Endometrioza

Ahojky, mam stejne problemy a take ziju v Anglii, mam nasazenou hormonalni lecbu a uz mam za sebou 4. injekci. Vim, ze tvuj clanek uz je rok stary, ale kdyz budes chtit, ozvy se, budu rada.

Cysty, endometrioza na vajecniku na 99%

Ahoj Adka. Ja sa na endo. liecim 7 rokov a som po 5-tej operacii a stale len horsie. Nerozmyslaj ani chvilu a chod do Rakuska, lebo tu su svine lekari. Presov dr. Cop. Ja som este nepocula pripad 5 oper. Mam 32 r. a kazdy vecer laham s tym, ci este bude dalsie rano.

Ahojte, mne robili LPS (mala som endometriozu) v marci tohto roku, hned mi urobili aj prefuky vaječníkov, pretože sa lekárke nepozdával priechodnosť ľavého. Myslím si, že je lepšie urobiť 2 v 1 ako stratiť další rok. Do sept. som brala Lucrin. Injekcie mi rozhádzali všetky hormony, mávala som desné stavy, ale verím, že to stálo za to. Po vyše dvoch mesiacoch po poslednej injekcie som dostala prvý menzes. Obávala som sa toho, ale môžem povedať, že mám menšie bolesti ako pred operáciou. Budúci týžden idem na kontrolu a pevne verím, že bude všetko v poriadku, bo bábätko chceme už dlhšie a stále sa nedarilo. Držím všetkým, ktoré to ešte len čaká, palčeky, nebojte sa, zvládnete to, nie je to nič strašné … my, ženy, zvládneme aj horšie.

Ja som mala tieto iste priznaky, neodkladaj vysetrenie, tiez ma bolela noha a tak mala som endometrioznu cystu na vajecniku a moj lekar Mudr. Harbulak z Gyn-fiv centra mi zachranil aj vajecnik, takze mu vdacim za vsetko, je to velky odbornik.

Ahoj, mala som ten isty problem, bola som na LPS v Dolnom Kubine vyoperovali mi tri cysty, po operacii mi povedal, ze si mozem vybrat bud otehotniem, alebo antikoncepciu, vybrala som si antikoncepciu. Zo zaciatku som ani pohl. styk nemohla mat, mala som strasne bolesti, bola som z toho zufala. Trvalo to asi pol roka a potom sa to zlepsilo.

Decabeptyl-brala som injekcie 6 pol roka a ani po 3 mesiacoch som ešte nedostala menzes. Pri tejto liečbe som mala nie len návaly, potenie, ale aj nepríjemné pocity, bolenie nôh,… Doteraz ani po 2 agolutinoch-injekcie na vyvolanie som nedostala menzes a je tomu už vyše 2 týždňov. Myslím liečba Decabeptylom, je… Kedysi keď operovali cysty, nič sa také po operáciach nebralo, a bolo dobre. Ja osobne to nedoporučujem, cítim sa ako skúšobný králik, myslím, je to zbytočný zásah injekciami do organizmu ženy a len Vám to rozhádže hormóny (zastavení).

Ahoj Danielka, ja mám tiež endometriózu, liečim sa už tri roky, 4 laparoskopie mám už za sebou, tiež mám také pocity ako ty, že len trpím a prežívam každý deň. Našťastie mám 2 krásne detičky. Endometriózu som dostala až po dvoch pôrodoch. Prešla som už asi všetky nemocnice po Slovensku a nikde mi nevedia pomôcť. Hormóny v tabletkách neznesiem, je mi po nich strašne zle, polročnú hormonálnu liečbu som mala a neodporúčajú mi druhú (mala som strašne vysoký tep). Teraz sa s manželom snažíme o tretie bábätko, to je už posledná možnosť. Chcela som si dať vybrať aj ženské orgány na vlastnú žiadosť, ale nepochodila som. Som priveľmi mladá (30 r.), tak znejú slová doktorov. Ale čo si ja každodenne vytrpím ako pes, to nikto ani netuší. Bolieva ma celé brucho, kríže a bolesť mi vystreluje až do nôh. Niekedy nemôžem ani chodiť. Som non-stop na tabletkách, algifenoch, nospách. Na pohotovosti som ako doma. Je to hrozné, keď žena musí takto trpieť a nikto jej nedokáže pomôcť. Verím, že raz na túto pliagu vymyslia nejaké dobré lieky, ktoré zaberú. Držím všetkým ženám palce!

