Cysta na vaječníku

EWA ahoj, no ja som mala cystu a uz mi ju laparoskopicky vyoperovali a priznaky som mala silne bolesti brucha (nieco ako kolika). Bolesti alebo ako Ty hovoris, pichanie v konecniku, aj v mocovej rure a bolesti panvy som nemala, iba celeho podbruska.

Dobry den, ja som mala hemoragicku cystu na vajecniku, ktoru mi laparoskopicky vyoperovali. Moze sa mi niekedy este vratit, alebo narast dalsia?

Ahoj Silvia, no asi si ten lepsi pripad ako ja. Ja som 6 rokov po pravej laparoskopii a je to hrozne. Ale pojdem od zaciatku. Asi rok a pol som chodila po lekaroch, kym mi zistili, co mi vlastne je. Mavala som silne bolesti v podbrusku, ale nie pri menstruacii, ale hocikedy ma to chytilo. Ultrazvuk nic neukazoval, tak ma potom poslali na lalaroskopiske vysetrenie, ci tam nieco nemam. Zistili mi cystu na lavom vajecniku a endometriozu. Zacala sa liecba ako ta Tvoja a tiez mi hovorili, aby som otehotnela, ze u vacsiny zien sa to uplne strati pri tehotenstve. Ale ja som to odmietla, nakolko mam dve deti a syn je zdravotne postihnuty, tak som to uplne vylucila. Po liecbe injekciami som sa citila vyborne dva roky a opat sa vsetko zacalo od znova. Zase som bola na laporoskopii, ako to tam vyzera a vycistili ma. Zase som mala na cast pokoj a teraz sa citim velmi zle. Pred casom ma musela zobrat dokonca zachranka, dostala som odrazu hrozne bolesti priamo v meste a lieky od bolesti nepomahali / stale nosim zo sebou Ataralgin /. Teraz je to uz v takom stadiu, ze ma boli uz aj konecnik a casto chodim mocit. Mam ist zase na laparoskopiu, ale pravdepodobne uz mi vsetko vyberu, aj vajecnik aj maternicu. Odkladam to uz asi pol roka, lebo mam len 37 rokov, a mam aj trocha strach, ako to bude, ked uz nebudem mat vajecniky. Tak som na vazkach, ked sa citim dobre, tak vtedy si poviem, ze nikam nejdem, ale ked ma to chyti, hned by som isla pod noz, len aby tie bolesti prestali. Sylvia, je to uz dva roky, co si to pisala, ale verim, ze sa tesis v zdravi z maleho drobca. A zenicky, ak mate nejaka podobny pripad ako som ja, tam mi poradte co dalej. Dakujem za kazdu radu.

Ahojte, chcem sa opytat, ja som mala 8 cm cystu na vajecniku, mali ma operovat, ale potom zistili, ze praskla a tak ma neoperovali, mam stale bolesti v podbrusku. Dr. povedal, ze to nevadi. Ma niekto podobne skusenosti?

Nikuš, budem citovať časť môjho príspevku zo 14.06.2011 … to ešte neznamená, že cystu na vaječníku už nebudete mať nikdy v živote…

Ahojte, reagujem na tento príspevok, lebo mňa to isté čáka o 5 dní. Mám 7 x 7 cm cystu a asi endometrioznu. Mali ma operovať laparoskopicky, ale primár mi oznámil, že to bude laparotomia, čiže budu rezať. Zistili mi to asi pred 4 mesiacmi, keď sa mi nedarilo otehotnieť, lebo bolesti som nemala žiadne, lieky nezabrali, tak idem na operaciu. Mam 30 rokov a deti ešte nemám. Držte mi palce, nech sa to tým mojim lekárom podarí.

Ahojte, ja som bola operovana 10.8.2011, mala som cystu, ale nakoniec mi zobrali cely lavy vajecnik, nastastie vysledky boli v poriadku. Lekarky som sa pytala, po akom case mozem otehotniet po operacii a povedala 3-4 mesiace, ale neviem niekde pisu, ze az po pol roku. Vie mi niekto poradit? Dakujem.

Ahojte. Ja som bola operovana 2010 v oktobri, mala som 12 cm cystu na vajecniku. Operovali ma laparotomicky, vybrali mi pravy vajecnik, takze dost velku jazvu mam na bruchu. Dostala som pol rocnu hormonalnu liecbu, ale pri poslednom vysetreni teraz v septembri mi zase zistili na druhom vajecniku cystu 4 cm, ale ze mi to ma prasknut. Dufam, ze to tak aj bude, lebo mam len 19 rokov a nechcem stratit aj druhy vajecnik.

