Dna – choroba bohatých?

Na dnu sa mi osvedčil liek Colchicum Distert, ktorý momentálne nieje k dostaniu. Tento liek užívam denne ráno 1 tabletu. Rozumná dieta s týmto liekom robí zázraky. Ak poruším dietu a nastanú bolesti, potom pomôže Veral 100 Retard, podávať najlepšie ihneď pri pocitu bolesti, ( nosiť zo sebou ) alebo 2 až 3 krát denne do uvolnení bolestí. Mám 15-ročnú skúsenosť s touto chorobou a dá sa s tým slušne žiť.

Colchicum Distert,
pozdravujem vás,
tento liek sme zohnali v Čechách,
dajte s iho predpísať a šup do CZ,

Nikde som tu nečital aky strašný vplyv má
na dnu acylpirin alebo anopyrin.Pri užívaní
napr.anopyrínu /malinkého 100mg/môžete dostať takú bombu /záchvat dny/že až no.
Treba prejsť na Paralen.
Ano Anopyrin je dobry proti mozgovej
porážke lenže vyvolá záchvat dny,keď máte
k tomu dispozíciu.

Môjmu 20 ročnému synovi zistili DNU./Namerali mu 433,5.Zaskočilo ma to,lebo je chudý,športovec.Je možné že sa z toho vylieči keď je to ešte v celku nízke množstvo?/Odvtedy hľadám a zisťujem,ktoré jedlá môže a ktoré nie.Tabletky ešte nedostal žiadne.Chcela by som hlavne vedieť,či môže kuracie mäso a kraličie.Neviem čo mu variť a je to ešte o to komplikovanejšie,že je na internate.A je naozaj pravda,že nemá piť vodu z vodovodu?A kde kúpim alkalické minerálky?Ďalej som počula,že je dobré brať živočíšne uhlie.Príjmem každú overenú radu.
Ďakujem.

Treba sa obrátiť,len na odborníkov.Ja som mal našťastie,len velmi popálenú nohu.Ale bolelo to riadne a dlho

neviem, nastastie nemam osobnu skusenost a ani som necitala tieto prispevky, ale nedavno som si kupila novu encyklopediu od Bukovskeho a pise tam o tejto chorobe, aj co jest a comu sa vyhybat.Zatial som nemala tu moznost vyskusat co je na tom pravdy, ale urcite by som skusila aj nieco take. drzim palce

Prosím vás som na invalidnom vozíku,a mám dnu.Postihuje my to ruky raz jednu a potom druhú skoro každy mesiac.Prosím porad te my čo je na to dobre alebo ake lieky mam používat.Doktor my predpísal mulid.Je to velmo bolestlivé a ked ma to chytí som uplne odpísaný a potrebujem cudzju pomoc bo sa sam ani poriane neoblečiam a tak.Prosím ak možete poradte.Dakujem.

Mam 23 rokov a uz asi pred dvoma rokmi som maval tak 2x rocne opuchnuty palec na nohe, az nedavno som isiel k lekarovi a zistili mi zvysenu kys. mocovu (650). Zacal som uzivat 1xdenne milurit 300mg a hladina mi po troch mesiacoch klesla na 250.Tiez som obmezil stravu- maso len kuracie, trosku ryby, dost vyrazne alkohol…momentalne uzivam milurit ale uz iba 1x za 2 dni. Dufam ze sa z toho nejak dostanem a vsetko bude ako predtym:DD

Prosim poradte mozem jest soju ked mam dnu? Vzhladom k tomu ze maso jem obmedzene(iba kuracie a morcacie)potrebujem vecsi prijem bielkovin nakolko sportujem. A soja ma 40-50% bielkovin.

Mozes, medzi zakazanymi potravinami nie je.

Mam 24 a vcera som dostal prvy “poriadny” zachvat dny. V noci som takmer nespal. Nemozem sa vsak divit - pijem (teda teraz uz musim napisat “pil som”) az-az, jedol nespravne veci v nespravny cas (i ked dokopy som za den vela nezjedol) a nadvahu mam niekolko rokov rokov. Na druhu stranu je lepsie, ze to prislo takto skor ako neskor. Clovek sa nad sebou skor zamysli. Ako vidiet, je to vsetko prepojene, vsetko suvisi so vsetkym.

Pisem vsak hlavne kvoli tomu, ze na internete som nasiel tento velmi uzitocny PDF dokument o dne:
www.egis.sk/files/dl/milurit_dna.pdf

Ak to tu uz niekto uvideol, tak pradon :slight_smile:

A aj tu som nasiel niekolko uzitocnych rad (z praxe) :
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-116862.html

