Endometrioza

Jarka, tvoj prispevok je z roku 2011, ale az teraz to citam, ako to dopadlo s uzivanim biopycnogelu? Ako dlho si to brala, vratilo sa ti to alebo nie, bola si odvtedy na lsk?

Ahojte kočky, ja som mala vždy veľké bolesti pri menštruácii od mlada ... stále mi predpisovali len lieky od bolesti, ale aj tak som každú menštruáciu preležala v posteli. Prvé tehotenstvo skončilo potratom. O dva roky sa mi podarilo otehotnieť znova a dopadlo to už dobre, ale stále som ešte netušila čo mi je. Bolesti pri menštruácii boli opäť veľké, no vždy pri prehliadke bolo všetko v poriadku. Keď mal syn pomaly tri roky, pri bežnej kontrole mi lekárka povedala, že maternica je veľká a tvrdá, a že som možno tehotná preto ma poslala na sono. Tehotenstvo sa nepotvrdilo, nebola to ani cysta ... vzali mi krv na onkomarkery a tie boli príliš vysoké. je to pozitívne - stroho mi oznámili. Z omylu ich ale vyviedol primár gynek. odd. v B.B., ten mi hneď pri sone a prvej prehliadke oznámil, že sa jedná o endometriózu a objednal ma na operáciu. Pravý vaječník mi museli celý vziať, nasadili liečbu /uviedli ma do prechodu/. Po dvoch rokoch sa situácia opakovala, po skončení liečby sa choroba vrátila. Vzali mi dve tretiny druhého vaječníka, ktorý bol prirastený k črevu. Tentokrát nenasledoval umelý prechod, ale liečba liekmi, ktoré boli určené na niečo úplne iné. Pán primár bol na nejakej štúdii a vraj to začali testovať, ako nový spôsob liečby. Viete čo? Zabral. S tretinou jedného vaječníka som otehotnela a narodila sa nám krásna zdravá dcéra. Teraz beriem štvrtý rok antiku a dá sa to celkom zvládať, hoci ma bolievajú kríže a nohy pri menzese.je nás strašne veľa s touto chorobou a poteší ma ak niektorej z vás môj príbeh pomôže. Nie ste v tom samé ;)

Ahoj Zuzka. Uz je to dlho co si sem pisala. Zaujimalo by ma ako sa mas teraz po odstraneni vajecnikov a maternice. Ak ti to teda odstranili. Tiez nad tym uvazujem, lebo sa uz 13 rokov trapim s endometriozou. Antisku neznesiem, uz som mala snad kazdu. Mam bolesti krizov co ani spat nemozem, hnacky, problem s oblickami, bolest na hrudniku, nauzeu, bolest panvy a este mi byva aj celkovo zle. Mam uz 2 deticky a dalsie uz neplanujem.

Verim ze ide to aj inak, s doverou a laskou k zivotu, k sebe, svojmu telu. Upravou stravy, bylinkami, cvicenim… Nadej mi dava aj kurz Endometrioza v naturoterapii. Vedie ho zena, ktora sa sama vyliecila z tazkej endometriozy, porodila, a teraz aj druhym zenam v tom pomaha. Nasla som si cestu k informacii o kurze cez viacere nahody, tak mozno podobne nahodne sa aj niektora z vas dostane k tejto informacii http://gabrielatuatti.cz/kurzy/endometrioza-v-naturoterapii/ netreba vahat, kona sa coskoro, 7.5.

Ahojte, emdometrioza je velmi bolestiva, to vsetky vieme…ja som pred mesiacom bola na LPS , kde mi odstranili tri cokoladove cysty, následne na to, mi lekár predpísal hormonálnu liecbu Vissane, ktoru vsak velmi nechcem brat. Prosím Vás poculi ste niekto uz o lieku Penoxal a mate s nim skusenosti? Vedeli by ste mi poradit? Mám 26 a deti este nemam. Vopred Ďakujem :slight_smile: