Detský psychológ

Nepozná niekto v BB dobrého detského psychológa alebo psychologičku?

Prosím napíšte mi bližšie o akú problematiku ide. Aký vek a aký problém. Som detský psychológ. Dr.Bolgáčová

Vážená pani Dr.Bolgáčová chcel by som vás požiadať o pomoc mám problém so 14 ročnou dcérou stále sa umýva je neustále vo vode všetko je jej špinavé a neustále sa preto umýva je nejaká možnosť liečenia ohoto prípadu ak áno prosím vás dajte mi vedieť poprípade ak by bolo možné tak by sme vás čo najskorej osobne navštívili ešte ak by to bolo možné aj tohto roku. S pozdravom ostávam Ján Schaller

Mrzi ma , že sa ozývam až teraz. Toto je rozhodne problém skôr pre detského psychiatra, pretože treba najsť dôvod , prečo to dieťa robí. Neviem, či ste z Bratislavy alebo ineho mesta. V každom prípada treba kontaktovať psychiatra alebo klinického psychológa - terapeuta s dlhoročnou praxou!!!Problém, ktorý vznikol nie je momentálny, určite má už dlhšie korene. Bohužial toto nie je moja parketa.Dr. Bolgačová

Dobry den, chcela by som sa opytat mame problem so 14 rocnou dcerou, klame, kradne, nema priatelstva, mali sme problemaj so zaskolactvom. Potrebovali by sme kontak ne nejakeho skuseneho psychologa ci psychiatra v Bratislave. Dakujem pekne

Veronika,

Na Kramaroch v BA je :
detske psychiatricke oddelenie aj s klinickymi psychologmi, alebo klinicki psychologovia, zamerani na deti.Dalej si
pozrite komora psychologov alebo slovenska psychoterapeuticka spolocnost, kde su psychoterapeuti pracujuci aj s detmi

Casto ide o celkovu rodinnu atmosferu a styl vychovy, hranice a bezpecie pre dieta a podobne… na dieta sa odraza aj sulad-nesulad v partnerskom vztahu…
myslim ze je dolezita spolupraca rodicov a skumanie, v com a ako vplyvate na svoju dceru, niekedy deti upozornuju prave az takymito silnymi prejavmi preto, ze su smutne, nestastne , nepovsimnute tak ako potrebuju…atd…
ja pracujem bud s celou rodinou, alebo s dospelymi,
psychologicka , rita svihranova

Mala som podobny problem, nebolo mozne za ziadnu cenu dostat dceru ku psychologovi ani psychiatrovi, nechceli sme to cele s manzelom este viac vyostrovat a kazit tym, ze by sme ju tam nasilu tahali. Vyuzili sme detsku psychologicku cez internet, ktoru mi odporucila kolegyna. Je to Dr. Kordovanova na www.detskypsycholog.sk. Urcite je to pri priamom stretnti lepsie, ale inak sa nedalo a zatial ani neda. Mame vsak s manzelom poradene, ako mozeme sami ovplyvnit dcerino spravanie. Nejde to lahko, ale bojujeme.

Mozna je navsteva aj u vas doma…v rodinnom prostredi…

dolezite je, porozumenie rodicov, coho sa problem tyka…a zmena pristupu rodicov… co je mozne casto dosiahnut aj konzultaciaami rodicov so pychologom…

rita svihranova , zzz.sk

Dobrý deň volam sa Nela a mam 18 rokov. V nešej rodine boli vztahy vzdy trosku narusene. Rodicia sa casto hadali a bola u nas casto ticha domacnost ( co pretrvava az doterat). Ocino je velmi sebecky a dokaze byt velmi arogantny, vzdy ma pravdu len on a nikto ini. Ale aj napriek tomu sme si donedavna dobre vychadzali. Vsetko sa zmenilo minuly rok, ked som si nasla pritela. Ocino sa ku mne odvtedy otaca chrbtom a prestal so mnou komunikovat. Ledva ma pozdravi ked pride z prace a na meno mi nevie ani prsit. S maminou a sestrou v pohode komunikuje ale so mnou vobec. Som z toho nestastna a uz ani sama neviem ako mam pokracovat. Domov si nemozem zavolat ani piatela ani ziadne kamaratky lebo jeho by to vraj rusilo a on to nema rad. Pri tom mamina by m ito hned dovolila. ale nechce sa jej s nim hadat tak to nechva radsej tak. V poslednom case uz neviem ako dalej a chytaju ma neskutocne zachvaty zlosti , vybuchy emocii, niekedy mam chut sa pobali a odist prec. Prosim poradte mi co mam robit ja som uz z toho velmi zufala … Dakujem …NELA

