Cysta na vaječníku

Ahojte. Chcela by som sa aj ja zapojit, nakolko ked sa mi to stalo, tak ako prve co som urobila, vrhla som sa na internet a hladala informacie. Stale tesne pred menstruaciou som mala hrozne bolesti. Po ultrazvuku sa zistilo, ze mam cystu, ktora sa stale zvacsuje. Najprv som hladala pomoc v prirode. Pila som lanovy olej, alchymilkovy cajik, no nepomohlo. Bolesti sa uz velmi stupnovali, museli ma hospitalizovat. Povodne mi mali iba laparoskopicky vybrat cystu, no nakolko mi zistili endomertiozu, museli mi pouvolnovat aj zrasty a vycistit ma. Mala som to udajne po vsetkych vnutornostiach. Zial, to sa da zistit, iba pri operacii. Cudovala som sa, pretoze chodim na pravidelne prehliadky kazdy rok a vzdy bolo vsetko v poriadku. Mam 38 rokov a az teraz som sa rozhodla pre tehotenstvo. Operacia bola velmi uspesna, pretoze uz po mesiaci som sa velmi dobre zotavovala a da sa povedat, ze sa mi dali do poriadku aj traviace problemy, vobec ma uz nenafukuje, atd. No endometrioza sa musi liecit, takze mi nasadili hormonalnu liecbu a dostali ma na pol roka do umeleho prechodu. Raz mesacne mi pichali Decapeptyl - Depon. Citila som sa uzasne, skoro ziadne vedlajsie ucinky som nepocitovala, iba sem tam navaly horucavy. Momentalne mam za sebou poslednu injekciu a chystam sa pocat dieta. Drzte mi palce. Ja by som chcela povzbudit zeny, ktore sa boja operacie, nech to neodkladaju. Ja som sa velmi bala, ale dostala som sa do dobrych ruk odbornikov a teraz sa tesim zdraviu.

Drahé dievčatá! Ja som nemala nikdy problémy s cyklom, ani bolesti. No cez leto som sa z práce previezla na sanitke, pretože ma chytili neskutočné bolesti, mala som závraty, bolo mi na vracanie. Keďže 4 dni nato, som mala odcestovať na dovolenku, zobrali na pre istotu do nemocnice. Tam sa v momente rozhodli, že budem hospitalizovaná. Dovtedy som nikdy nepočula o nejakej cyste, a už vôbec u dievčat v mojom veku (mám 20 rokov). Bola som vystrašená, pretože bolo na 90% isté, že hneď to budú riešiť operáciou. Nakoniec mi dali na výber, pretože výsledky boli uspokojivé, ale odporučili mi v každom prípade zákrok. Tak teda, po štyroch dňoch ma pustili domov a po dovolenke som sa objednala na laparoskopiu. Cysta bola veľká 5,5 cm a už mi dávala o sebe vedieť. Po operácii som sa síce cítila biedne, ale pustili ma na druhý deň domov, takže som v nemocnici nestrávila ani celých 24 hodín. Po operácii mi ostali tri jazvičky. Jedna má 0,5 cm, druhá 1 cm, a tretiu nevidno, lebo je skrytá v pupku :slight_smile: Ďakovať Bohu, zatiaľ sa nič podobné vo mne nerysuje, a budem veľmi rada, ak to tak aj ostane. Teraz nemám žiadne problémy. Akurát bolesti pri menštruácií sú trošičku väčšie, ale už sa teším na bábätko. V blízkej dobe plánujem, tak držte palčeky :slight_smile: A nebojte sa operácie, stojí za to, a netreba ju odkladať. Myslím, že bolesti z cysty boli horšie, ako po operácii prvý deň. :slight_smile:

Nedá mi nereagovať. Prešla som si tým istým pred piatimi rokmi. Žiaľ moja eufória opadla, nakoľko mám opäť cysty na oboch vaječníkoch a endometrióza je tu tiež už tri roky, bojujem s doktorom, že tretí krát sa rezať nedám.

Dobry den, chcela by som sa vas opytat na vas nazor. Uz dlhsiu dobu mavam bolesti v podbrusku, alebo na pravej strane. Mam problemy aj s travenim a tiez mi je obcas na odpadnutie a byva mi nevolno. Mam za sebou vsetky mozne vysetrenia na gastre. Chodim pravidelne aj na zenske, kde som lekarovi tiez povedala o mojich problemoch. On mi vsak povedal po vysetreni, ze som v poriadku. Chcem sa teda opytat, akym ultrazvukom vam zistili tie cysty a ci pri ich vyskyte mozem mat aj traviace potiaze. Inak mam 43 rokov, menzes mam pravidelny, ale asi tak, ze jeden den ho dostanem, druhy den uz nekrvacam a potom zo 2 dni mam len take spinenie.

Prosím vás, a kde zoberiem lopúchový list teraz v zime?

Dobrý deň, priateľka má niekoľko mesiacov diagnostikované cysty na vaječníkoch. Vedeli by ste mi prosím odporučiť odborníka, ktorý operoval Vás? Priateľka skúšala lekárov v Anglicku - nevieme, kde je problém, čo kontrola, to cysty sú väčšie. Slovenským lekárom nejak nedôverujeme. Ďakujem veľmi pekne.

Cysta na vajecniku? Mavala som koliky z pravej strany do lavej v podbrusku a nasi pani doktori mi odporucili spravit vysetrenie zaludka a criev, a nakoniec je z toho 9 cm cysta na lavom vajecniku, ani pani primarka mi na sone tu cestu nevidela. Chcem sa urcitym lekarom v Bn podakovat za to, ze ma caka operacia, nase mile zdravotnictvo, dakujem.

