Cysta a laparoskopia

Ja mám tiež cystu na vaječníku, mala pri poslednom ultrazvuku priemer 4,5cm. Robili mi nejaké tumor-marker testy, tie vyšli našťastie v poriadku. Na kontrolu mám ísť až za 6-8 týždňov, ale chcem ísť skôr. Mám bolesti a zavadzia mi to tam. Začala som si už týždeň prikladať na noc listy lopúchov, naozaj sú tam škvrny atď… chcem sa opátať či má s týmto spôsobom liečby aj niekto iný skúsenosti a či to naozaj funguje. Napíšte mi prosím na mail: mijana@centrum.cz

ano, nepravidelnost menzesu je sposobena cystou. a kedy ju odstranit? cim skor. naco ju pestovat a ked robi aj sarapatu, tak nie je co riesit. a tiez treba povedat, ze nie je vylucene, ze moze prasknut, vyliat sa do brusnej dutiny a v tom pripade uz ide o akutnu brusnu prihodu, co nie je ziadna sranda…

Vložky love moon:
-pôsobia antibakterialne, protizápalovo a protiplesňovo
-posilňujú imunitný systém
-zlepšujú hormonálnu rovnováhu
-zlepšujú látkovú premenu
-eliminujú nepríjemné zápachy
-udržujú správne pH pokožky
-pôsobia vitalizačne

Vložky vďaka anionovemu pásiku by ste mali určite použiť v prípade:
chorobách pohlavných orgánov
opakovaných infekciach močového ústrojenstva (z vlastnej skúsenosti potvrdzujem)
úniku moču
zápaloch prostaty, hemeroidoch a krvácaní z konečníka
vstrebávanie vzrastov, erózii, cýst a miómov
v popôrodnom období

V ponuke sú:
denné vložky – dokážu absorbovať 100 ml tekutín 10 kusov v balení
nočné vložky – dokážu absorbovať až 150 ml tekutín 8 kusov v balení
a intímky – 30 kusov v balení
Tento prevratný výrobok v dámskej hygiene si môžete objednať v našom e-shope na www.zenskeproblemy.sk Ponúkam aj možnosť spolupráce:
Vaše otázky môžete písať na zenskeproblemy@gmail.com


cena: 4,75 €

ahojte chcem sa spitat ako sa roby laparoskopia vajecnika a este chcem vediet ako sa roby prefuk vajecnikov.piste mi na moj email budem vdacna ked mi poslete vase odpovede na email

chcela by som vediet ako mam poziadat aby mi spravily laparoskopiu pretože mam stale bolesti pod bruška už som absolvovala všelikake vyšetrenia a nič mi nezistily moje trvale bolesti trvaju 12rokov mam bolesti na lavej i na pravej strane brucha mam vyšetreni aj žaludok zistily mi mierny chronicky zapal sliznice ale lekar mi povedal ze to nemam take bolesti zo sliznice a ked si hmatam brucho tak citim take bolestive male hrčky ale neviem či to s tym suvisi mam dost velke brucho ale mam v sebe stale taky tlak a povedala som mojej lekarke či by nebolo dobre aby mi vyšetrily brucho laparoskopiou no vidim ze jej to jedno ze ja trpim dost brutalnymi bolestami na lavej i na pravej strane moja rodina je z toho takisto velmi zufala ked musim takto trpriet nieje to nic prijemne ked lezim na lavej strane tak mam pocit ze ma nieco tlaci ako keby som na niecom lezala preto sa obraciam na vas o radu prosim vas napiste mi na moj email ako sa mozem dostat co najskor na toto vysetrenie za odpoved vam velmi pekne dakujem

chcela by som ešte vediet či na tieto otazky odpisuje nejaky lekar odbornik dakujem

ako tak vidim že mi nikto neodpoveda

pred tromi dnami som bola na hsg vyšetrení, ktoré bolo veľmi bolestivé,no a o dva týždne ma objednali na laparoskopiu, nevie mi niekto povedať ako moc to bolí?ked som čítala na internete o hsg, každý tam písal že sa to dá vydržať no ja som mala pocit ako pred smrťou,mám veľmi silné bolesti menštruačné a cystu už 9 rokov, len až teraz mám 30 rokov,tak sa rozhodli že s tým niečo spravia, a samozrejme kvôli tomu nemám deti.díky moc že niekto odpíše

prosim odpovie mi niekto dakujem

prosím vás , chcela by som vedieť či sa da vyšetrit laparoskopiou cela bruško, pretože mi lekárka povedala ,že mi to nepomôže, ani mi to nedoporučuje, písala som viac krát čakám na odpoved, poradí mi niekto dakujem

