Cysta a laparoskopia

Ahojte, chcem sa opýtať ohľadom menštruácie po operácii cysty a slepáka. Prvý mesiac po operácii som dostala menštruáciu presne na čas, no druhy mesiac mi mešká už 6 dní. Je možne, že mám znova cystu a práve preto mi to mešká? Ďakujem, IKA.

Bola som na laparoskopii aj som mala obavy ako to dopadne, nastastie vsetko je zatial o.k., 3 dni som bola v nemocnici a 3 tyzdne na pn., nemate sa coho bat! Drzim vam palce, cim skor tym lepsie.

List lopúcha ja jednoducho len umyjem, trošíčku akoby jednou rukou vyžmýkam (nie je to vraj nutné), utriem handričkou a priložím na miesto, kde sa nachádzajú cysty. Prichytím ho elastic. obväzom. Hotovo. Každý večer nový list. Ráno vyhodiť. Prv keď som ešte nemala elastický obväz, tak mi stačili aj menej krojené nohavičky. Aj tie pekne udržia list na svojom mieste celú noc. Na nete, kde som sa to dočítala, písali len: list lopúcha na noc, priložiť na miesto kde sa nachádza cysta, fixovať elastic. obväzom. Žiadne iné úpravy. Ráno by sa na liste malo objaviť akoby spálené miesto. Táto procedúra sa má opakovať až kým sa neprestane vytvárať na liste akoby spálený fľak. Mne sa ani raz nevytvoril žiaden takýto fľak. Aj bez toho fľaku to vyzerá tak, že mi to pomáha. Pre istotu ešte stále beriem b-komplex forte. Ja budem vedieť, či mi cysty celkom zmizli až v polovici septembra. Veľa šťastia Danielka! Nech je cysta čo najskôr fuč.

Indonal- liek na odstránenie cýst, hrčiek v prsníkoch, prevencia proti rakovine krčka maternice, proti rakovine prsníka, pomáha pri poruchách menštruačného cyklu, pri otehotnení. indol.sk. Indol- balenie 60 tabliet plus 30 tabliet zadarmo a k tomu extra darček kurkumín- silný detoxikačný prostriedok. indonal90@gmail.com

Ahoj, neboj sa ja som bola tiez na laparoskopii, bola som tehotna mimo maternice a v pohode, budes mat 3. diery, dve pod bruskom a jedna v pupku, ale robia to v narkoze, takze ziadny strach a potom, ked sa zobudis, nieje to velmi bolestive, da sa to vydrzat, tiez som sa toho velmi bala a potom som bola milo prekvapena a som rada, ze to uz mam za sebou, takze vela stastia!

Cysty sú definitívne preč :slight_smile:

Ahojte. Chcela by som sa spytat aka je rekonvalescenica po laparoskopi, presnejsie po vybrati 6cm ediometrickej cysty z praveho vajecnika, som 6. den po zakroku a boli ma to ked menim pohyb. Subjektivne mam pocit, ze ma to boli viac ako v nemocnici, kde si ma nechali 5 dni. Posledne dva dni som nebrala ziadne lieky proti bolesti. Dakujem za odpoved.

Ahoj, precitala som si tvoj prispevok, neviem ci ti niekto na neho odpovedal, tak skusim ja. Laparoskopiou sa pozrie vsetko vo vnutri, cize: vajecniky, maternica, vsetko co s tym suvisi. Ja som podstupila minuly tyzden laparoskopiu a som rada, ze mam po tom, uz by som nesla. Ak ti to povedala lekarka, tak by som ju vymenila urcite. A povedala ti aspon dovod, preco ti to nedoporucuje? Je to podla mna blbost lebo hlavne laparkou sa da vela eci zistit, co ti nezistia ani ultrazvukom. Tak sa nedaj odbit, vymen lekarku a ked ti povedia, aby si podstupila laparku chod, aspon budes vediet na com si. Ak by si mala este nejake otazky, kludne napis aj na moj mail: katka-h@post.sk ahoj

Ahoj, to zalezi, ako sa s tym vysporiada telo. Je to individualne. Boliet ta to moze aj mesiac. Ja som po laparoskopii prefukoch vajecnikov a tyzden som bola doma, uz zacinam robit, ale stale citim tu bolest, ked urobim prudsi pohyb. Ty si mala trosku zlozitejsiu operaciu. Mna ked to zacina boliet vacsinou vecer pred spanim, tak si davam tabletky, vyborne su Voltaren, hned zaberu a ucinok je dlhy. Vyskusaj, len si ich nedavaj casto, aby si sa nepredavkovala. Ak by si mala este nejake otazky, tu je moj mail: katka-h@post.sk Ahoj a prajem skore uzdravenie.

Ahoj, ja som sa dnes bola tiež objednať na laparoskopiu cysty na vaječníku (65 mm) v Martine. Nechám doma s manželom 11-mesačného synčeka, ktorého stále kojím (4-5x za noc), preto mám obavy z toho, že tam budem viac ako jednu noc. Neviete mi povedať, ako dlho si zvyknú nechávať v Martine po laparoskopii? A ešte jedna mora - vždy je nutná drenáž? Po cisárskom reze som zažila preukrutnú bolesť pri jej vyberaní, ešte teraz stŕpnem pri spomienke na to, je to aj po LSK také brut? Ďakujem moc a držím všetkým palce.

