Endometrioza

Má niekto skúsenosti s endometriozou? Veľmi to bolí, hormóny užívať nechcem a neviem čo s tým?

Ahoj, aj ja mam endometriozu. Ja som bola na laparoskopickom vysetreni, kde mi ju zistili, vycistili mi to, a dala som sa na polrocnu liecbu, brala som hormony, decapeptyl tak nejako sa to vola. 6 mesiacov som vobec nemala menstruaciu. Lekar povedal, ze by bolo dobre potom do roka otehotniet. No zial som 3 mesiace po liecbe a menstruaciu nemam vobec. Budem musiet na vyvolavaciu injekciu a lekarka ma uz zasa tlaci na dalsiu operaciu, aby sa uistili, ze vsetko je ok. Tak ti drzim palce. Bolesti som aj ja mala hrozne, neprajem nikomu.

Laparoskopicky mi zistili, že to nevedia dať preč a po pol ročnej liečbe hormónami som pribrala 10 kg a bola som veľmi nepokojná a nervozna a chcem to skúsiť nejsko ináč.

Ahojte, tak liečba hornómni je už liečbou zastaralou, hlavne pokiaľ žena ešte nemá dieťa. Váš gynekológ by to mal vedieť a riešiť to modernými metódami dnešnej medicíny. Držte sa.

Tak mne zistili endom. vo februari, mala som trojmesačnu liečbu Lucrinom. Teraz čakam na menštruaciu.Neviem kedy sa dostavi, a chcela by som ešte jedno mimino.

nikomu to neželám,žijem s ňou skoro 10 rokov, lekári nič neriešili,lebo som chcela ešte bábo,rôznymi hormonálnymi liečbami som pribrala 20 kilov a pred 2 rokmi polročná liečba injekciami +ďaľších 10kg,fasa.dnes mám 37,túžba po dieťati je,ale už si to nedovolím,vysoký krvný tlak a nadváha,ktorú dajte dolu, keď vlastne fungujete na hormónoch ďalej,aby ste vôbec nejako fungovali. Buďte razantnejšie na lekárov ako ja,nenechajte to zájsť tak ďaleko!!držím palce

cau,mam 20 rokov,ako to mam riesit,ked ma prave odbornik nasadil na takuto liecbu.Prosim o radu Dik

Ahoj.Volam sa Lenka a mam 22 rokov.Po dvoch rokoch bolesti v bruchu, neustaleho brania roznych druhov antibiotik mi zistili laparoskopiou endometriozu, diagnozu N80.Lekar mi odporucil pol rocnu liecbu injekciami, ktorymi by chcel umelo vyvolat nieco ako “prechod”, alebo druhu moznost zostat tehotna. Prosim poradte mi niekto, ako sa da vyliecit z tejto choroby? Tehotenstvo vylucujem a co som si citala o injekciach tak ma vobec nelaka nadmerne ochlpenie, 20 kg nadvahy, navstevy u psychologa… Prosim, ak niektora z vas zvolila inu cestu a bola ucinna, poradte mi.Mam stale bolesti.ani operacia mi nepomohla.zacinam byt zufala. :frowning: dakujem

alternativnu liecbu endometriozy popisuje Viera Vičanová v knihe Psychotronická poradňa (nielen) pre chorých. Vydal Euroskop a.s. Bratislava 1998.
osobnu skusenost s touto liecbou nemam

Ahoj Lenka, nemusis mat ziadny strach. Ja som podstupila tiez laparoskopiu aj sest mesacnu liecbu diferelinom, neviem ci sa to takto pise, injekciami. vzdy jednu za mesiac. Bala som sa, ale naozaj je to uplne v poriadku, ziadne ochlpenie, psychiater, iba som sa trosku viac potila. Urcite to podstup co najskor. drzim palceky.

Ahoj Lenka,asi uz mas dost info.,ale len teraz som natrafila na tento prispevok.Aj ja mam endometriozu a som po LSK.Musim ta sklamat,ale tato choroba sa neda vyliecit,len trochu potlacit liecbou,alebo tehotenstvom.

Ahoj aj ja beriem decapeptyl,v maji mam poslednu injekciu.Chcem sa ta opytat,ci si uz ok a ci sa ti podarilo otehotniet.

Mám jednu známu. Neviem či u nej išlo o endometriozu, ale príznaky mala rovnaké. Jej jej gynekolog povedal že tehotenstvo to zmiernuje. tak jej dal antikoncepciu - tá oblbuje telo, že je tehotné… a to jej myslím zaberalo. skús sa spýtať gyndoša na antikoncepciu.

