Dobrý zubár v Bratislave

to asi zalezi aj od toho, ze ktore zuby sa robia ako korunky nie?
asi je rozdiel ci ide o nejake zadne zuby alebo predne, ci sa mylim?

Pri zirkonovych korunkach je velka vyhoda ich pevnost, su pevnejsie ako keramicke korunky.
Vydrzia aj ovela vacsiu zataz co sa tyka hryzenia, zuvania a preto su vhodne. A teda vyzeraju velmi dobre na pohlad, ze su na nerozoznanie od ostatnych zubov.

Hlavne to nie je len tak, ale je to aj o tom aby sa zuby pripravili na tie korunky, tie treba tomu prisposobit. A najma su uz ambulancie, kde uz ti urobia aj na pockanie korunky.

Áno, moja Baňasová to tak dokáže urobiť, viem, že sa to dá, že na počkanie, že kým ti ich vyhotovia vieš si niekam odbehnúť vybaviť a potom sa tam vrátiš.
Lebo mám kamošku, čo robí v Holandsku, ale k doktorom chodí sem na Slovensko a keďže tu bola len na pár dní tak potrebovala zuby rýchlo urobiť a jej to tak urobila.

To, že kvôli doktorovi chodí až sem, tak podľa mňa to o niečom svedčí. :slight_smile:

v zahranici myslim, ze to maju slovaci komplikovane, ked ide o zdravotnictvo a zase ked mas s niekym tu dobru skusenost, tak preco patrat niekde po niekom inom, dalsom, zbytocne vynalozene usilie.

ano, to som neraz aj od susedy pocula, ze to je celkom problem si niekoho najst a tak a zase ked clovek chodi pravidelne na prehliadky, tak mnohym problemom dokaze predist a to plati aj v takomto pripade ked niekto je v zahranici :slight_smile:

to jej teda aj urobili tak na pockanie? ale to bola na Slovensku kvoli tomu viackrat nie? lebo to pred takymto zasahom je potrebna aj konzultacia, ze teda co by bolo najvhodnejsie :slight_smile:

Áno je to nutné pred tým si sadnúť, aby proste zubár vedel povedať, čo by bolo najlepším rozhodnutím, niekedy je lepší variant korunka, niekedy mostík, niekedy protéza, dnes je tých možností veľmi veľa a je to dobré pretože človek nech už má akýkoľvek problém tak so skúseným zubárom si s tým vie poradiť :stuck_out_tongue:

to je ale dobre, ze uz je tolko toho, tym padom ziadny clovek nemusi zostat bez zubov :wink:

Dvakrát najskôr, keď sa dohodla v Pearl Dental, že teda bude sa to dať urobiť a potom si naplánovala taký dlhší pobyt na Slovensku aby jej to urobili, popri tom si zariadila aj iných lekárov, tak to mala všetko jedným vrzom. Ale áno super je, že to robia na počkanie takto, lebo to ušetrí veľa času.

No hlavne myslím, že by to bolo dosť nepríjemné tak ostať, viem to už len podľa babiny, že aká zvykla byť nesvoja bez protézy, keď ju nemala alebo niečo a pre človeka ktorý je zvyknutý mať v ústach všetko a zrazu treba robiť korunky, tak to musí byť šok.

Vieš aká som ja šťastná, že teraz už niekoľko mesiacov mám kľud, že v ústach mám všetko v poriadku? Akože neviem čo to bolo za pominulé roky, že strašne veľa kazov som mala, stále nejaký problém, ale konečne to mám všetko dobre porobené a môžem sa usmievať :stuck_out_tongue:

Toto ti poviem, ze je super pocit, aj ja to mam rada, ked si proste niektore veci co sa zdravia tykaju vybavim a viem, ze teraz je dobre, ze som v poriadku, mam taky dobry pocit, ze sa o seba vlastne staram :stuck_out_tongue:

Nielen toto, ale moj drahy ten mal krasne zuby takto zpredu, ze ked sa usmial by si povedala, ze ukazkovy chrup, ze krasne zuby, ale ked isiel na prehliadku k mojej zubarke a ta videla, ze v akom stave ma napriklad stolicky alebo zuby predne zvnutornej strany, tak akoze zostala prekvapena.

To je tak, tam nejako nevidiet, tak clovek to tam mnohokrat by som aj povedala, ze flaka.
Ze tak poriadne si to zvnutra nevycistis ako by bolo dobre, takze hej to moze byt, cize dostal akoze trosku aj nejake nasmerovanie v tomto smere hej??

No muza usmernit nie je jednoduche, ja napriklad mojmu som mohla aj zlate slova hovorit a nic, ten mal nejako v pazi, co som mu vravela, dlho som do neho isla, ze vecer si umyvat zuby je zaklad. Nie, on si svoje to staci rano. Potom ked sme prechadzali k novemu doktorovi a bolo treba dat zuby do poriadku vtedy sa az zbadal :smirk: :no_mouth:

To môže byť aj genetické, ale aj hormóny vraj veľa môžu ovplyvniť zdravie zubov.
Pretože tiež som počula o tom, že napríklad v tehotenstve je dobré chodiť na prehliadky častejšie, lebo že zuby sú oveľa náchylnejšie.