Ahojte. Ja som mala laparoskopiu minuly tyzden v piatok. Odstranovali mi cystu, endometriozy a mala som upchaty mocovod. :- ( Stale ma to boli, hlavne ked robim prudsie pohyby. Po tyzdni som sla do prace, ale aj to som musela ist skor domov, lebo ma to zacalo boliet a nevladala som. Hlavne, ze mam po operacii a dufam, ze to nebude boliet dlho.

Ahoj tak v prvom rade si zmen lekara. A tak nech ta poslu na magneticku rezonanciuju. Ja som tak isto bola u lekara robil mi vytery, krv mi brali, vsetko mozne a vysledky boli negativne. Tak som mu povedala, ze mam bolesti pri menstruacii a boli ma v pravo dole, tak ma poslal na tu mag. rezonan. a zistili, ze mam cistu, v utorok som objednana na laparoskpiu.

Ahojte. Ja som mala laparoskopiu pred 5 mesiacmi. Odstranovali mi cystu a vajecnik. Prisla som o 5 minut dvanast, inaksie som mohla byt mrtva. Mala som nabeh na sepsu. S doktorkou gynekologie som neni spokojna. Tvrdila, ze si vymyslam a ze mam mimomaternicove tehotenstvo, co nebola pravda. Mala som brucho zaliate krvou.

Ahoj, ja som bola na operacii asi tak pred 4 rokmi, tiez som mala cystu na vajecniku v 16! Ja som ju musela dat von, lebo som mala velke bolesti, zobrali ma do nemocnice, dali infuzku proti bolesti a nedali mi ani pit od 5 pobede, no hruza! Rano ma zobrali na operacku, a ked som sa zobudila, nic ma nebolelo, uplna ulava od tych bolesti pred tym, na druhy den po operacii som hned rano musela vstat z postele a prejst sa po izbe a mala som totalne mdloby a bolo mi neskutocne zle z anestezy a potom aj pol dna nic prijemne teda! O 2 dni som prisla domov len odpocivala uplne v pohodicke nic nebolelo, nic som necitila pohode chodila o tyzden na stehy a bolo jazvy skoro ani nevidiet tu v pupku vobec, ja som nemala s tym najmensie problemy a keby som mala ist znova v pohode idem az na tu narkozu :slight_smile:

Ja mam cystu velku 13 cm a budu ma operovat, bude to v celkovej anesteze?

Fuuu aj sa obavam toho, co ma caka v nemocnici, ked to tu tak citam, dofam, ze to dobredopadne, tiez ma to caka mam cystu, ale vodovu, no ved uvidim potom napisem ako som dopadla, tiez mavam bolesti a mala som aj vysoku horucku a vracala som bolo to hrozne, tak dufam, ze to bude lepsie po zakroku.

Nie je to pravda, ja som si kupila balenie na tri mesiace, lebo iba tak to ma nejaky ucinok a cysta stale rovnaka, akurat som prisla o 40 Eur a menstruacia rovnako silna a nepravidelna. Iveta

Ahoj, mam 17 rokov a prvy krat som dostala cystu, ked som mala cca. 14 rokov. Zo dna na den prisli obrovske bolesti, isla som na pohotovost. Kedze ma pichalo na pravej strane, doktori si mysleli, ze mam slepak. Nechceli si pripustit, aby som ako 14 rocne dievca mala cystu. Kedze mi nic nezistli, poslali ma domou aj s bolestami. Na druhy den som isla znova na pohotovost, tentoraz tam mamina spravila poriadok a doktori ma poslali ku gynekologicke a ta zistila, ze mi praskla cysta na pravom vajecniku, preto som mala take bolesti. V ten den ma hospitalizovali v nemocnici, lezala som tam asi 3 dni, bola som na infuzii, vysusovali mi cystu, po prepusteni som chodila este asi 2 tyzdne na injekcie. 3 roky som mala pokoj, ziadne bolesti. Len tak som si zmyslela, ze pojdem na kontrolu, ci je vsetko v poriadku, nanestastie sa mi objavila opat cysta. Doktor ma chcel dat na operaciu laparoskopicky. Ja som s tym moc nesuhlasila, predsa som mala 17 a bala som sa. Ked sa na mna doktor pozrel, tak dal tomu este sancu a kazal mi chodit na injekcie. Chodila som tyzden na injekcie a cysta mi zmizla. Bola som stastna. Po dvoch menstruaciach som mala prist na kontrolu, bohuzial objavila sa mi znova, a teraz by uz ziadne psie oci nepomohli, operacia je ista. Koncom augusta by som mala ist na operaciu laparoskopicky do Trencina. Nebojim sa, skor ma strasi pohlad na moje brucho, aj ked ma ubezpecili, ze to nebude velky zakrok a jazvy po operacii budu minimalne, ale aj tak, keby som mala 40 je mi to jedno, ale teraz? No nic, dufam, ze operacia sa vydari a, ze s cystami bude nadobro koniec. Drzte palce.

Ahojte. Chcela by som ist na LPS cysty na pravom vajecniku v PO. Vedeli by ste mi poradit, kt. lekar je dobry? Zatial mi bol odporuceny Kascak. Dakujem

Dobry den, ako budu odstranovat 10 cm cystu pri ladvine laparoskopicky, alebo chyrurgicky?