Endometrioza

Ahoj Majka,
mám 35r. a už druhy krát mi zistili endiometriozu.
prvy krat som bola operovane pred štyrmi rokmi ,podstupila som operáciu tento rok sa to vratilo znova.
Nakolko už mám jedno 13r.dieta a z manželom neplanujeme už dalšie tak som rozhodnuta sa dat znova operovat. Tie bolesti nestoja za to. A čakat znova že sa to vráti o pár rokov,tak to nie.Prvy krát od operacie som brala inekcie pol roka na zastavenie menštruácie. Táto liečba pomohla a mala som pokoj 4 roky. Ale je to tu znova. Nemala som hormonalnu liečbu,tak neviem ako to chodí, ale viem že ak sa to raz objavi,tak môže sa to vratit spät.

ahoj,chcem sa ta len opytat ako sa mas,ja som natom rovnako ako ty a ties cakam kedy dostanem menstruaciu,poslednu inekciu som dostala 16.2.2009 a zatial nic…mohla by si sa mi ozvat?Dakujem Karin

ahoj moja priatelka ma asi endometriozu a chcel by som ta poprosit o presnu emailovu adresu na tie vyzivove doplnky . dakujem

Aké ste mali prejavy? Mňa stále bolieva na ľavej strane ako pri vaječníku /raz je to tupá bolesť, raz také pichanie/.Bola som už na rôznych vyšetreniach /ženské,sono,urológia, gastro/.Gynekológ mi povedal,že to môže byť endometrióza, ale treba ísť na laparoskopiu.Tak neviem čo mám robiť, či ísť či nie.Mám už dve deti, ďalšie neplánujem.Len ma obťšžuje to pobolievanie.

Ahoj Vlasta
Príznaky su prene take ako opisuješ.Ešte aj pohlavny styk ja bolestivy alebo po ňom môžeš mať bolesti.Ešte aj pri chodzi sú bolesti,ako by si mala zapal vajječíka.Ja som na laparoskopii nebola.Prvu operáciu mi hned odporúčali,pri ktorej mi odstarnili celý pravý vaječník.Ale teraz cistu na ľavej strane čo mam tak stale sleduju každe 2 týždne.Druhu operáciu zatial vylúčili,kôli hormonom,ktore by narobyli šarapatu v organizme.

Ahoj, já jsem se dověděla, že mám endometriózu včera. Příznaky jsem měla stejné jako popisujete tady. V červnu jsem byla na laparoskopii a tam mi odstranili cysty z vaječníků, jedna mi praskla a měla jsem akutní vnitřní krvácení do břicha, tak proto a při tom tam našli ložiska endometriózy… Doktorka mi říkala, že se to dá léčit i hormonálně, tzn. že se v intervalech 28 dní vždy při menstruaci podávají injekce s hormony, léčba trvá cca 6 měsíců a u nás v ČR to hradí pojišťovna. Takže možná nebude operace zcela nutná, prý se to dá těmi injekcemi docela rozehnat…Za 6 měsíců budu vědět více - teprve mě to čeká, ale je to bez další operace…
Tak se na to svého gynekologa zeptejte, snad o tom bude něco vědět! Hodně štěstí…
PS: Jinak laparoskopie se nebojte, dá se to přežít, je to rychlé a byla jsem za 4 dny doma!

ahojte chcela by som sa vas spytat ako to u vas vyzeralo po operacii , mavali ste take iste bolesti pri menzese ako predtym?Je tu niektora aj co jej nasadili iba hormonalnu antikoncepciu a nie tie injekcie?dakujem za odpoved

ahojte som po operacii tiež som mala endometrioznu cystu a prisla som o pravy vaječnik,nasadili mi lieky duphaston no neviem či ich zacat uživat ,a chcela by som vediet ci mam možnost mat babetko zatial sa nam nedari?dik

Ahojte, môj gynekológ zatiaľ vyjadril len podozrenie na endometriózu, no mám strach. Mám ísť na laparoskopiu, no príde mi to nezmyselné, keď ešte ani netuší, či to mám a len tak sa rezať nenechám… Veď nemám ani všetky príznaky, ktoré popisujete… Chcela by som preto, aby mi sem niektorá z vás napísala skutočné príznaky tejto choroby. K mojim problémom len toľko, že som už takmer 5 rokov s priateľom a nemáme styk kvôli bolesti, ktorá napriek mnohým pokusom stále pretrvávala; bolestivá menštruácia, čo však mám už roky; a cítila som bolesť aj pri vyšetrení u lekára a to ma vyšetroval len prstom, tak asi preto si hneď myslí, že to mám… Zadefinujte sem, prosím presne niekto túto chorobu(hlavne príznaky), lebo ja sa skutočne rezať nedám len kvôli dojmom svojho lekára, napriek tomu, že si ho vážim a verím mu…

lenze bez laparoskopickeho vysetrenia a hlavne bez histologickeho vysetrenia- t.j. pri laparo sa ti odoberie material na histolu, teda bez toho ti nikto na 100% nepotvrdi, ani nevyvrati pritomnost endometriozy. podozrenie sa este zvacsi v pripade, ak sa roky nebude vam darit splodit potomka.

