Cysta na vaječníku

Aké máte skusenosti s cystami na vaječníku?Stalo sa vám že cysta po menštruácii sama zmizla?Bola som u gynekologa.Našiel mi na vaječníku cystu tak asi 1,5cm veľkosti.Toľko mi povedal,že možno sa vstrebe.Ani na kontrolu ma nevolal.Väčšinou tu čítam také príspevky,že sa má odstrániť.Je tej cysty viac druhov či ako je to?Nie som mladá no zatiaľ žiadné problém som nemala,takže som zvedavá druhé ženy ako to maju.Dakujem

Prosím Vás ako sa cysty prejavujú? mávam pravidelnú menštruáciu, no teraz som 8 deň po ovulácii a už od 6dpo cítim vaječník, z ktorého som ovulovala. cítiť ho pri prudšom pohybe. doteraz som po ovulácii nič necítila. môže to byť cysta?
Ďakujem za reakcie

Jednoduchý recept na odstránenie cysty na vaječníku, ktorý ponúka príroda a nič netreba kupovať sú listy z lopúcha. Stačí si ich na noc priložiť na telo v mieste predpokladanej cysty a upevniť napr. elastickým tričkom. Opakovať dovtedy, kým sa budú na listoch tvoriť suché, akoby vypálené škvrny.

Ahoj,
vysadila som antikoncepciu bez vedomia lekara, po vysetreni mi oznamil,ze sa mi na vajecnikoch vytvorili “cystičky” a jedna vacsia…niaku specialnu pozornos tomu nevenoval a povedal,ze by bolo vhodne pokracovat v uzivani antikoncepcie…neviem co si mam o tom mysliet…nemate nejake podobne skusentsi??

Moja skusenost je ze uz po 3 mesiacoch uzivania antikoncepcie Yadine mi mala cysta zmizla.

Ahojte,poradte mi prosim niekto.Mam 16-ročnu dceru,ktoru uz druhy raz (jun,september2009)operovali na cystu na vajecnikoch.Raz na jednom vajecniku,raz na druhom.Bolo nam povedane,ze sa to ma liecit hormonalne-teda antikoncepciou.Dva mesiace (este pred prvou operaciou)brala Chloe,ale velmi ju z toho bolievalo brucho.Ale hlavne jej to zhorsovalo psychicky stav-mava stavy uzkosti,nie je v pohode.Tak sme to vysadili.Teraz berie uz tyzden Lyndinette30 a psychicka nepohoda je tu zasa.Navyse je jej stale na zvracanie.Ja som brala roky ATK (mam 45 rokov),viem,ze treba mesiac,dva vydrzat,kym sa clovek dostane do normalu…Ale poradte mi niekto-da sa v tomto pripade aj inak zbavit cyst.Bojim sa,ze sa jej zasa vytvoria a kazdy chir.zasah do brucha je zasah,tak aby sme nieco neposahali…Uz brala aj hormony len v druhej polovici cyklu,ale to sme veru po troch dnoch zrusili.Pomozte radami,vdaka

Asi pred 2 tyzdnami mi zistili cystu na lavom vajecniku…lekar mi predpisal Ascorutin,Kanavit a po necelych 2 tyzdnoch mi vcera povedal skvelu spravu,ze cysta je prec…hlavne mysliet pozitivne a telesne sa setrit. :slight_smile:

Ahoj mam 15 rokov a cysty na vajecniku mi objavili asi pred pol rokom.Lekari mi hned naordinovali injekcie ktore cysty mali vraj vysusit no nepomohlo mi to .Chodim na pravidelne kontroly k lekarovi ,no zatial to kvoli mojmu veku nechcu operovat.Neviem co mam robit kedze mavam aj dost velke bolesti chcela by som sa opytat ci by bolo vhodne to operovat alebo este radsej pockat ?Pripadne to niejak inak liecit?Dakujem

Ahoj všetkým ženám s týmto problémom mne tiež objavily cystu na lavom vaječníku v priemere 6,3x4,1cm a pozajtra ma maju operovat ale dokopy mi nič o tom nepovedali nie je to podla mna fér ked človek s hocjakým problémom a nič sa nedozvie lekáry su tajomný držím vám všetkým palce a skoré uzdravenie

ja poznam 2 druhy cyst.jedna je vodova ta by sa mala stratit sama popripade ked sa berie wobenzym.ta druha sa musi operovat hlavne ked roby problemy

Xena ako sa maš po operacii ?

