Dna – choroba bohatých?

Viete, že máloktoré ochorenie opísali starovekí lekári tak výstižne ako dnu? Okrem opisu vlastného ochorenia sa zmienili o dobre živených ľuďoch



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/913-dna-choroba-bohatych

Mojmu vnukovi ktory ma 13 rokov diagnostikovali Dnu sa striedmo stravuje skor by som povedala ,ze jedlo je pre neho len povinnost aby nebol hladny.Spominane vnutornosti,ryby,je len velmi tazko a malo,udeniny vobec nemusi.Preto len tazko chapem z coho to mohol dostat.Lekarka hovori,ze to moze vyvolat aj stres a toho mal ozaj dost za posledne 4roky ale jeho trapenie sa uz zrejme zaclo pred 8 rokmi ked sa rodicom narodila dcera.Prosim o odpoved alebo diskusiu ci je mozne k tejto neprijemnej chorobe prist aj tymto sposobom,Dakujem

no ja som mala stryka a on mal dnu a chcem vediet ze ci je dna dedicna?..

Dakujem za informaciu o diagnoze a liecbe dna.Vsetky Vami vymenovane priciny sa zhoduju so skutocnostou tak ako uvadzate. Navrhujete mi komunikaciu s genetickou na Kramaroch,no ja som z Kosic,preto Vas prosim o informaciu ak mi viete poradit na koho sa obratit v Kosiciach. Podla Vasej rady som pochopila,ze zacat treba u homeopata.Pozdravujem a este raz dakujem./preto tak neskoro lebo som mala vyyradeny pocitac z prevadzky/

Začal som pociťovať bolesti v klboch na rukach hlavne medzi distalnymi clankami ukazovaka a prstenika a bojim sa či to nemôže byť prave DNA, som študent mediciny tak čo to viem o DNE, a poprosil by som či by ste mi neporadili postup akym by som mal pokračovať. Ďakujem

Rozhodne odporúčam, návštevu u svojho obvodného lekára, odber krvi hlavne na výskyt kyseliny močovej. Pri jej zvýšenom výskyte a presnom stanovení diagnózy, teda pre nás DNA sa odporúča dieta a lekár by mal naordinovať vhodné lieky.

Dobry den, rada by som poprosila kohokolvek kto ma napisanu spravnu stravu pri dne o jej zaslanie. Moj otec nou trpi uz dlhsi cas a nikde nemozem zohnat kmplexnu stravu. Velmi pekne dakujem.

Dobrý deň, môj priateľ má len 23 rokov a má dnu, je športovec, hráva hlavne futbal, je to pre neho veľmi nebezpečné, keď to má v takom mladom veku?Ďakujem

Chcel by som sa opýtať, či je vhodná minerálka FATRA pri tomto ochorení?

Pred 2 rokmy mi poradilznamy jedle gastany.Raz mesacne si kupim kilo.Pripravujem ich varenim.Pomahaju.

chcem sa opitat ci moze suvisiet dna s vyoperovanim pravej oblicky mozem mat dna aj reumu vysledky krvy ukazali pritomny latex na reumu ale opuchol mi palec na nohe aj sa zaplil doktor.posudila ze to moze byt dna,neviem ci to moze mat nejaky suvis z operaciou oblicky ci mozem vykonavat svoju pracu ako operator strojarskej vyroby ked sa potvrdi ta reuma a dna dakujem

Dobrý deň!
Manžel ochorel na túto chorobu len nedávno. Teda je to dva mesiace, kedy dostal dnový záchvat.Lieky, ktoré mu lekárka predpísala a ktoré užíva mu žial nejako nezaberajú. Klb má stáke opuchnutý a trpí silnými bolesťami. Dostal zoznam potravin ktoré môže a ktoré nesmie jest.Žial zistil, že niektoré, ktoré sú uvedené ako pozitívne u neho vyvolávajú veľmi silné bolesti. Prosím existuje nejaká kniha s bližšími informáciami a poprípade recepty? Poprípade niečo!!! čo alespoň mierne zníži bolesť?? Ďakujem za info MARTA Ovečková

dobrý deň tiež občas trpím záchvatmi práve jeden doznel. mne najlepšie pomáha
Colchicum dispert…
proti bolesti Surgam
a samozrejme Milurit

a knižočka sa volá:
Bezbolestne pri
hyperurikémií a dne…

Môj manžel má tiež DNU a vo všetkých materiáloch,ktoré som našla sa píše,že kapusta je nevhodná potravina,ale zaujímalo by ma či čerstvá alebo aj kyslá.Ďakujem

Z osobnej skusenosti mozem potvrdit

Z osobnej skusenosti mozem potvrdit

Asi pred dvoma mesiacmi mi zistili DNU. Teraz po kontrolných testoch sa mi výsledky opäť zvýšili. Neviem vôbec čo mám jesť. Prosím Vás o zaslanie receptov. Ďakujem.

Prosim ta poradis mi nieco o chorobe Dna totiz to ma bolia klby mam vysoke ASLO a kyselinu mocovu stale kolise sa mi poradis mi ci sa to da este vyliecit alebo co sa moze jest dakujem

Mam dnu uz cca 8 rokov, ked sa ohlasila prvy krat, mal som 40 rokov… Vselico som precital, od lekarov som sa dozvedel len o diete a liekoch: Coxtral na okamzite utlmenie bolesti (mne zabera velmi dobre) a dlhodobejsie posobiaci Milurit. Nikdy som nemal rad udene maso, neprejedal som sa, nepil som alkohol… Ako som postupne zistil, mne najviac skodi kakao a cokolada, ktoru mam velmi rad… ale bohuzial na dnu kakao velmi skodi… v tabulkach som zistil, ze obsahuje cca 40x viac purinov ako tucne alebo udene maso… Takze pozor na kakao a vyrobky, ktore kakao obsahuju…

velmi vas prosim, zaslite mi nejaku brozurku s receptami…alebo nech je tam uvedene aspon to, ake potraviny su najlepsie a pod…dakujem