Prosim o radu pri chorobe dna

Chcem sa aj ja podeliť o svoje takmer 30 ročné skusenosti s panskou chorobou zvanou dna. Skutočne je to strašne bolestivé ale da sa tomu aj braniť. Po všetkých možných a nemožných dietach som nakoniec prišiel na to že nič poriadne nezaberá a pri presnom dodržaní diety som mal niekoľkokrát ročne záchvat. Možno to bude trocha neuveriteľné ale nakoniec som dal na staré osvedčené recepty / babiek bylinkáriek / a div sa svete ono to pomohlo. Aj keď nie na 100% ale už nemávam tak často záchvaty. max 1xza rok. a moja rada? piť každý deň čaj z prasličky roľnej / kúpiť, nazbierať / aspoň 1 liter denne po dobu 2 týždňov-prestávka a znova. No a nenahraditeľná kombucha, kto neskúsil neuverí. Pri záchvate veľmi dobre pomáha aj obklad z vrby. Kôru vyvariť, vychladiť a obkladať nie teplú. Koho to zaujme môžem sa s ním podeliť aj cez email grizly@zoznam.sk

Vážení kolegové a kolegyně v nemoci. Před 14 dny jsem po 6ti letech klidu dostal další záchvat a napadlo mě, že mě čeká zase pár nocí bez spánku. Ono to fakt dost bolí a Colchicum je docela slušný čistič trávícího traktu. S oteklým palcem jsem se dobelhal ke své lékařce a ta mi nabídla abych vyzkoušel lék NALGESIN S. Nástup účinku léku jsem pocítil během cca. 4 - 5 hodin a i přes charakteristický otok jsem mohl celkem bez problémů chodit. Za 3 dny bylo i po otoku a neměl jsem za celou dobu žádný průjem. Lék je sice volně prodejný (10 tablet 60 Kč a dávkování 1 tbl za 8 - 12 hodin) ale je důležité si přečíst příbalový leták a ještě se pro jistotu poradit s lékařem. Jsou totiž léky, se kterými si NALGESIN nerozumí. Mě však pomohl rychle a účinně a vím co si vzít s sebou na dovolenou. Pokud tato rada někomu z vás pomůže v utrpení, budu moc rád. Zdraví Karel.

Rád by som podakoval MUDr. Daniela Halmová ako prispievateľke, vďaka ktorej nemusím prehľadávať internet, pretože všade vidieť len wikipedu.

Dobrý deň všetkým, viete mi niekto poradiť vhodnú publikáciu s receptmi na Dnu? Manžel má dnu, tá dieta je strašne obmedzujúca, neviem čo mu variť, tvrdí, že žiadne maso nemože, skoro nič nesmie, existuje nejaká kniha s receptami? Prípadne aké môže mäso? Čo všetko smie, nie čo nesmie, vie mi niekto poradiť?

Dobry den!
Mam 23 rokov. Na internete som sa nahodou dostala k priznakom dny, asi pred 5 rokmi som mala dva roky po sebe presne taketo zachvaty. Klb palca na nohe mi opuchol, scervenel, bol horuci na dotyk, nenormalne to bolelo, nebola som schopna ani chodit. Ziadna trauma, cize zranenie predtym nebolo. Bola som s tym dva razy u mojej lekarky, raz ma poslala k chirurgovi, potom k ortopedovi, obaja mi zhodne tvrdili, ze takuto bolest som si sposobila urazom a nechceli mi verit, ze som ziadny nemala. Napokon mi lekarka odobrala krv na reumu, ale povedala, ze rozbor nic nepreukazal. Odvtedy som mala len jeden slaby zachvat. Aj tak sa chcem ale spytat, ci mate niekto takuto skusenost so zdlhavou diagnozou, ci by som sa nemala pri dalsom zachvate vypytat na podrobnejsie vysetrenia.

V krátkosti, mával som zachvaty dny, hlavne po vypití aj menšieho množstva alkoholu. Okrem tejto choroby som mal aj problém s arytmiou srdca - občas. Začal som užívať vitamín Draslík, neskôr dralík + horčík + viamín E + vitamín B6 na srdce a na moje prekvapenie záchvaty dny odvtedy nemám, aj keď nedodržím životosprávu / alkohol, mäso… /

Dobrý deň, ja som mala dnu 3 roky našťastie bez záchvatov. Podotýkam, že som držala delenú stravu 7 rok, nepila som alkohol, mäso som jedla 1x za týždeň. Lekárka mi povedala, že dnu som dostala zo stresu. Prišla som o zamestnanie. Na jóge mi poradil jeden pán tento recept. Do kastróla dáme vrstvu cibule pokrájanej na mesiačiky (rozobrať). Na to dáme rovnakú vrstvu hlávkovej kapusty pokrájanej na jemno. Na to rovnakú vrstvu postrúhanej mrkvy. Nalejeme studenú vodu tak, aby len tak-tak zakryla mrkvu. Zohrejeme liatinovú platňu kastról prikryjeme a varíme bez soli a iných prísad presne 15 minút! Po tomto čase treba dať kastról mimo platne. Ešte letné zlejeme šťavu a vypijeme ju. Zeleninu v hrnci premiešame a jeme ju k jedlám, ktoré môžeme pri dne jesť, ale môžeme aj samotnú. Podotýkam nie je to veľmi chutné, ale dá sa na to zvyknúť. Keď túto dávku dojeme urobíme si novú várku. Ja som to jedla 1 mesiac mala som lepšie výsledky a na ďalší mesiac som sa dny zbavila. Podotýkam postup a ukladanie surovín musí byť presne taký, ako som uviedla. Verím, že to pomôže!