Ahojte. Čítala som vaše príspevky ohľadne endometriózy. Niektoré ma dosť vydesili. Včera mi stanovili termín LSK a začínam panikáriť. Vraj mi budú robiť niečo s tou endo. a vyberať cysty a kontrolovať priechodnosť vajíčkovodov. Bojím sa operácie, ale keďže chcem bábo inú možnosť nemám. (aspoň mu budem mať čo vykrikovať, keď bude väčšie, čo som si preň vytrpela) Ale prečo píšem. Chcem sa opýtať, či mi dajú možnosť vybrať si liečbu alebo sa pokúsiť otehotnieť? Pýtam sa preto, aby som sa vedela rozhodnúť už dopredu a zároveň by som chcela vedieť, aké nástrahy ma čakajú. Ďakujem.

Dobry den. Mam 21 rokov. Ked som mala 18, tak mi zistili endometriouzu. Podstupila som laparoskopiu, mala som 4 cm zrast na lavom vajecniku. Po operacii som 6 mesiacov dostavala injekcie a potom som brala hormonalnu antikoncepciu. Teraz po dvoch rokoch som zacala pocitovat silne bolesti v podbrusku a mala som nepravidelnu menstruaciu. Ked som bola na vysetreni u gynekologa, lekarka mi oznamila ze endometrioza sa mi vratila. Som z toho hrozne nestastna, ked si predstavim, cim si znovu budem musiet prejst. Som este mlada a studujem a preto babo este neplanujem a mam velke obavy, ze budem mat v buducnosti velke problemy s otehotnenim.

My sme podstupili rovnaku liečbu. Je to 5 rokov dozadu a zatial je všetko OK. Preto si nemyslím, že je to pokusna liečba… Podla toho, ako som si vypočula aj ine pacientky je tento postup liečby endometriozy bežný a podla mna aj učinný. Asi sme každy iný a preto aj výsledky možu byt u každeho ine. Treba dufat, že sa to spraví k lepšiemu… a verit tomu !

Prosim Vas, ma endometrioza nieco spolocne s rakovinou?

Ahoj, ja som bola na laparke minuly rok v lete. Zistili mi endometriozu. Ja som tiez enmala ziadne bolesti ani krce lekar mi zistikl ze mam cystu ked som k nemu zasla s tym ze mi mesiac meskala menstruacia. S priatelo sa tiež snažime o babo treti mesiac moj lekar mi predpisal clostilbegyt na nabehnutie ovulacie ktoru som predtym nemala. Clostil som uzila zatial jeden mesiac, uvidime ci sa na druhe uzitie clostilu podari ale velmi sa bojim, že kvoli tej endometrioze nebudem moct mat babo.

