Dať či nedať operovať priečne ploché nohy

Dobrý večer. Chcem sa spýtať, či sa tu najde niekto, kto mal operované haluxy v TT a ako ste spokojný s operáciou? Ďakujem.

Maria moja dcéra /11 rokov/ má ploché nohy, nemá vyvinuté klenby a lekári ju posielajú na operáciu. Prosím +Ta čo hovoríš po dvoch rokoch, oplatilo sa ísť na opráciu alebo nie? Neviem čo mám robiť, či má ísť dcéra na operáciu či nie? Prosím poraď. Inga

Dobrý deň prajem, prečítala som si Váš príspevok k operácii halluxu a keďže aj ja mám takýto problém a som z Prešovského kraja, rada by som vedieť, v ktorej nemocnici v Prešove Vás operovali a ako sa cítite teraz. Mám 56 rokov a pravdu povediac bojím sa operácie, ale “tlapy” mám široké a nemôžem si kúpiť topánky a na pravej nohe sa mi stav zhoršuje - bolí ma noha. Poraďte prosím. Ďakujem.

Pridávam moje skúsenosti z padnutej klenby. Asi 2 roky ma bolia nohy, ale nie, vždy. Nesmiem mať dlho uzavretú obuv. Bola som u ortopéda, dal mi ortopedické vložky a obstreky, ale cez to všetko ma to stále bolí. Na pravej nohe mám za malíčkom z boku kurie oko, ktorého sa nemôžem zbaviť. Každý týždeň si ho vyšparujem, ale nedarí sa mi ho odstrániť. V minulosti som si zlomila prst 2. od malíčka a myslím si, či tie bolesti nepochádzajú z toho. Je možné urobiť rontgen, aby sa zistilo, čo je príčinou tých bolestí? Poraďte mi prosím, kto o tom vie viac. Ďakujem. I. Michalčíková

V marci ma čaká operácia prepadnutej klenby na chodidle v Piešťanoch u MUDr. Pravdu, CSc. Bojím sa, aby to nebolo bolestivé. Zaujalo ma, že ste podstúpila operáciu. Chcem sa opýtať, akým spôsobom Vás operovali, či Vám v chodidle ostal nejaký kov a pod. Ďakujem za odpoveď.

O dva dni sa chystám na operáciu halluxu a priečnej klenby do Nových Zámkov. Môžem sa Vás spýtať, kde Vám robili operáciu? Mám akrylové nechty, nikto mi presne nevie poradiť, či ich musím dať dole, alebo pri plnej narkóze môžem mať bez laku, skrátené, nenápadné, nemáte s týmto skúsenosti? Ďakujem pekne a prajem skvelé a rýchle uzdravenie.

Ahoj Milena, mohla by si mi prosím napísať podrobnosti? Kde a koľko to stojí, či je to tá nová metóda s vložením titánovej platničky atď. Bola by som ti vďačná.

Dobrý den, prečítala som si váš príspevok o operácií haluxov a zaujalo ma to, že obe nohy naraz, môžem sa opýtať na podrobnosti pri chôdzi, dĺžku liečby, mesto, prípadne odporúčanie lekára / som z Prešova /?

Ahoj, precitala som si akurat prispevok na zzz.sk, kde si pisala, ze si po operacii halluxov. Mozes mi k tomu viac povedat? Si z BA? Kde si s tym bola a ako to prebiehalo? Dakujem pekne za odpoved.

Ahojte, chcela by som opytat, ze moj syn ma 13 rokov, ma ploche nohy a treba operovat na obidve nohy a poradte mi daco, ako formou to ide? Som z Kosice-vidiek. V Kosiciach to nerobia, iba v Bratislave alebo Ziline a este akym sposobom operuju? Dakujem, cakam na odpoved.

Dobrý deň! Má niekto také bolesti v chodidle - hlavne v prednej časti, ako keby stál na pripináčkach? Čo je príčinou? Čo sa dá s tým robiť? Aj nízky opätok mi po nejakej dobe chodenia spôsobuje príšerné bolesti.

Dobrý deň. Mám taký istý problém, práve chodím po vyšetreniach a cievne vyšetrenie nepotvrdilo príčinu, ale lekár povedal, že mám prične ploché nohy. Teraz idem k ortopédovi.

Mila Irena, ja som mala tiez problem s kurymi okami na chodidlach a jedna znama mi poradila a mozem povedat, ze uspesne. Nakrajajte na tenke platky cesnak a vlozte do nadoby s octom, potom si tento cesnak aplikujte priamo na kurie oko ci bradavicu a zalepte si to naplastou, aby sa cesnak udrzal. Menit cesnak tak casto ako sa da, pretoze on vyschne. Po kratkej dobe sama uvidite, ze vyliezaju cierne korienky, ktore sa tymto zlikviduju.

P. Zuzana, ak ste boli na operácii priečnej klenby, napíšte, prosím svoje poznatky. Táto operácia ma tiež čaká v TN. Vopred ďakujem.

Dobrý deň. Už viac ako dva mesiace ma po dlhšej chôdzi bolela noha medzi druhým a tretím prstom pravej nohy. Ako keby som tam mala nejakú guličku. RTG ukázal nejaké 2 cystoidné predmety pod pravým palcom. Keď som šla k ortopédovi, povedal, že je to na operáciu. Teda najmä padnutá klenba, ktorá sa už napraviť nedá. Vraj by sa to len zhoršovalo. Máte tu niekto s touto operáciou skúsenosti? A konkrétne s pánom dr. Popluhárom v Žiline? Ďakujem pekne.

Dobry den, citala som vas prispevoka som zvadava ci ste spokojna s operaciou padnutej klemby. Uz je to par rokov ste spokojna?

Dobry den! Zajtra mam operaciu halluxu na pravej nohe velmi sa bojim lokalnej anestezy a z celkovej nemam ziadne problemy. Mozem od p. doktora ziadat celkovu anestezu? Aj napriek tomu ze mi lokalnu anestezu odporucila anesteziologicka? Dakujem

Som uz po operacii haloxov skoro 20 rokov. Som spokojna aj ked mam teraz kratsie palce ako som mala. Zlomili mi totiz palce.

Ahoj Janka. Ako Ti dopadla operácia haluxov? mňa čaká operacia V máji. Prosím napDakujem Tana. íš mi, ako to prebiehalo.

Ahoj Elis. Ja mám termín operácie 25. 5. 2015, mne budu lámať na pravej nohe všetky prsty, okrem palca. Po operácii to velmi bolelo? máš palec pohyblivý? dakujem, Tana.