Ahoj Katka,ja som mala cystu 5 rokov a nasi slovensky lekari ma v kuse ubezpecovali ze to je vodnata cysta,ta zmizne sama od seba.Ked som tu v rakusku zasla gynekologovi tak nechcel verit vlastnym usiam.Bez vahania ma poslal okammzite na operaciu.Nechcem nikoho strasit,ale babske recepty a bYliny nepomozu.Cysta ma vela rizik,moze sa zvratit maternica,pri prasknuti su velke bolesti,a mozno aj neplodnost.Som rada ze je to konecne za mnou,na silvestra som bola operovana a uz som uplne ok.A tesim sa na mimco.

Dobrý den prajem, dnes som bola na sono obličiek a tam mi doktor zistil, že mám aj cystu na vaječniku, ide o 6, 3 x 4, 7. Nepovedal mi o čo ide, len že mam zajsť za gynekologom. Nieviete mi povedať či ide o veľku cystu, či sa dá po tomto zákroku otehotnieť bez komplikácií, a či to ide dákou hormonálnou liečbou alebo operatívne. Ďakujem.

Danielka aj ja mam cystu a idem na operaciu. Mam strach. A ty ako si dopadla ?

Ahoj, ja mam 42 rokov a našli mi 7cm cystu, môj menzes je nepravidelný, skôr by som povedala, že každé 2-tyždne k tomu sa pridala maternica, ktorá je tak klesnutá, že až vychádza von a tak doktor rozhodol všetko vybrat, ja by som ale rada našla iné riešenie, operácie sa bojím, poradte.

Ahoj, Katka. Moja dcera má teraz 15 rokov a tiež jej našli cystu na vaječniku 4x4 cm. Prosím ťa odpiš mi ako dopadla si ty u lekárov. Veľmi ma to zaujíma, čo ti poradili. Ďakujem. Jana

Ahojte. V pondelok ma operovali na cystu, bola velka asi 4cm a rastla, robili mi to laparoskopicky a v stredu som uz bola doma. Lekar mi povedal, ze to nic neni, ze sa to vstebe, ale pri pohlavnom styku som dostala bolesti a vracala som, tak som isla na pohotovost. Tam sa lekari rozhodli, ze mi to vyoperuju a budem mat dufam pokoj. Podla mna je lepsie to dat von, nikdy neviete co ta cysta spravi a ja som mala hrozne bolesti, az take ze som si nemohla ani sadnut, som rada, ze to mam za sebou a teraz sa uz mozem tesit na dovolenku v Egypte bez stresu z cysty.

Skúste si zistiť bližšie informácie o zdravotnom prístroji Bioptron, možno by Vám mohol nejako pomôcť. Je to liečba svetlom, má vynikajúce výsledky aj pri liečbe rôznych vnútorných ochorení, napr. pri chronickom zápale maternice.

Ahojte, zase mám dve cysty, tentokrát na lavom vaječníku. V septembri som bola na prvej operácii, rez mám tesne v blízkosti okraju bikín. Bolo podozrenie na endometriozu. Asi po 5 mes sa cysty objavili znovu, robili to laparoskopicky. Endometrioza sa nepotvrdila, ovarialna cysta naplnená menštruačnou krvou. Nevedia prísť nato, z čoho to vzniká. Problémy nemám ani bolesti, avšak rýchlo rastú. Zajtra idem znovu ku gynekológovi, poradiť sa, čo budeme robiť do tretice. Operáciu už nechcem, existuje tu totiž už dosť veľké riziko neplodnosti. Mám 25 rokov, bezdetná a aspoň jedno bábo by som určite chcela. Čítala som o akupunturistovi, čo to vraj vie liečiť. Nemá niektorá z vás s týmto skúsenosti? Ďakujem, Stanka.

Ja mam 25 rokov a 6. septembra mi lekar nasiel cystu na lavom vajecniku o velkosti 1cm. Odobral mi vzorku a poslal na cytologiu. 18 dni po zacati septembrovej menstruacii som zacala krvacat. Takze som sla na dalsie vysetrenie. A lekar mi povedal nemilu spravu, ze to sice nie je ziadna rakovina, ale ze ani nic dobre. Takze o 4 mesiace odoberieme dalsiu vzorku. Nasledne mi vsak urobil ultrazvuk a zistil, ze moja cysta zmizla :slight_smile: Nebrala som ziadne lieky, ani nic spacialne nerobila. Zmizla sama od seba. Teraz ale budem chodit k lekarovi na prehliadku nie raz, ale 3x do roka.