som po operácii laparoskopom na odstránenie endometr.,nebrala som žiadne hormóny. Po polroku som bola na umelé oplodnenie, ale neúspešne. Koncom mesiaca sa chystám na druhý pokus, ale to bude už posledný ,nktorý som ochotná podstúpiť. Som mimo z toho, že END. sa môže opäť objaviť, bola som v tom, že operáciou sa všetko odstránilo a bude pokoj. Po prečítaní niektorých článkov som hotová. Ja som bolesti ani nemala.

ešte k laparoskopii… Ak sa bojíte zákroku, to noazaj nemusíte, nie je to nič strašné. Jeden deň operácia, druhý deň návrat domov, po 4 dňoch som už bola v práci. Ak ide o laprosk. vyšetrenie tak strach by nemal byť vôbec. Nebojte sa, všetko sa dá vládnuť v pohodičke.

Ahojte dievcata,ja zijem uz 8 rokov v anglicku a tiez si myslim ze mam endometriozu kedze mam vsetky priznaky boli ma lava strana v podbrusku sex mam bolistivy a snazime sa s manzelom o druhe baby kedze nas syn uz ma 6 rokov a pocas dvoch rokov sa nam stale nedari tak som bola sa doktorom mali sme rozne krvne testy atd vsetko a napokon ma objednali na laproskopycku operaciu v oktobri tak caka a som trocha nervozna.O hormonalnej liecbe som tu ale vobec nic nepocula tak neviem ci sa mam opytat alebo nie.Mal to uz z vas niekto operovane??Dakujem JOZEFINA

Ahojte.
Bola som 4 juna operovana na endometriozu.dali mi na vyber bud hormonalnu antikoncepciu alebo babenko,s partnerom sme sa rozhodli pre babo.ale ani nie po 2mesiacoch co ubehli od operacie som musela navstivit lekara s tym,ze mam zasa bolesti, vysetril ma a povedal mi, ze loziska mam znova…dal mi okamzite lieky Duphaston a ak sa mi do januara nepodari otehotniet tak idem na umele oplodnenie.priatel mi hovori aby som na to stale nemyslela ale to sa neda.zblaznim sa z tej neistoty,a hlavne to ze budem mat s tym uz problemy do konca zivota. mam 23 a uz taketo problemy.tuzim velmi po babenku ale mam zaroven aj strach…
Moja menstruacia je velmi ale velmi bolestiva a krvacanie?asi niekolko hodin.bojim sa ze pridem o menstruaciu uplne.gynekolog by ma len nacpaval liekmi a na to ja nie som, nie je nejaka ina cesta alebo moznost ako stlmit moje bolesti??

Ahojte
12.5.ma laparoskopicky “zbavili” tejto hnusoby.
Od vtedy uzivam Lucrin Depot,co je podla slov doktora to najhnusnejsie zlozenie hormonov ake farmaceuticky priemysel vymyslel…vraj to ma pomoct.
Znovu pocitujem bolesti,vraj je to normalne,ale mne to normalne nepripada…
injekcie samozrejme treba dobrat,takze ak zbytocne do mna laduju hormony,tak im nieco spravim
mam 23 rokov a neviem si predstavit ze by ma to malo poznacit do konca zivota,tak ako kazda zena tuzim po dietati
Zmenila som lekara,pretoze doterajsi ma zanedbaval.Pred samotnym vyslanim na laparoskopiu sa neunuval spravit mi akekolvek vysetrenia,bez akehokolvek zdraveho usudku mi nasadil antibiotika, ktore samozrejme nezabrali
kym som sa nedoplazila do abmulancie asi by som ich uzivala doteraz…
Nechcem to zazivat znova,uz len kvoli neziaducim uciknom,ktore sa stupnuju po kazdej novej davke…
Depresie,nervove vypatie,navaly tepla,nechut dojedla, strata hmotnosti,…takto by som mohla pokracovat donekonecna…
Zo zdravej usmievavej slecny sa stala troska…
tymto vas nechcem vystrasit ale varovat,pokial mate bolesti alebo akekolvek podozrenie,nevahajte, pokym nie je neskoro
netreba sa hned rutit do tehotenstva pokial ste neni zdrave,dieta musi mat zdravu matku uz od zakladov,inak budete trpiet cely zivot obaja