Nela,
Skus pozbierat odvahu a povedat to otcovi, aj to ako sa citis a porozpravaj sa aj a mamou…proste bojuj za seba a svoj zivot, a otca sa neboj. Ak ta ma rad, casom pochopi.Pokus sa nenapodobnovat rodicov, ale prejavit, to co sa tebe zda zdrave a normalne…niekedy az hnev ktory ukazes,alebo plac rodicom otvori oci.
Nedus to v sebe .Ak sa na to ,co ti radim necitis, navstiv psychologa a pri nom sa uc zit, to co chces a co ty potrebujes…

psychologicka Rita svihranova., www.zzz.sk

Vážená pani Dr.Bolgáčová chcela by som sa opýtať či by bolo možné sa s Vami stretnúť osobne.Ďakujem

Dobry den.Moja dcera bude mat v juni 18 rokov…ma problem s klamanim a kradne.Zijeme v zahranici.Skola jej poskytla internat s terapiami od jula2009.vsetko sa ukazovalo dobre,moju dceru prijali v marci na strednu a moja dcera ako keby to nezvladala…nechce uz na internate byt…nechce ani tu skolu…uteka z internatu …znova klame a kradne.Ako jej mozem pomoct…kde sa stala chyba,preco pred cielom rezignovala?

Dobry den, Maria Frei, dcera by mohla byt umiestnena a liecit sa bud ambulantne alebo pobytom a intenzivnejsimi terapiami.Pricin byva viacero,tazko robit hyopotezy na dialku…Kedy je plnoletost v state kde zijete??,podla toho ju mozete este umiestnit na liecbu do instiotucie vy ,u nas je nad 18 r. zodpovedny uz mlady covek sam za seba, a liecba je dobrovolna .takze rodic po 18r…moze dietatu uz len doporucit,ale nie rozhodovat za neho.Skuste vyhladat instituciu v zdravotnictve,kde by mohla absolvovat dlhodobejsi pobyt a liecbu ,vy budete s nimi spolupracovat a podporovat ju .
psychologicka rita svihranova

Pani Sotakova, zavolajte mi na telefonne cislo 0915 476 541 a dohodneme si termin DR.Bolgacova

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Mám 6,5 ročnú dcéru a nechce sama spávať v izbičke. Skúšali sme to v dobrom, odmenami aj krikom.
Nič nepomáha. Každý večer ten istý scénar. Zaspí s problémami ale neustále sa budí a je v strehu, či sme ju nepreniesli do jej postele.

Ďakujem za radu

Silvia

Silvia, je mozne ,ze vasa dcerka prezila nieco ,co ju mohlo ohrozit,myslim od narodenia po dnesok.napr.pobyt v nemocnici, nejaky ohrozujuci pribeh, rychly alebo skory pobyt v MS,jasliach , opatrovatelky a.a pod… a tymto spravanim pravdepodobne len vyzaduje upevnenie pocitu bezpecia.Do hlbsich uvah rodinnej historie na tomto mieste radsej nezajdem…je to skor na osobny rozhovor.nepracujem samostatne s detmi,skor hladam suvislosti v celkovej rodinnej klime,vo vychove, vztahu rodicia-dieta atd… v rodinnom zazemi,historii apod.Deti potrebuju pocit bezpecia ,byt milovane oboma rodicmi.akekolvek narusenie tohto pocitu moze jeho zdravy vyvin spomalovat.Ak napisete svoju mailovu adresu preposlem vam mail jednej firmy, co sa zaobera detmi .pripadne ak mate chut,mozeme sa porozpravta osobne o vasej dcerke,pricin jej spravania moze byt vela.ja osobne uprednostnujem rozhovory s rodicmi,opatrovatelmi …
psychologicka rita svihranova

Dobrý deň.Mám 10 ročnú dcéru a robí mi starosti.Pred rokom som sa rozviedla a dcérka to veľmi zle znáša.Je nešťastná a myslí si že je to jej vina.zhošila sa v škole.Počas rozvodu som mala už priateľa a ona ho neznáša,myslí si že on je príčinou rozvodu.chce aby sme sa rozišli,povedala mi že viac ľúbi svojho otca.veľmi ju ľúbim a chcela by som jej pomôcť aby sa úplne predomnou neuzavrela.Trápi ma to,mohli by ste mi poradiť? ďakujem

nam velmi pomohla pani detska psychologicka na www. detskypsycholog.sk. Neviem ake maju ostatni ludia skusenosti s poradnami cez internet, ja som vyuzila len tuto jednu pri tazkej puberte dcery. A dobre som urobila

Dobrý deň, mám problém už dlhší čas so svojím 13 ročným synom chodí mi poza školu , kradne mi peniaze z peňaženky, vždy nejaké drobné, aby som si to nevšimol, no dal som si námahu a začal peniaze rátať, nezáleží mu na prospechu v škole aj keď sme mu už veľa krát s manželkou dohovárali, hrozí mu prepadnutie v 9 ročníku a keď sa s ním zhovárame tak sa tvári neprítomne …prosím Vás poraďte nám ako ďalej:( …Ďakujem

www.detskypsycholog.sk