Dať či nedať operovať priečne ploché nohy

Mám priečne ploché nohy a úplne rozsypané klenby. Lekári mi odporúčajú operáciu, nakoľko kostičky v nesprávnej polohe mi spôsobujú bolesti a deformáciu prstov. Obávam sa, aby v pokročilejšom štádiu neboli zmeny ešte výraznejšie. Na druhej strane by som chcela vedieť poznatky tých, čo operáciu absolvovali, aký bol pooperačný priebeh s akým výsledkom. Ďakujem.

Pekný deň.Čakala som aspoň nejakú reakciu na tento problém,ale pravdepodobne Slovensko žije na zdravých nohách.Majte sa

zrejme vo vašom prípade pôjde aj o vek, teda nebudete stará, ak to doporučujú lekári a vy máte aj záťaž na nohách, potom je lepšie počúvnuť, ale ak je viac rokov a celé roky sa chrbtica, teda jej držanie prispôsobovalo k nohám, môže nastať problém, je tam výrazná zmena držania chrbtice , neviem vám poradiť viac, to boli skôr úvahy, to by musel zrovna niekto sem nakuknúť kto už operáciu mal, a nie včera, ale aspoň pred rokom, aby vedel povedať čo mu to dalo.

Mám operované haluxy 22 rokov. Aj moju mamu som na to nahovorila. Treba sa len odvážiť k tomuto kroku, nezľaknúť sa. Teraz je na to dobrý čas, cez leto sa všetko pekne zregeneruje a do zimných čižmičiek to už bude fajn. Viem o čom hovorím, aj ja som mávala neznesiteľné, pálivé bolesti v kostiach.Nuž a klenba mi aj napriek vložkám padla, tak aj ja idem pokračovať v operácii klenby. Tiež mám strach,ale myslím, že s pribúdajúcim vekom moje šance na zlepšenie kvality života by klesali. Tak smelo do toho- obe.

Tak už som po operácii klenby na oboch chodidlách. Dala som si to urobiť naraz, teraz budem dva týždne polihovať. Na toaletu prejdem, je to prijateľné. Jasné, že bez bolesti to nejde, ale liečiky pomôžu.
Zo zdravotného personálu aj súkromného zariadenia mám veľmi dobrý pocit. Tak teraz už musím byť len trpezlivá a riadiť sa pokynmi lekára. Mária

Mária,prosím Vás,nemohli by ste mi aspoň naznačiť, kde Vás operovali?Ja som z okolia Bratislavy.

V detstve mi pri prehliadke zistili priečne ploché nohy a keďže mi predpovedali v neskoršom veku veľké bolesti, dal som sa nahovoriť na vložky. Nosil som ich niekoľko týždńov, hrozne to bolelo a pre ukrutné bolesti som ich vyhodil. veľa som športoval, lyžovanie ,turistika a nemal som žiadne problémy. Po niekoľkých rokoch pri prehliadke som sa znovu dal nahovoriť na vložky a skončilo to rovnako ako prvýkrát -vložky som vyhodil. Ďalej som sa venoval turistike a iným športom - teraz mám 55 rokov a žiadne bolesti kvôli priečne plochým nohám sa nedostavili. Preto doporučujem s operáciou opatrne. Všimnite si, že žiaden lekár keď Vám zistí nejakú diagnózu sa nepýta na Váš spôsob života, používanú obuv, odev a zvyky. Keď sa nad tým zamyslí človek sám, zistí akú robí chybu a po jej odtránení sa problémy stratia. Príklad: Roky som používal korkovú ortopedickú obuv, bola výborná, dobre sa mi v nej chodilo. Keď som sa presťahoval do rodinného domu, veľa som v korkáčoch chodil po schodoch. Po čase sa mi vytvorila bolestivá ostroha, lekári mi nevedeli pomôcť. Potom som s dcérinou pomocou zistil, že prichôdzi poschodoch v korkáčoch veľmi napínam prsty( pri chôdzi po rovine k tomu nedochádza) a z toho som mal ostrohu. Prestal som nosiť korkáče a nemám problém.Musel so to zistiť sám, doktori sa vúbec nezaujímali akú obuv používa atak ani nemohli liečiť a pomôcť.

Mária,od Vašej operácie už prešlo veľa času.Mohli by ste mi napísať,ako postupuje Vaša liečba,lebo som aj ja momentálne pred dohodnutím termínu na operáciu.

môj syn má vrodené ploché nohy, a veľmi trpel na bolesť lumbálnej chrbtice, vložky do topánok mu robili veľmi zle, je to tvrdý a nepracujúci materiál, ktorý tie ostrohy a výrastky môže spôsobiť, kúpila som mu v jeho 23 rokoch vložky, ktoré sú silikónové a tie ho boleli jeden mesiac, ale oni pracujú, stláčajú sa, a sú ohybné, http://www.bionet.hu/index.php?GID=83 nie sú drahé, nosí ich rok a tento rok keď urobil stopu v piesku , tak si všimol, že noha nie je tak plochá ako pred tým, vytvarovala sa mu pekná stopa. teda toto užitie bolo tým najlepším riešením aké som doteraz mala. Tiež v detstve veľa behal, a podobne, teda šport tam bol, aj dvíhanie ceruzky , či kamienkov zo zeme, ale nič mu nepomohlo. Operovať by sa určite nedal, tam sú tiež riziká, a keď sa niečo nepodarí, to môže byť aj zlým hojením tela, tak následky môžu byť strašné.