Ahojte, ja mám endometriozu už 9 rokov, teraz mám 32. Po diagnostikovaní som brala pol roka decapeptyl, potom som išla na umelé oplodnenie a nič. Potom som brala wobenzym a alchymylku asi 3 mesiace a po dalšom umelom oplodnení sa nám narodilo bábo. Dnes má 4 roky, endometrioza sa vrátila bolesti znova a obrovské zrasty v celej panve. Opať som bola na umelom oplodnení a nič. Tento rok budem mať 33 a velmi by sme chceli skúšať ďalej ale aký typ liečby sa pojdeme poradiť asi do Prahy lebo tu mi už povedali že pomože iba vybrať maternica a to nechcem v žiadnom prípade v mojom veku. Moja rada znie nečakajte s tehotenstvom ani chvíľu!

ahoj Lenka,volam sa Zuzka, mam taktiez 22 a asi pred pol rokom mi tiez zistili endometriozu, tiez odmietam akekolvek hormony alebo nieco podobne, lebo je to velke svinstvo, ktore tu pricinu preco to vzniklo aj tak neriesi, lebo je to chronicke ochorenie takze len tlmi nasledky ako vsetke lieky na vsetke chronicke ochorenia…chronicke ochorenie vznika z dlhodobo nespravnej vyzivy, minule som rozpravala s jednou doktorkou a dokonca aj ona mi potvrdila, ze klasicka medicina dokaze liecit len 10% vsetkych ochoreni, ktore su akutneho charekteru, bohuzial 90% ochoreni ma chronicky charakter a liekmi sa to vylicit neda, len sa tlmia nasledky aby clovek s tym mohol zit…aj napriek tomu, ze mam endometriozu, ani neviem, ze ju mam, nemam uz absolutne bolesti vdaka tomu, ze uz 5 mesiac papam vyrobky herbalife a nikdy ich uz neprestanem papat, lebo je to ta najlepsia vyziva, ktoru svojmu telu mozem kazdy den dat a na zaklade toho, sa mi postupne riesia vsetke problemy, ktore boli chronicke, okrem tohto uz nemam ani chronicky zapal mandli a kazdy mesiac hnisave anginy, takze chvalabohu mi nakoniec nemuseli ani odstranit mandle, od coho som mala naozaj uz len krok, krasne som schudla, mam plno energy kazdy den a som stastna, ze som spoznala herbalife a dakujem ludom, ktori mi tieto vyrobky doporuculi, lebo naozaj neviem, co by so mnou dnes bolo keby som ich nezacala papkat… ak by niekto potreboval takisto pomoct s akoukolvek chronickou chorobou moj mail: zuzyna@atlas.sk

Caute hoky, mam 22 a asi pred pol rokom mi tiez zistili endometriozu, odmietam akekolvek hormony alebo nieco podobne, lebo je to velke svinstvo, ktore tu pricinu preco to vzniklo aj tak neriesi, lebo je to chronicke ochorenie takze len tlmi nasledky ako vsetke lieky na vsetke chronicke ochorenia…chronicke ochorenie vznika z dlhodobo nespravnej vyzivy, minule som rozpravala s jednou doktorkou a dokonca aj ona mi potvrdila, ze klasicka medicina dokaze liecit len 10% vsetkych ochoreni, ktore su akutneho charekteru, bohuzial 90% ochoreni ma chronicky charakter a liekmi sa to vylicit neda, len sa tlmia nasledky aby clovek s tym mohol zit…aj napriek tomu, ze mam endometriozu, ani neviem, ze ju mam, nemam uz absolutne bolesti vdaka tomu, ze uz 5 mesiac papam vyrobky herbalife a nikdy ich uz neprestanem papat, lebo je to ta najlepsia vyziva, ktoru svojmu telu mozem kazdy den dat a na zaklade toho, sa mi postupne riesia vsetke problemy, ktore boli chronicke, okrem tohto uz nemam ani chronicky zapal mandli a kazdy mesiac hnisave anginy, takze chvalabohu mi nakoniec nemuseli ani odstranit mandle, od coho som mala naozaj uz len krok, krasne som schudla, mam plno energy kazdy den a som stastna, ze som spoznala herbalife a dakujem ludom, ktori mi tieto vyrobky doporuculi, lebo naozaj neviem, co by so mnou dnes bolo, keby som ich nezacala papkat… ak by niekto potreboval takisto pomoct s akoukolvek chronickou chorobou moj mail: zuzyna@atlas.sk

Nevies nieco blizsie o inych metodach liecby?Ja mam 27 a tiez mi nasadili liecbu hormonmi,mam strach z tych neziaducich ucinkov

ahojky rada by som reagovala na tvoj prispevok uz mesiec mi pichaju injekcie na potlacenie endometriozy no ale prekvapuje ma ze si pisala ze si tak velmi pribrala bojim sa toho isteho teraz vazim 52 a chcela by som si to udrzat po tom ako som dostala prvu injekciu mi dost prestalo chutit jest a schudla som tri kila tak dufam ze sa to nejako neobrati bojim sa ye nebudem mat babo a velmi by som chcela ale priatel este nechce este je pre neho skoro a taks a bojim ze budem neplodna

ahoj rada by som sa opztala co ti nato povedal doktor ze si tak prirala ci to bolo stych injekcii,ja ich tiez beriem a bojim sa ze priberiem a po skonceni liecby je lahsie otehotniet??drzim ti palce

Prostriedok na Endometriózu nájdete i na stránke herboplanetsk. Je tam dokonca i odporučený recept z výživových doplnkov, ktoré nemajú vedľajšie účinky. Presnú adresu sa môžete dozvedieť na mojom emaile.