Dať či nedať operovať priečne ploché nohy

dobry den ja som bola teraz v septembri oprerovana na hallux na atolskej,som prekvapena jak mi dali tu nohu do poriadku uz mozem pekne chodit,mala som padnutu klenbu kryvi palec az pod prstami a velky virastok,noha ma strasne bolela nemohla som chodit ani bosa,po operaciji je noha perfektna,vyoperovali mi ten vyrastok mala som dva droty na strednych prstoch a dali mi tytanove pliesky ktore mi tam zostanu,po operacie ma to bolelo prva noc ale dali mi inekciu a na treti den ma to vobec nebolelo,lezala som tam tri dni,a personal je tam super.chodim uz bez barli,dam ti meno toho ortopeda vola sa seliga juraj je to sveli ortoped ordinuje od 10hod do 15hod,treba sa objednat alebo odporucanie od lekara vtedy ta zoberu,je to nemocnica antolska v petrzalke konecna atobusu 99ki

Mám spadnutú klenbu na pravej nohe a to mi spôsobuje problém pri chôdzi. Po návšteve u lekára mám ortopedické vložky - je ale problém dať ich do topánok aj po ich úprave. Mám relatívne vysoký vek (58) odporúčate mi operáciu, alebo je možné môj problém ešte odstrániť iným spôsobom, napr. laserom, správnym cvičením ?

Dobrý deň ,dnes som našla túto stránku ,a zaujal ma Váš článok ,bolo by možné mi napísaťči ste za zákrok platila a kolko ??? velmi pekne dakujem -mám všeob.poisťovnu -či to hradí ona alebo platím všetko ja ??? JARKA

DOBRY EDEN JARKA JA MAM TU ISTU POISTOVNU A PREPLACA TO ZAJTRA 15.3.IDEM AJ JA NA OPERACIU

Dakujem za odpoved ,tak držím palce nech to je všetko v pohode a prosím Vás ked budete doma a budete mať čas mi napísať -aj na môju adresu priamo -ako to dopadlo operácia ako dlho trvala a neskôr -či to pomohlo ??? velmi pekne dakujem JARKA -SOM RADA .žE TO HRADí poisťovna ,lebo ne tejto stránke píšu že sa to aj platí asi na súkromných klinikách 10.000 až 13.000 tisíc sk (ešte v slovenských)JARKA TAK sa uzdravte a teším sa na odpoved…

ahoj ja som mala pred dvoma dnami operovane halluxy a mozem vam povedat smelo do toho neni to nic strasne ak bude chciet vediet viac tak sa ozvite

doby vecer us som doma a mozem vam povedat ze som velmi spokojna .priali ma v pondelok a operovali ma v utorok rano a operacia trvala asi 35min.az 45min.robili mi to pod celkovov narkozov na moju ziadost a som spokojna boli tam pacienti ktory to mali robene lokalne a ties sa nestazovali len na to,ze vsetko poculi ale ked budete mat naladovku tak to nebudete vnimat.a vsetko mi preplatila poistovna takze ak budete este nieco chciet vediet kludne mi napiste aj na moj inmail ja vam rada odpoviem tak sa majte a smelo do toho

okrem haluxov mám aj ostrohu nemáte s tým skúsenosti?

Mam ist na operaciu halluxov do Piestan, bojim sa, nakolko mam aj reum.artritidu,ale uz za chvilu nic neobujem a mam velke bolesti. Vás kde operovali - v BA? Dufam, ze vysa mate uz fit. Diky za odpoved.

Tiež sa tomu nevyhnem-spadnutá klenba,ostroha-bolesti už nemôžem nič obuť.
Poznáte šikovného ortopéda v Košiciach?-poraďte mi

Pani Maria Sebova ja viem ze sa bojite ale nemusite sa bat aj ja som mala strach a strasny ale uplne zbitocne .Tak vam drzim palce a smelo do toho je to uplne faln a operovali ma v BANSKEJ BYSTRICI

Dobrý deň pani Milena ,dnes som sa zasa dostala konečne na PC ,čítala som Váš mejlík ,že už máte po operácii všetko dobre dopadlo ,a teraz je všetko v poriadku ??, chcem sa opýtať ,kde Vás operovali a kto ??? tak že to hradí všetko všeov. poisťovňa ??? lebo z dôchodku by som si to nemohla dovoliť ( na súkromnej klinike )budem sa ťešiť na odpoveď dakujem a zdravím Vás JARKA

Od vasej operacie ubehol skoro mesiac, ako sa citite, viete chodit, a do prace kedy budete moct ist (ja mam sedave zamestnanie-nechcela by som velmi dlho chybat), doporucovali Vam aj liecenie?

A ako sa volal lekár, ktorý Vás operoval a kde to bolo? Ďakujem za odpoveď.

Pani janka, operovali ma v Banskej Bystrici.

Ano, uz chodim po 6 tyzdnoch a citim sa dobre.

Ahojte, vsimol som si tu v texte meno ortopeda Juraja Šeligu. Mne operoval koleno ( meniskus ) a nemozem sa nan stazovat. Pocul som nan vela dobre a to sa mi potvrdilo. Je to sikovny lekar. Teraz ma caka operacia druheho kolena a idem jedine ku nemu.

Dobrý deň. Mohla by som sa vás opýtať, či vám operovali obe nohy naraz na tie halluxy? Ďakujem.

Pekný večer. Prosím ozvite sa, kto už máte aspoň 1 rok po operácii ako sa cítite. Tiež mám tento problém a neviem ako sa rozhodnúť ak mi lekár odporučí operáciu.

Prajem pekný deň,
aj ja som sa odhodlávala na operáciu halluxu veľmi dlho, ale pichľavé bolesti a obmedzená možnosť kúpiť si topánky, ktoré by fakt netlačili, ma k tomu donútili. Dnes som už skoro mesiac po operácii halluxu ľavej nohy - tá ma strašne bolela a aj esteticky vyzerala strašidelne- a môžem povedať, že sa to zrejme oplatilo. Spočiatku som bola trocha zaskočená, že ma v nemocnici po operácii držali až 6 dní, že pred opustením nemocnice som dostala novú sadru, ktorá bola omnoho vyššia, hrubšia a ťažšia než tá, čo som ju mala v nemocnici, že som sa s ňou natrápila cez deň pri najnevyhnutnejších hygienických úkonoch, zriedkavom chodení iba po byte, že vzdialenosti v kuchyni od stola k linke sa mi zdali bezútešne veľké,… , ale po 2 týždňoch mi nohu presádrovali a tentoraz som dostala sadričku iba do pol chodidla, riadne fixovaný palec, ostatné prsty voľné, takže s pomocou barlí sa to nejako dalo zvládnuť. Teraz mám už iba obväz, môžem došľapovať iba na pätu, aj to len jemne, už po byte nenosím barly, lebo som od nich mala až pľuzgiere na dlaniach rúk, a verím, že o týždeň - dva budem chodiť ako predtým. Bolesti som nemala prakticky žiadne, ani po operácii, a ak, tak sa dali porovnať, ba neboli väčšie než bolesti pred operáciou, keď som si už nevedela rady, ani len topánky na moju širokánsku “tľapu” nevyrobili, nieto ešte absolvovať dlhšiu prechádzku. Operovali ma v Prešove, v lokálnej anestéze, som spokojná. Radím Vám na operáciu ísť, dá sa to vydržať. Osobne sa teším, že som sa - dúfam - zbavila bolesti, že výber obuvi pre mňa nebude už tak obmedzený a že sa skoro vrátim do bežného každodenného života.
Prajem veľa šťastia a zdravia. Marika