Ahoj, mne zistili cystu na vajecniku a pseudocystu a vdaka tomu, ze to tam mam dlho aj tekutinu v panve. Idem na laparosk. operaciu. Videl to na sone az MUDr. Niznansky, kt. ma aj ide operovat, je velmi mily, ochotny a hlavne je to fakt odbornik, vedel diagnozu za 2 minuty a pravda je, ze tam ma asi kvalitnejsi ultrazvuk. Moj gynekolog to na sone nevidel len tu tekutinu a poslal ma na vsemozne vysetrenia. Tak som chodila 2 mes. s bolestami krizov, podbruska a spinenim od 20. dna cyklu, ale konecne uz viem z coho to je. Je to na Klenovej v Bratislave (onkogynekologia). Popravde sa neviem dockat, kedy mi to konecne urobia, nech je klud cim skor. 6. aprila idem na to:)

Ahoj. Chcela by som sa opýtať, keďže máš operáciu dávno za sebou, po akej dlhej dobe si mala prvý krát styk. Mám po nej 10 dní. Neviem, či už môžem. Ďakujem

Mam problem, pred dvoma tyzdnami ma pobolieval lavy vajecnik, bola to dost ostra az pichlava bolest, ktora mi prechadzala az do konecnika, nemohla som ani na stolicu, lebo od bolesti mi skoro slzy padali. nNskor to ustupilo, no dnes sa mi to vratilo opat, nakolko mam menstruaciu, je to o mnoho bolestivejsie. :frowning: A bojim sa ist k lekarovi. Mozem mat aj ja cystu?

Dobry den, mam 22 rokov, vcera som bola na preventivnej a zistilo sa ze mam 2 cysty na lavom vajecniku a ze nemam odkladat operaciu. Byvam v zahranici, tak by som potrebovala poradit nejaku nemocnicu alebo lekara v BA, ktory mi pomoze? Dakujem pekne.

No ja sa chystam na kontrolu zajtra, ale myslim, ze tam ta cysta este je, lebo ma to obcas pobolieva

To bol presne aj môj prípad. Tri roky som chodila k doktorom s bolesťami brucha z chirurgickej ambulancie ma doslova primár vyhodil, že bolesti brucha sú u 16-ročného dievčaťa normálne. Potom ma liečili na žalúdok, no ja som mala bolesti v celom bruchu. Na gynekologickom sone som bola trikrát a nikto mi 8 cm cystu nenašiel, až nakoniec mi ju našli na MR. Asi pred mesiacom som bola operovaná a keďže som mala aj chronicky apendix, mám rez ako pri sekcii a za to všetko môžem “ďakovať” naším vzdelaným lekárom.

Ahojte. Ja mám 16 a pred mesiacom som absolvovala operáciu, keďže som mala 8 cm cystu na ľavom vaječníku. 3 roky som chodila k lekárom so strašnými bolesťami a stále nič, liečili mi žalúdok, až nakoniec som bola na MR a tam sa to potvrdilo. Lekári povedali, že to treba hneď vybrať. K cyste sa mi pridružil ešte chronický apendix, tak to trebalo vybrať čím skôr. Mala som byť operovaná laparoskopicky, lenže cysta bola veľmi veľká a pozrastaná na vajcovodoch, museli mi spraviť rez ako na sekciu, no som rada, že už to mám za sebou. Na niečo také by ste si mali určite dávať pozor a hlavne to nezanedbávať! Treba chodiť pravidelne na USG a tam by už doktor mal určiť, či sa to bude riešiť operačne alebo len ambulantne. Držím Vám prsty.

Mam otazku, ake su presne sprievodne bolesti, vsetky co ste spozorovali? A tiez by ma zaujimalo ci vas nebolela dlhodobo panvova kost ako by bola seknuta a ci vas pichavalo v konecniku hlboko. Dakujem. Pomoze cokolvek.

Aj ja som mala problem, najprv to boli myomy. Aj ked mam 42 rokov, nechcela som si dat odstranit maternicu a urobila som vsetko preto, aby boli vyoperovane len myomy. Celovo boli 4 a najvasci 8 cm. Som 4 tyzdne po operacii a bola som dnes pri svojom lekarovi na usg a ostala som nemilo prekvapena, namiesto myomov mam cystu 5 cm. Skoda reci.

Dobry den, ja som cerstvo po laparoskopii cysty, vcera mi vyberali stehy. Uz som pocula od viacerych tie sprievodne znaky s tym konecnikom, s panvou nie. Robili mi to v Medicentre na Strecnianskej v BA. Som nadmieru spokojna s pristupom lekarov, sestier, skratka celeho personalu na cele s primarom dr. Stanislavom. Tuto kliniku odporucam vsetkym dievcatam a zenam, ktore maju gynekologicke problemy. Tam su proste uzasni ludia. Poradia, pomozu, nie ako inde.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, dnes mi lekár oznámil, že mám na ľavom vaječníku cystu. Nasadil mi duphaston a objednal ma na kontrolu. Je to správne riešenie?

Ja tam idem tiez na operaciu cysty, chcela by som vediet ako dlho je zena PN?

Milé dámy, cysty sú rôzneho druhu a rôzneho obsahu. To teda znamená, že niektoré sa vyprázdnia pri klasickej menštruácii, niektoré sú nemenné. Ak ste mali jedenkrát cystu a neriešili ste ju, alebo ste užívali medikamenty, alebo vám bola odstránená operačne, to ešte neznamená, že cysty na vaječníku už nebudete mať nikdy v živote. Cysty nevylučujú endometriózu ani myómy a môžu sa vyskytnúť úplne nezávisle od seba. Skúste sa obrátiť na svojho gynekológa a požiadať ho nech Vám to každej vysvetlí na úrovni, ktorú budete v stave pochopiť.