Dna – choroba bohatých?

Dnu mam už 6 rokov, po prvý krát ma obvodný lekár liečil liekmi a ožarovaním mesiac bez výsledku. Predpokladal, že som mal nejaký úraz, aj keď som ho presviedčal o opaku. Na nohu som vôbec nemohol pristúpiť a bolesť v členku neustupovala. Doma som sa pohyboval len za pomoci stoličky. Po mesiaci utrpenia som oslovil známeho lekára v krajskej nemocnici, diagnózu mi určil okamžite ako som mu popísal príznaky bolesti. Doporučil mi liek DIPROPHOS injekčne do svalu, v žiadnom prípade nie priamo do kĺbu. Hneď v ten večer som si ho dal vpichúť u nás v nemocnici, či veríte alebo nie ráno som chodil a bolo po bolesti. Veľmi rád sa podelím s touto skúsenosťou so všetkými čo trpia záchvatom dny. Štefan. P.S.: Tiež som skúšal užívat všeličo.

Mám Dnu už asi 5 rokov. Tiež som si pretrpel svoje, ale dnes mi najlepšie pomáha Milurit, dávkujem jednu tabletku cca raz za tri dni. V prípade záchvatu mi veľmi dobre zaberal Coxtral. Pozor veľmi silný liek. Obidva lieky sú len na predpis, takže návšteva lekára je nutná, ale to ste už určite urobili. Neviem, či mám sťastie, alebo je to niečo iné, ale záchvat som už nemal cca 2 roky a pritom žiadnu diétu nedržím, mám okolo 115 kíl :slight_smile: Dúfam, že to nezakríknem. Čo sa týka literatúry skúste pozrieť sem http://www.martinus.sk/?uItem=23256

Teraz nechcem spochynovat nase zdravotnictvo, lekarov a tak, ale sama som si tym presla, pred odchodom do zahranicia, nadlho, som prosila mojho lekara, nech mi da nieco proti dne, sama som sa diagnostikovala, on ma ale odbil, ze musim k ortopedovi a bla bla bla, na to som cas nemala, vytrpela som si svoje, je tomu uz viac ako 6 rokov, moja dna sa zastavila, aj ked s obrovskymi bolestami, deformaciou palca, po case to ustupilo, zmena prostredia, stravy, bez chleba, aj tak sa to da definovat, mam zdeformovany palec na nohe, ale chvala bohu neboli ma uz viac ako treti rok a to bez liekov, na dovazok ma nuti povedat, ze vsetko je na nieco dobre, ala.

Mozem potvrdit, dva tyzdne som trpel zachvatom na nohe, navstivil som obvodneho a poslal ma reumatologicke, kde mi injekcne podali do svalu Diprophos a Almiral a bolest ustupila.

Pravda je taka, že DNA je Metabolicke ochorenie a u každej ľudskej osobi plati pri liečbe niečo ine, Ale dieta je nevyhnutna u každeho koho tato nemoc posthla, Hlavne sa vyhnuť potravinam, ktore obsahuju Puriny Ako su Vnutornosti zo zvierat, Kakao, čokolada, Ale je aj veľa inych potravin, a napojov, Ktore napomahaju tvorbu purino / kyseliny močovej /
Ako sú Alkoholicke napoje každeho druhu :

Mám dnu, mám nárok na príspevok na diétu?

Pri tejto chorobe veľmi pomáha šťava kde základom je uhorka. Práve pre odbúravanie kyseliny močovej. info. http://www.zivotosprava.eu/liecba/uhorkova-stava-na-liecbu-reumy-dny-artritidy-a-bolesti-klbov/

Dakujem za link-kolega dnár

na znizenie kyseliny mocovej pomaha chlad, otuzovani a teda aj na dnu
tu najdete studiu a aj info k otuzovaniu

Len odhodlat sa k tomu nie je take jednoduche :smiley:

ved to je to najtazsie na tom celom

ake ste mali prejavy tejto choroby??

kamarát mal opuchnuté prsty na nohách celé na nič :confused: