Cysta a laparoskopia

Ahojte, ja som 2 tyzdne po laparoskopi, citim sa perfektne mala som 4 cisty na vajecniku, da sa to v pohode zvladnut, v nemocnici som bola 5 dni, drzte sa.

Ahojte aj ja mam cystu, na pravom vajecniku, mam ist na operaciu. Pritom mam este jednu ktora ma strasne tlaci - v driekovej casti v chrbtici, ledva sa hybem a nepomahaju uz ani tabletky, cysta tlaci na miechu a nervy. Neviete preco odstrania radsej tu prvu?

Presne, ja som dala za indonal cca 80€ a tiež sa mi problémy zhoršili a musela som ísť pod nôž…

Dobry den. Mam cystu na jednej ladvine 4cm. Ked sa opytam lekara povie že este je mala netreba ju vybrat. Za 6mesiacov z 2cm mi narastla 2cm. Mam potiaže častejsie chodim močit aj v noci pijem iba urologicky čaj. Kedy je spravny čas vybrat cystu a ked mam bolesti v časti kde sa nachadza cysta dam si iba analgetika. Mal to aj moj nebohy otec a jemu operovali a vybrali cystu ked mala 3cm. Co je vtedy spravne? Dakujem za odpoved.

A ten Sarapis si brala až keď ti zistili, že máš cystu? V zime asi ťažko zoženiem lopúch, do kelu :- (

Ahojte. Ja som absolvovala operáciu cysty laparoskopicky a krčka a môžem povedať, že nemám žiadne bolesti operovali ma v pondelok a v utorok som už bola doma a dnes už normálne chodím a robkám čo môžem, len sa nechcem moc zohýnať a robiť prudšie pohyby kvôli stehom. Takže sa nebojte nie je to nič hrozné a netreba sa báť.

Čo sa týka laparky, úplne pohodička… niet sa čoho báť mám 6 dní po nej … bála som sa neskutočne aj to bolo vidieť na mojom tlaku … Ktorý bol nenormálne vysoký … a to mám 24 rokov a problémy s tlakom vôbec …
Mne gynekológ povedal, že ráno prídem na príjem a večer domov. Ale v nemocke som bola 3 dní … aby sa telo zregenerovalo po narkoze… mňa to po prebudení dosť bolelo … ale po liekoch fajn … na druhý deň som normálne chodila, na wc aj do nemocničného bufetu som zašla aj keď jemne bolelo, ale bolo to zvládnuteľné… Ja som nemohla 3-4 hodinu po zákroku ísť na Wc takže, cika sa do nejakej misi, ktorú sestričky podo mňa dali… :rofl: po 3-4 hodinách má postupne posadili na posteľ a potom som si prešla na Wc a potom fungujete sama …
Najhoršie bolo vývod, ktorý som mala v bruchu, keď doktorka ťahala z brucha je to strašné hnusne a cítite, každý pohyb hadičky …
Robím v obchode, kde sa dosť naťahujem tak gynekológ povedal, že vzhľadom na moju prácu, by aspoň 2 týždne na PN vydržal … aspoň dokiaľ budú v bruchu štichy … :wink: takže určite niet sa čoho báť aj keď na každu z nás to vplýva inak … napr. Ja mám do dnes strašne nafúknuté brucho ale to sú vraj pozostatky plynu z laparky a malo by sa to vstrebať…
Prajem veľa šťastia, nech to dobre dopadne

Ja čo som bola na laparke, som na pooperačke ležala asi 5-6 hodín po zákroku , lebo som sa nemohla ísť na wc až po 3-4 hodinách, takže sme volali do nejakej misi, čo sestričky pod nás dávali …

To je normálna vec, nedá sa ísť hneď na wc, predsa len je to zásah.

Niekedy sa aj po laparoskopii proste človek zacievkuje aspoň na deň dva aby sa vôbec nemusel zaťažovať dvíhaním

ja čakám na laparoskopiu a vybavila som to na termín keď mám dovolenku, aby nikto mi nevolal z prace. Lekar hovori že ne je to také strašne a nie je to bolestivé. Ale moja kamarátka odporúčala mi centrúm https://doktorpro.sk/bratislava/services/gynecology niekto to pozná? Mali ste skusenosti?