Ahojte. Nikdy som nemala žiadne problémy s menš.ani s ničim podobnym. Oktober 2008 som začala mat hrooooozne bolesti. Doktor spravil ultrazvuk a tam 5krat4 cista na lavom vaječníku.hned laparoskopia , potom za dva mesiace dalšia cista 3krat4 tak nasadil hormonalne inekcie. nič to nepomohlo teraz po injekčnej liečbe mam už tu cistu 7krat7 a musim ist na operaciu , ale už rezat brucho klasicky.Bojííím sa nonie operácie ale toho že už nebudem mat bábo jedno už mám ale som rozvedená máám priatela a ten tuži mat aj svoje dieta.Keby som na začiatku vedela čo je to za svinstvo tak hned skušame bábo lebo teraz neviem či tomožne bude ale stale dúfam že ano. Myslím že v tomto prípade treba len a len verit.A ešte niečo skúšam teraz homeopatika tak uvidím či zabrali, lebo na operácie a tablety už vobec neverím pa

Ahoj Mirka, chcem ti povedat aby si to nepodcenovala a verila svojmu doktorovi…Moja doktorka mi tiez povedala ze ma len podozrenie na endometriozu a poslala ma na laparoskopiu. Tiez som nemala take typicke priznaky a bolesti ako som citala. Akurat len menstruacnu bolest a niekedy jemne pichanie na pravej strane podbruska. Bola som presvedcena ze endometriozu nemam. Po laparoskopii sa mi potvrdila a mala som ju rozsirenu uz na oboch vajecnikoch, takze som rada ze som tam isla a posluchla svoju doktorku, mozno keby idem neskôr, mohlo to byt este horsie a mohlo by to aj ovplyvnit to, ci budem raz mamickou, lebo by som nou velmi chcela byt ako asi kazda z nas…Lepsie ist skôr ako by malo byt neskoro. Takze sa neboj, nie je to az take zle a pooperacny stav sa da vydrzat a hoji sa rychlo. Drzim palce…

Ahojte,ja som absolvovala LSK pred tyzdnom a mate pravdu,da sa to vydrzat:)Vysledky z hystologie budu o dva. tri tyzdne,ale doktor,kt. ma operoval povedal,ze na 99% to je endom.Ja som ziadne priznaky nemala,len klasicka bolest pocas prvych dni menstruacie,ktoru mam odjakziva.Nasli mi len jedni cystu na pravom vajecniku,ziadne cysty,len toto.Je tu niekto, kto otehotnel bez naslednej liecby po operacii?S manzelom chceme babatko,tak dufam, ze to vide:)Vsetrkym drzim palce

Ahoj Anika.
Ja som bola operovana LSK v juni a zistili mi endometriozu.liecbu som odmietla,pretoze by sme chceli babenko.ale stale sa nam nedari.dostala som lieky Duphaston na podporu hormonou.mam stale bolesti aj ked nemam menstruaciu.bola som znova u doktora, tak mi povedal ak sa nam nepodari do januara otehotniet prirodzenou cestou, tak musim ist hned na umele.Loziska endom.tam mam znova…tak na nic necakaj a skusajte…vela stastia.

Ahojte, chcela by som najprv odkázať všetkým ženám čo sa boja LSK, že to, že som sa na ňu dala nahovoriť aj keď som sa toho bála bolo jedno z najlepších rozhodnutí aké som mohla urobiť… Už odkedy si pamätám som mávala vždy silnú a bolestivú menštruáciu, na čo mi všetci hovorili, že som precitlivená (aj gynekologička). Minulý rok som si našla nového lekára a chcela som od neho predpísať HAK s tým že mi povedal, že bolesti by sa mali zmierniť… Lenže sa nezmiernili, práve naopak zosilneli až tak, že som niektoré dni nemohla ani vstať z postele a mávala som silné bolesti aj hocikedy cez den aj mimo menštruácie…až také silné že som nedokázala chodiť (nič príjemné ked sa vám to stane v meste =))… Tak som išla za lekárom a ten mi povedal, že mám HAK radšej vysadiť, počkať mesiac či to prestane, ale že sa obáva či tam nie sú zrasty, resp. endometrioza. No čo vám budem hovoriť…stále sa to zhoršovalo, tak som išla do nemocnice. Bola som prekvapená, ked som bola po dvoch dnoch doma a po týždni som už behala ako keby sa nič nestalo…teraz som 4 mesiace po zákroku, cítim sa úžasne, až na jednu drobnosť. Keďže je v mojom prípade ešte na bábo skoro (mám 19) tak mi dal lekár na výber z 2 možností a to injekcie (ktoré ževraj v mojom prípade nie sú nutné, kedže sa to odhalilo pomerne skoro a nemala som ešte žiadne závažnejšie zrasty ani nič podobné), alebo teda pokračovať v užívaní HAK. Rozhodla som sa pre túto možnosť a zatial som s tým spokojná. CHCELA BY SOM SA ALE SPÝTAŤ čI Má NIEKTO S TýMTO SPôSOBOM AJ DLHODOBEJšIE SKúSENOSTI, RESP. čI NAOZAJ HAK DOKážE ZMIERNIť VýVOJ ENDOMETRIOZY…som si vedomá, že to nikdy nebude celkom v poriadku, ale chcela by som to čo najviac oddialiť, resp. zmierniť. Vopred ďakujem za odpoveď a všetkým želám veľa optimizmu do života =)