Ahoj, ja som bola takisto operovana na cystu, mala som nezhubny nador a nakoniec som tiez prisla o lavy vajecnik, bola som operovana pred rokom 15.11.2010 a co viem, moj lekar, no gynekolog, respektive aj primar, on ma aj operoval, tak a po operacii mi povedal, ze je najlepsie mat do roka deti a nezalezi na tom, ci o paru mesiace, ale cim skor, no jasne, ze nie hned po operacii, az ked sa budem na to citit, cize po zotaveni a nanestastie som to zameskala a teraz mi zistili, ze mam zase cystu na pravom vajecniku a dal mi hormonalnu liecbu pomocou antikoncepcie, nie kvoli tomu, aby som neotehotnela, ale aby sa to vyliecilo, cize az o tri mesiace budem vediet, ako som na tom, ci pridem o neho a o moznost mat deti alebo sa z toho dostanem, dufame s priatelom, ze sa z toho dostanem, takze tebe radim snaz sa cim skor otehotniet, pekny den, ahoj.

Ahojte, držím palce, nech vám všetko dobre dopadne. Aj mne to robili laparotomicky, lebo som ju mala 7x7 cm, mysleli si, že bude krvavá, ale mala iba taký krvavý obal a bola vodova, takže lieky som nemusela uživať po operacií, mam rez ako po cisárskom, ale celkom pekne sa to zahojilo, ani ťažkosti už nemám, tak sa posnažíme o to naše už vytúžené bábo. Najskôr sme to odkladali a keď sme už chceli babo, tak som dopadla takto. Mám 30 rokov a deti ešte nemám. Tak dúfam, že sa to podarí.

Dobry den, citam vas prispevok a som v podobnej situacii ako ste boli vy, ja som mala myom na maternici 10x10 cm, mam 38 rokov a vybrali mi maternicu no vajecniky mi nechali. Po dvoch mesiacoch som sla na kontrolu a nasli mi 2 cysty na pr. vajecniku. Odporucili mi laparoskopiu, ale najskor, ze mi ju skusia vyliecit. Nasadili mi Wobenzin a o tyzden mam ist na kontrolu, zacala som pit lanovy olej, mam vlozky anion liecive, tinkturu z bio lekarne, pijem bylinkove caje, ohrievam sa biolampou a uz mi z toho preskakuje. Je to na psychiku, prosim napiste, ako ste dopadli a poradte, aby som nemusela na operaciu. Dakujem za odpoved.

Ako dlho sa čaká na operáciu - vyoperovanie cyst? A ako dlho je človek na PN? Ďakujem.

Ahoj Silvia, chcem sa Ťa opýtať, či laparoskopickú operáciu Ti navrhol sám Gynekológ, lebo mne pred dvoma dňami zistil môj doktor 3 cysty, len mi zatiaľ nepovedal, čo ďalej. Kázal mi prísť na kontrolu v pondelok, tak som zvedavá akú liečbu mi navrhne. S priateľom sa tiež snažíme o bábätko už rok a stále nič nakoľko okrem toho mám aj zvýšený hormón prolaktín, takže sa hormonálne liečim. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý. Mám 15 rokov a tiež mi doktor zistil, že mám cystu. Chodím na injekcie každý deň a je to riadny zaberák pre mňa. Dúfam, že to už bude dobré a nič vážne to nebude.

Ja mám 17 rokov a cysta na vaječníku sa mi vytvára viackrát do roka. Bolesti sú veľmi výrazné. Ale operujú sa až keď majú veľkosť 4,5 cm, pretože v tom prípade hrozí to, že vám tá cysta otočí vaječník a odumrie. Ak majú menej cm a nerastú, väčšinou ide o cysty naplnené vodou, ktoré takmer vždy počas menštruácie zmiznú.

V BA približne mesiac. PN - 2 týždne, ale už po týždni ste fit, v prípade ak Vám ju odstránia laparoskopicky. (Na tretí deň po operácí ma prepustili domou.)

