Dobry dermatolog - Kosice

Neviete mi niekto poradit dobreho dermatologa v KE, chcem si dat poradit, ake pripravky mam pouzivat na osetrovanie tvare proti akne?

Odporúčam Dr. Henrieta Kovaľová - FN Rastislavova.

Moze mi niekto odporucat nejakeho kozneho, ktory robi vysetrenia, stery na pohlavne choroby? Dakujem.

Napr. dermatovenerologicka ambulancia na poliklinike Sever.

Super doktorka je MUDr. Baranová - kožné odd. - lôžkova časť fakult. nemocnice na Tr. SNP, vrelo odporúčam.

Ahoj, viete mi niekto poradit resp. dat odporucanie na koznu lekarku Florianovu ordinujucu na Gemerskej v KE? Nasla som ju na nete, ked som zacala hladat koznu lekarku - povyhadzovali sa mi na tvari bolestive vyrazky, kt. vsak nie su aknozneho povodu a neviem co s nimi. prip. odporucit naozaj dobru koznu, nie len taku co bude dookola skusat ci nieco zaberie. Nechcem byt pokusny kralik.

Ahojte vie mi niekto poradit s liekmi Neotagison. Pozna ich niekto? Mam lichen v ustach. S tych liekov mam strasne ako keby vyrazky biele flaky. Maju velmi vela neziaduce ucinky. Pozna ich niekto komu pomohli a mal take problemy s neziaducimi ucinkami?

Bola som u koznej lekarky a poriadne ma vyplasila, ze vraj mam sclerodemiu, mam ist na kozne do nemocnice, vraj mi zoberu vzorku a poslu na patologiu. Asi pred 5 rokmi som uzivala antibiotika na chripku a mam na hrudi take flaky hnedo-ruzove, suchsie, natierala som si ich kanestenom a pod., toto mi predpisali po opakovajej navsteve u ovbodnych a koznych lekarov, hovorili mi ze je to zastarale poalergicke. Este ked mam nejaky stres, tak sa pridaju nove fliacky ruzove. A este teraz nove take kruzky a flaky svetlej farby, vraj stracam pigment. Poradite mi?

Moj syn mal v puberte akne. Bral rozne lieky, bol hospitlizovany na koznj klinike bral Retinoidy - hormonalne lieky. Zabrali mu. Aj ked je uz skoro 30-rocny, objavia sa nejake vyrazky. Sam si upravuje stravu, ked nekonzumuje cokoladu a tazke jedla, dodrziava zivotospravu tak ma peknu pokozku. Odporucujem dietu.

Vrelo odporúčam MUDr. Veroniku Beckovú - poliklinika nad Jazerom, KE. Ako kožná je podľa mňa najlepšia v KE a ani jej kozmetický salón nie je na zahodenie.

Mudr. Beckovu velmi neodporucam, povedala mi, ze za svoju chorobu si mozem sam a odmietla ma osetrit. Velmi ma sklamala, ide jej skor o platene vykony na ruku, je na peniaze. Posudte sami.

Dobry den, potrebujem poradit. Mam na obidvoch ramenach take svetle flaky a su vysusene a obcas aj svrbia. Bola som na koznom, vraj to je plesen a brala som lieky Nizoral a Micetal gel, ale vobec to nepomohlo. Uz predtym som mavala tie flaky, ale nie na ramenach, ale na chrbte a medzi prsiami. Ale predtym ma nesvrbeli a stacil Canesten a bolo vsetko O.K. Poradite mi nieco? Alebo pripadne nejakeho dobreho dermatologa v KE?

Natalia, pliesen je pliaga a potrebuje niekolko mesacnu liecbu. Aj ked uz sa na kozi neprejavuje, jej spory su tam a ked prestanes si kozu natierat, vrati sa v plnej svojej parade, takze podla mna vobec nepotrebujes ineho lekara, lebo dobre zdiagnostikoval tvoj problem, ale potrebujes dostatocne dlhu liecbu a v prvom rade sebadisciplinu pri nej a tiez dodrzat urcite hygienicke zasady. Doporucujem zajst znova za lekarom a popri jeho liecbe este si na postihnute miesta aplikuj 2x denne Candimin kvapky, ale opakujem: 1-2 tyzdnova aplikacia urcite nestaci, aj keby lokalny prejav na kozi ustupil!

Ďakujem za radu, už sa objednávam k svojej lekárke. Ešte sa chcem spýtať, či je možné, že by som mohla mať tú pleseň v spätosti s nejakým iným zdravotným problémom, lebo mám problém so žalúdkom - mala som tam zápalové reakcie, lieky už neberiem, ale aj teraz ma bolieva, keď som napr. hladná alebo pri strese. A čo sa týka tej plesne, mohla by byť aj na jazyku? Lebo mám na ňom biele fľaky.

Pliesen prejavujuca sa na kozi, na jazyku a nechte je prejavom celkoveho vnutorneho zaplesnenia organizmu. Treba ju vyhubit v prvom rade v crevach. Hladaj na nete info o Atkinsonovej diete, resp. o protikandidovej diete.

Ďakujem Vám veľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli.

Ešte by som sa chcela opýtať: Kde kúpim kvapky Candimin? Je to dostupné v lekárni?

MUDr. Vojcekova KVP. Jej manzel je chirurg vyberal mi znamienko uplne bez problemov bez viditelnej jazvy. Povedal mi o obmedzeni posilovne, cena oproti nejakemu sukromnemu centru v pohode. Radsej budem verit chirurgovi, ktory uz si daco odrobil, ako nejakemu zajacovi v plastickom centre.

Ja iba s tebou suhlasim, tiez mi vyberal 3 znamienka, bez komplikacii! Uz davno som nestretla lekara s takym dobrym srdcom!Vrelo odporucam a cenovo je to ok, oproti ostatnym plastickym klinikam!

Kozne je o skusani, niekomu zaberie to, inemu ono, a to viem z vlastnej skusenosti. Takze musis ist od znava na vysetrenie, mozno sa to opat zmenilo na tvojej kozi.