Operovali mi obe nohy naraz,i keď doporučujú po jednej.Jednodňová chirurgia znamená ráno prísť, večer ísť domov.Prvé dni boli veľmi náročné na zvládnutie bolesti a obmedzenie pohybu, ale som tu. Chodím opatrne a dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie.Rehabilitujem,natieram gelmi, zhrubnutá koža na chodidlách sa mi už netvorí

Ploché nohy sa dajú veľmi dobre upraviť fyzioterapiou. Určite by som nesla na operaciu. Chirurg bude vždy vidiet riesenie len v operacii a podla neho je to to najlepsie. Ale taketo veci sa potom vacsinou vratia lebo sa tym neriesi pricina ale nasledok a to je najvacsia chyba násho zdravotnictva. Takze ja by som v prvom rade nasla kvalitneho fyzioterapeuta

dostala som od ortopeda vlozky na pravu nohu zacala som ich nosit a po tyzdni mam take bolesti ze chodim ako kacica ja tie nohy za sebou taham ale teraz ma bolia obidve.hlavne v upone a po schodoch je to nieco hrozne.comam robit?poradte dakujem

ja som pred 2 rokmi mala zlomenu nohu, a prave v tej časti mavam velke bolesti pri chodzi, ortoped mi povedal, ze je to priecne plocha noha, chcem sa opytat, moze to suvisiet s tzmto urazom? dakujem

Ahoj Maria, ty uz mas operaciu za sebou. Napisala by si mic prosim ta nejake prekticke informacie? Chcela by som si tiez dat operovat nohy. Kolko dni treba zostat doma po zakroku? Kolko si mam vziat dovolenku? Kolko potrva, kym clovek zacne chodit zase normalne bez bolesti? Hradi nieco poistovna?..Dakujem.

Dobrý deň, pani Mária. Aj ja som pred dilemou -operovať -neoperovať plochu nohu. Bolesti mám pri každom kroku. Pred rokom mi operovali hallux na ľavej nohe a zdá sa mi, že plochá noha sa mi zhoršila. Lekár doporučil operáciu v Piešťanoch. Rada by som vedela, ako sa cítite dnes po operácii a kde Vás operovali. V súkromnom alebo štátnom zariadení. Pomôžte aspoň radou. Ďakujem

Dobry den, jamam na pravej nohe halux a aby to este nebolo malo tak pod malickom pravdepodobne vyrastok a pravidelne tvrdu kozu. uz som z toho zufaly, velmi to pali a boli. poradte prosim akou fyziatricku liecbu by som mal zvolit. dakujem s pozdravom jano

zdravim p.marta.som pred prvou navstevou u lekara v piestanoch.ak vas mozem poprosit, napisete mi podrobnejsie o operacii ale aj vas pooperacny stav,bolesti…a ako dlho to trvalo?mam z toho strach. ako sa mate teraz s odstupom casu,dufam,za ste fit a nozky mate lahke ako pierka.dakujem, pekny vecer,iva

dobry den, ja mam tiez nohy v takom stave, ze mi odprucaju operaciu. Zistia som, ze sa to da operovat, pacient je v narkoze a po tyzdni ho prepustia z nemocnice domov, opatovne sa vracia do nemocnice aby mu vybrali klinec. Ale som zistila, ze sa to da operovat aj v lokalnej anesteze, a voperuje s titanovy klinec, ktory tam ostava. Robi sa to na klinike jednodnovej chirurgie.Chcela by som nejake informacie, ak niekto absolvoval ten druhy sposob. *Dakujem

Mám ten istý problém po dvojnásobných zlomeninách obidvoch členkov nastali deformácie,bolesti ,priečne ploché nohy,opuchy členkov a nedávno aj ostroha (tú už po 5x asi 1 minútovom ožarovaní na rádiol.odd.v KE už nemám-je to pohoda-účinok bol okamžitý)a tie bolesti skúšam riešiť špeciálnou obuvou-núti ma správne chodiť a nezaťažovať nesprávne kĺby a chrbticu.Mám tú obuv zatiaľ mesiac a je to zvláštny pocit chôdze,ale je mi na nohy príjemne a nebolia ma.Kúpila som si tú obuv v Rakúsku ,je síce veľmi drahá,ale mám 2 známe ktorým to tiež pomohlo-našla som ,že už sa to dá kúpiť aj v BA.Vzhľad a spôsob chôdze som dostala na DVD ,ale našla som to aj na you tube-pod MBT shoes-ak máte niekto skúsenosti napíšte mi

ako si dopadla s operáciou?