Ahoj, ja som sa dnes vrátila z Martina z nemocnice, robili mi laparoskopiu cysty 5-6 cm, k tomu mi ešte napravili maternicu, ktorá sa mi zrástla s ranou po cisárskom reze. V narkoze som ležala dve hodiny, keď som sa prebrala, bolo mi troška zle. Teraz ma bolia ranky na bruchu a týždeň určite nebudem môcť normálne fungovať pri dvojročnom synčekovi. Ale som rada, že už je všetko v poriadku. Tím v Martinskej nemocnici bol super, takisto aj prostredie perfektné. Takže žienky nebojte sa, nie je to nič strašné a hlavné je, že všetko už bude v poriadku. Držím palce

ahojte, ja sa tiež chystám na operáciu laparoskopiou /cysta na vaječníku/. Prosím Vás, tie, ktoré to už máte za sebou… ako to prebieha, myslím hlavne ten čas po samotnej operácii… jeden - dva dni v nemocnici a potom? po koľkých dňoch sa vyberajú stehy, sú tam aj dáke kontroly? je možné odcestovať dva týždne po zákroku, čo si o tom myslíte?.. alebo si mám nechať viac času na tie pooperačné záležitosti, i keď, sama neviem, čo všetko to obnáša… Ďakujem Vám.

nik, kto by mi objasnil to, čo sa deje po samotnej operácii? :slight_smile:

Skoda ani aj to neviem a tiez mam ist

Baby, aj mne doktor našiel 5 cm cystu a mala by som vycestovať, takže by som chcela ísť na laparoskopiu na začiatku augusta. Zatiaľ mi predpísal antikoncepciu, pretože som nebrala a teraz pijem čaje. Jeden SERAFIN a druhy je lapačo čaj. Chcem vyskúšať aj tie lopúchy, ale ako ten zábal treba urobiť a ako čítam, tak po zákroku sa krváca? Napíšte mi na mail. Ďakujem.

Ahojte, no mna prepustili v piatok, mala som 7cm cystu a hrozilo mi, ze mi vyberu aj vyjecnik… ale kazdou menstruaciou sa mi zmesila, takze ked som isla pondelok na operaciu mala som ju iba 4cm… v narkoze som bola od 9 rana a zobudila som sa o 18 vecer, potom som odpadla ked som isla na zachod, lebo ta nutia ist na ten zachod… ale inac v pohodicke, len mam dost z toho nafuknute brusko a vyzeram ako tehotna, a su to take tri male jazvicka, jedna na oboch stranach v podbursku a jedna v brusku… baby nebojte sa toho, ale druhy krat by som uz na taku operaciu nesla

Ahojte baby! V pondelok som mala ísť na laparoskopiu kvôli cystám na pravom vaječníku. Stal sa zázrak. Cysty sa parádne zmenšili. A to som si ich pestovala už od mája! Prv bola cysta 1 mala 3cm. Za 13 dní narástla na 6 cm! Ďalší cyklus narástla “iba” na 7 aj niečo cm, pridalo sa čiastočné zakrvácanie vo vnútri cysty. Poslali ma do nemocnice na objednanie sa na operáciu. Môj doky povedal, že nie je čo riešiť. Vraj cysta má šancu prasknúť do 5 cm. Nad 5 cm nezvyknú praskať + to zakrvácanie! V nemocnici zistili, že sú tam 2 cysty! Prvá cysta 5,70 x 6,90cm so zakrvácaním a druhá cysta 5,50 x 3,40cm! Celý čas ma nič nebolelo. V piatok kontrola a v pondelok som mala nastúpiť do nemocnice. V piatok veľký zázrak. Prvá cysta 3 cm a druhá 1, 5 cm. Neverila som, že po takej dobe sa začnú čo i len o trošíčku zmenšovať, nie to takto rapídne rýchlo. O mesiac sa uvidí čo ďalej. Recept? Možno je to tým, že na 9 DC som dostala klasickú mrchu s originál krvácaním. Od kedy som mala cystu som mala sice m. bolesti, ale bolo to len silné tmavé špinenie. Možno je to b-komplexom forte. Užívala som konské dávky. 2 tablety naraz. Minimálne raz denne. Mala som aftu. Možno je to lopúchom. Prikladala som si ho večer. Ale len asi 5, 6 krát. Aj to nie každú noc. Mne sa na listoch žiadne spálené miesta nevytvorili. Vôbec som tomu neverila. Preto som to dosť flákala :slight_smile: Je mi jedno, čo mi pomohlo. Hlavne že cysty sa umúdrili :slight_smile: Teraz budem poctivo prikladať lopúšik :slight_smile: Ozaj, používam sarapis už od júna. Roky rokúce mám v druhej fáze cyklu špinenie. Tak to vyzerá, že to bude asi účinné na to špinenie.

Ahoj prave dnes mi doktor povedal, ze mam cystu, ja som o tom vobec nevedela, ani to necitit ,ale uz ked o nej viem, tak si ju nahmatam aj sama, a vobec ma to neboli, ale menstruacia mi vynechava, neviete co to vlastne je a co je vlastne ta cysta?

List lopúcha bol sparený, či naklepaný? Mám tiež cystu, skúsila by som.

Pani Jarka, ak máte záujem ohľadom vášho problému, napíšte mi leamar@centrum.sk