Mám 47 rokov a cysty na vaječníkoch riešim štvrtý krát za posledných deväť rokov. Prvý krát - silné a dlhé krvácanie mimo menštruácie, nasledovala kyretáž, druhý krát dve väčšie cysty asi ako citrón ktoré zmizli po liečbe tiamínovými iniekciami. Tretí krát opäť dve cysty a opäť kyretáž. Vtedy som mala45 rokov a dožadovala som sa hysterektómie. Lekár povedal, že na taký zákrok som ešte mladá! ? 3. 8. 2012 som bola po roku na preventívke, lekárovi som povedala, že som nejak divne pribrala, len do bruška, dialo sa to od mája t. r. po ultrazvukovom vyšetrení zisti, že tam mám jeden útvar vo veľkosti 18x16 cm a ešte jeden 5x8 cm. Vypĺňajú mi brušnú dutinu tak ako by som bola v 20. týždni tehotenstva. Nasledoval kolotoč predoperačných vyšetrení, onkomarkery mám mierne zvýšené ale to vraj pre tie cysty. 30. 8. idem na operáciu - celkovú hysterektómiu.
Píšeš, že nie si mladá a tá tvoja cysta sa zdá maličká oproti tým aké mám ja. Ale dovolím si ti poradiť, zmenu lekára. Ak ťa neobjednal ani na kontrolu tak sa mi nezdá zodpovedný. Sú cysta ktoré zmiznú samé od seba ale spoliehať sa na to bez akejkoľvek kontroly nie je v poriadku. Zdravie máš len jedno. Prajem ti ho čo najviac :-).

Cysta
Dobry den.

Mam 48 rokov, menzes pravidelny / 27-31 dnovy cyklus / , / CA 125- 36. 8. uz rok /… bez vaznejsich bolesti, obcas pred menzes 3 dni boli hlava.
Za poslednych 30 dni som brala 2 druhy antibiotik, vyskytla sa mikozna infekcia zenskych organov- brala som candibene-200mg-3 dni. Posledny menzes bol 13. 7.
Bola som na gynekologii a lekarka mi nasla ultrazvukom cystu velkosti 2. 9mm. Nepovedala, aka je to cysta.
Menzes doteraz neprisiel. Na kontrolu mam ist o mesiac.
Co to pre mna znamena?

Bolesti nemam ziadne, len ten pravy vajecnik citim / hlavne ked sedim /. ale neboli to, minuly tyzden ma slabo bolel chrbat a aj hlava, teraz ma neboli uz nic.

Chcela by som sa opytat, aka to moze byt v mojom pripade cysta, ziadnu vyvolavacku menzesu som nedostala, moze sa moja cysta sama vstrebat? Kedy dostanem menzes,

V piatok cestujem k moru, nehorzi mi tam nic, keby aj cysta praskla?

Ak nepraskne, aky je liecebny postup takej cysty?
Operacia je u mna hranicna, z inych zdravotnych dovodov.

Ahojte, , som po treti krat po operacie zos cistou, , ta prva op, 2001 bola to tazka operacia, , po druhy tiez som bola mala som velmi bolesti zada krvacanie len 2dni, na zvracanie bolo mi spatne ze som niekedy odpadavala, , a ted po treti citim to, , ze mam asi zase cistu zhubla som za tri tyzdne 4kg, nechuti mi jedlo, , ani pitie, kava, , vobec nic, , mam zase bolesti, , a tuzim po dietati, tak neviem ci sa mi podari, , ci mozem otehotniet, ,

Ahojte, mám pre všetkých, čo majú problémy s cystami, nech sú kdekoľvek dobré správy. Ultrazvukom mi zistili viac cýst rôznych veľkostí / najväčšia bola cca 2, 5cm / na vaječníku, v pečeni a v obličke. Lekári mi povedali, že je to normálne, pokiaľ nemám s tým spojené zdravotné problémy, mám iba chodiť na kontroly. Ja som ale nebola s takýmto výrokom spokojná a našla som si na internete informáciu, že na problémy s cystami je vhodný výživový doplnok Indol 3C. Dôvodom tvorby cýst je nestály hormonálny systém. Kúpila som si ho - je bežne dostupný v lekárni a po využití som išla opäť na kontrolný ultrazvuk, kde mi zistili, že malé cysty nie sú a tie väčšie sa zmenšili, čo je úspech. Teraz končím druhú dávku a práve sa chystám na kontrolný ultrazvuk.