mala mat plny narok na zdravotnu starostlivost.Keby si mala na SR so sebou len EU karticku poistenca, mas narok len na neodkladnu zdravotnu staroslivost (pohotovost, atd), planovane zakroky by si si musela hradit… Mimochodom mna ten zakrok caka tiez, nastastie ja uz v GB nie som :-))

tak mam to za sebou najhoršie bolo čakanie, ale mna brali ako prvu.Bolesti som moc nemala dali mi infuziu a keby bolo treba tak sestrička bola ochotna dat ešte od bolesti.V Trstenej su super doktorky aj doktori, sestričky, aj anesteziologičky.Len som nevedela že sa viažu nohy elast.obvazmi. Z narkozy som sa prebrala tak za hodinu čo ma doviezli na izbu ALE U KAžDEHO JE TO INAK.

Ahojte baby, ako dlho po laparke ste krvacali?

bola som v nemocnici,mali mi robit laparoskopicky zakrok,no vraj to vyzera dobretak ma poslali domov,no menstruacia mi meska uz skoro dva tyzdne…aj napriek tomu ze mi pichli vyvolavacku…mam pocit ze sa tam opat vratim…boli laparoskopia?dakujem

ahoj, ja som prave na PN-ke po laparoskopii.vyberali mi cystu na vajecniku a myom na maternici.bola som na kramaroch, kde je uplne skvely team.lekari a sestricky su tam vyborni. u kazdeho je to individualne, ja som trochu odpadavala po zakroku, teraz som mesiac doma,ale stale sa to zlepsuje.zo zaciatku ma velmi bolelo brucho, ale casom sa vsetko hoji a uz je to lepsie. takze urcite sa niet coho bat:-)

ahoj. ja mám ísť na laparoskopiu cysty na Kramáre, mám velké obyvy ako to tam je či sú dobrý, tak ste ma trochu potešili že je dobrý team.

Ahojte, pred dvoma tyzdnami mi operovali laparoskopicky nielen slepak,ale aj cystu na vajecniku. Robili to v celkovej anestezii. Po 4 dnoch ma pustili domov - na PN som 2 tyzden.Citim sa dobre, len sem tam ma pobolieva vpravo v brusku,ked dlhsie chodim. Lekari a sestricky v RV boli super. Nemate sa coho bat. Len si zoberte so sebou aj vlozky,hned po operacii som dostala menzes,aj ked som ho nemala este dostat.

ja som sa akurat vratila zo Sliaca kde mi cystu odstranili laparoskopiou. pred zakrokom som sa strasne bala lebo som si nevedela predstavit to vsetko co sa bude diat a aj to ako sa moze clovek prebrat z narkozy.no bolo to fakt uplne v pohode.NEBOJTE SA! potom ako som sa prebrala ma bolelo trochu hrdlo a brucho bolelo ako taka svalovica…fakt sa to dalo v pohode vydrzat…no a po narkoze mi bolo strasne smiesne takze mam dobre spomienky. Cely team v Sliaci bol super, zlate sestricky a skvely chirurgovia. na bruchu mam len malinke jazvicky myslela som ze budu vacsie ale su fakt mini. Nebojte zeny zvladnete to. :slight_smile:

ahojte…ja mam tiez cystu na vajecniku a idem na tu laparoskopiu v pondelok…tiez sa velmi bojim a dufam,ze vsetko dobre dopadne…zijem v DE a tu ma budu operovat,tiez som chcela vediet ci budem dlho na marodke,ale ako citam u kazdeho to je inak…este mam otazku,mohli ste jest alebo na lacno sa robi zakrok??dakujem za kazdu odpoved…DRZTE SA…o)

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či sa vždy pri zistení cýst musí robiť laparoskopia, alebo iná operačná metóda.
Lekár mi zistil cysty a raz mi povedal, že pôjdem na zákrok, potom si to rozmylel, predpísal mi antibiotiká a trdí, že sa vstrebú.
Ja mám však obavu, lebo ak by praskla nejaká z nich tak sa mi predsa jej obsah vyleje rovno do brušnej dutiny a z toho by mohli byť ďalšie komplikácie.
Vedel by mi niekto pokiaľ možno odborne odpovedať? Bolesti mám v podbruší stále, neviem čo mám robiť! Lekár mi na kontrolu ani len nekázal prísť!
Za odpoveď vopred ďakujem! Lesana

nie je cysta ako cysta. jednak existuju na hormonalnej baze vodove, ktore aj ked prasknu, nic sa nedeje. ale existuju aj take, ktore je mozne odstranit jedine invazivnou metodou.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Lesana

A predsa by som sa chcela ešte opýtať, že ak nemám vodovú cystu, ale tú druhú, kedy je nutné ju operačne odstrániť? Najväčšia je v priemere 2 cm. Menštruáciu mám nepravidelnú. Môže to spôsobovať daný nález? Za odpoveď ďakujem! Lesana

Vyskúšaj si dávať na noc zábaly z listov lopúchu na miesta, kde sa nachádzajú cysty. Ráno uvidíš na lopúchových listoch akoby spálené miesta. Pokračuj v tom dovtedy, kým sa tam budú tie “spálené” škvrny objavovať. Budeš prekvapená, že cysty možno odstrániť aj bez laparoskopie…

Ďakujem za odpoveď, vyskúšam! Mne sa pod nôž až tak nechce!!! Robila som si už obklady zo zázvoru a čistého liehu, no zdá sa, že krátko ( 9-10 dní ).Som radšej za prírodné zdroje liečby, lebo verím, že na každú chorobu nám ponúka príroda liek. Ale zase viem, že sú choroby pri ktorých už človek musí siahnuť po chémii a niekedy sa nedá vyhnúť ani operácii.
Ešte raz ďakujem za odpoveď, som rada, že toto diskusné fórum funguje a že ľudia majú ešte o pomoc druhým záujem. Lesana

Ahoj, ja som mala bolesti v pravo asi 5 dni a potom som sla k lekarke, vraj to moze byt slepak, ale nebol. Tak som sla na gyndu a zistila moja lekarka, ze mam cystu 8 cm, velku, tvrdu, mohla prasknut, lebo uz bola taka tvrda…a bolelo to hrozne. Hned som sla na prijem, v ten den ma mali operovat laparoskopicky, ale nepodarilo sa, lebo boli vaznejsie pripady. Pockala som si este 2 dni, operovali ma v sobotu a v pondelok ma pustili domov. Laparoskopia je velmi setrna, lebo mam 25 rokov a nemam deti, som slobodona to bola pre nich priorita cislo 1, aby to urobili co najsetrnejsie. Bola som v uplnej narkoze a vsetko nastastie bolo bez problemov. Skor sa pytam, ako je mozne, ked chodim na preventivku pravidelne, dokonca som naposledy bola v marci a moja lekarka cystu ani len nezbadala… prajem Vam vsetkym skore uzdravenie a vela stastia :o) Misell