Dekubity = smrť?

Dobry vecer Mirka, opatrujeme doma otca ktory je uplne imobilny na posteli uz asi 2 roky. Z nemocnice sme ho doviezli s velkymi dekubitmi. Na lytku nohy min. 10 cm az do kosti. Chirurg mu to viackrat vystrihoval a vyskusali sme vselico, ale nehojilo sa to. Az nakoniec nam sukromne jeden nas znamy chirurg poradil aby sme nic nekombinovali, len oblievali s chloraminom. Pouzivali sme na to injekciu a verim ze len toto pomohlo a od toho casu asi pol roka sa nam dari to udrziavat bez otvorenej rany. Prajem vela zdravia, sily a optimizmu.
Katka

Ano. Dnes ked sa aj stažujete nemáte pravdu. Ja som vždy v medziach slušnosti povedala čo sa my nepáči ale nikto moje slova nebral vážne. Robily si len to čo oni chcely. Moja mama zomrela v dome dochodcov na hlad, smäd, podvíživu a dekubity. A to by som vedela napisat taku knihu ?.. Nemám slov že v dnešnej dobe sa môže také niečo stat aby človek pomaly zomieral o hlade atd… Neprajem to nikomu. Snažila som sa stažovat, chodila som mamku polohovat, krmit, mastit ale nepomohla som jej. Len neviem pochopit že platite za služby ktore vôbec nie su poskytnute ležiacemu pacientovy. Každy kto pracuje s ležiacím pacientom by sa mal vžit do jeho situácie. Ano Slavka tak ako píšeš sestra, lekár-jedna mafia.

Na toto oddelenie som pocula viacero staznosti, mojmu ocinovi v Rimavskej Sobote spravili rovnake dekubity, mama tam urobila scenu tak mu navela dali antidekubitny matrac, ale az po tyzdni alebo po dvoch. Ale zrejme ho prestali polohovat, lebo ked ho prepustili, tak to bola katastrofa. Teraz je doma, vdaka tym dekubitom sa mu pridruzili komplikacie a chradne. Trapi sa on aj mamina. Mali by sme sa spojit a zazalovat ich. Ked sme ho boli pozriet tak sestricky sa povalovali kade-tade a napchavali sa kremesmi, ktore im tam priniesol nejaky rodinny prislusnik v nadeji, ze sa o jeho rodinu lepsie postaraju… Dufam, ze sa im to vsetko vrati.

Neni na dekubity vhodny kokosovy olej, praskovy cukor a inzitol z lekarne?

Veru, špiny sestry ešte aj jedia počas 12 hodinovej služby, to je hanba. Mali by im zakázať-keď sú v robote, tak ani jesť ani piť!

21 dní ste chodili za matkou a ani ste sa jej nedotkli, aj keď bola pokakaná na sestru ste kričali. Pekné!

U nás sú pacienti presvedčení, že vodiči sanitiek nechodia na obed. Apropo, z čoho žijeme? Ani jesť, ani piť a o WC ani nehovorím…

Dobry den chcela by som sa sa opytat ako ste liecili maminke tie dekubity lebo mojej mamine tiez spravili v nemocnici velky dekubit v sakralnej oblasti a v maji uz bude rok co ho ma a nie ho zacelit. Dakujem za odpoved .S pozdravom Mima

Co to trepes stale sme pozerali do plienky ked sme za nou prisli tak netaraj somariny ked vies figu borovu a ako vravim kaslu oni na pacientov iba platy by chceli vyssie a vyssie!

Dobrý deň, chcela by som Vám poradiť, keďže sa trápite s ošetrovaním dekubitov u babičky. Exituje služba ADOS, ktorá má zdrav. sestry a tie chodia ošetrovať ležiacich pacientov doma. Skúste si vyhľadať takúto agentúru v blízkosti Vášho bydliska alebo na tejto web stránke.
Na základe potvrdenia tlačiva Návrh na poskytovanie ošetrovateľskej starostlivosti všeob. lekárom zdravotná poisťovňa ošetrovanie agentúre zaplatí. Držím palce.

Mate pravdu, nenoste sestrickam a lekarom pozornosti, radsej sa presvedcte na vlastne oci ako pracuje zdravotnicky personal. Neraz by ste zasli nad lahostajnostou a ignoranciou. Skuste sa raz tam zdrzat viac nez je nutne a nemusite sa spajat s nikym, verte ci nie rychlo by ste ich hnali na sud. Nehovorim ze su vsetci taky, ale vacsina bohuzial ano. Je to moja oosobna skusenost z prace a viem ze ako jednotlivec nespravim nic ked vedenie je hluche a slepe, skor pridem o pracu nez niekomu pomozem. Mozem iba pracovat kolko vladzem i ked to nemam v naplni prace, robim co sa da. Pokial je vedenie lahostajne a prehnita je cela nasa spolocnost, jednotlivec je ako na pustom ostrove bez moznosti dovolania sa.
Ivanka drzim Vam palce a zelam Vam vela trpezlivosti.

Pomaha aj Canesten - mast z lekarne, mne pomaha na zapareniny a vhodny je aj na kozu.

Moja manželka ležala v nemocnici v Leviciach na internom oddelení. po týždni, som videl, že jej dali taký matrac, tušim bol vzduchom plnený, lebo boli k tomu aj nejaké prístroje pripojené. bol, som milo prekvapený a dakujem im za starostlivosť.

Svata pravda, platy im treba dat od vykunu, ako by kmitali

Trapne…