Ahojte. Ja som mala dlhsiu dobu velmi silne bolesti pri menstruacii. Ked sa nad tym zamyslim, asi 6 rokov. Spociatku to nebolo az take zle, ale ked ma zacalo prehanat, vracala som, boleli ma stale creva a mala som silne horucky a obcas som aj mavala zavraty, sla som to riesit konecne ku gynekologicke, hlavne tie bolesti. Chcela mi dat len nieco od bolesti alebo predpisat HAK. Ked som HAK odmietla, povedala mi, ze sa so mnou nema o com bavit. Poslala ma na sono, kde mi opakovane potvrdili cystu na lavom vajecniku a ona mi opakovane tvrdila, ze to je len ovulacna tekutina. Jej “ludsky” pristup ma odradil, ze som k nej prestala chodit a vyhybala som sa jej. Ked ma vsak bolesti dostali az na pohotovost, zase raz mi potvrdili velku cystu, avsak aj zapal slepeho creva, nuz riesili ten a cystu nie. O 2 mesiace som sla pod noz zas. Mala to byt LSK. Ked som sa prebrala, mala som dorezane cele brucho. Diagnoza? Na lavom vajecniku cysta ako vajce, na pravom o daco mensia, k tomu endometrioza 4. stupna, ale taka, ze som mala vajecniky prirastene k maternici a to cele k crevam, tak mi to vsetko uvolnovali. Preco to vlastne pisem? Preto, aby si kazda zvazila, ku komu chodi. Ta doktorka bola skor masiarka, s tym jej pristupom. Som presvedcena, ze sa tomu vsetkemu dalo predist a riesit aj skor a ze HAK urcite nevylieci cysty, ani endometriozu a ani zrasty. Prva menstruacia po operacii bola, neprehanam, uzasna, pretoze ma nic nebolelo, bez horucok, zavratov, prehanania a vracania. Teraz beriem hormony na vyvolanie prechodu, ale nakolko mi to nepichaju v spravnej dobe, stale mavam menstruaciu. Cize, endometrioza sa pravdepodobne vrati, ale doktorovi je to jedno. Nuz, co dodat… ?

Gabika, babo by si mala planovat cim skor, pretoze raz nebudes musiet mat vobec, nie ze o niekolko rokov… staci rok a mozes to mat uz na vajecnikoch… Mam 21 rokov a zistili mi endometriozu, takze jedine vychodisko je hned po 3 mesacnej liecbe otehotniet, pretoze potom sa s detmi mozes rozlucit

Ahoj, ja mám len podozrenie na endo, zatiaľ som nebola na LPK, ale všetky tie bolesti a príznaky, ktoré tu uvádzaš mám aj ja - ukrutné, preukrutné bolesti, v krížoch, až do nôh.

Ahoj, som po operacii vajecnika vlastne jeho odstraneni pre cystu. Vzdy som mala bolesti cez ms a aj mimo nej pred operaciou mi na sone povedal doktor ze je to endometrioza ale po operacii mi nikto nepovedal ci sa mi endo potvrdila bolesti mam stale. mam 28 rokov a dve deti nastastie. bola som operovana normalne rezom a po operacii je to horsie podla mna bolia krize brucho vlastne vsetko uzas je to… drzim prsty vsetkym

Ja tiez nemozem uverit, ze my endometriozu nasli tak neskoro. Ja som mala iny problem ako vy niektore co som si tu precitala vase prispevky. U mna to zacalo pred 5rokmi a to tym, ze sa my v tele stracala krv, lekari nevedeli kde, teda som bola vysokoanemicka, skoncila som na hematoonkologii, a ani tam my nevedeli pomoct, tiez nevedeli kde je chyba. Menzes pravidelny ale len kratky trval 3-4dni. Vsak sa ani necudujem tomu ked som bola natom uz ze v zilach my koluju uz len voda… pred rokom som dostala silne krce do podbruska, priatel ma odviezol uz teraz k mojej byvalej gynekologicke bolo jej povedane co ma trapy, tak ma vysetrila aj sono spravila a povedala ze je vse najlepsiom poriadku… nema ma co boliet, mam vraj nadhernu maternicu… ok povedala som… a o tri dni som u nej skoncila znovu… je zaujimave ze po troch dnoch my nasla 5cm cystu! ok takze som sa s nou uz nadobro rozlucila, priatel my vybavil lepsieho gynekologa, ale este pred tym ako som ho navstivila som apsolvovala laparoskopiu so zaverom, endometrioza, vzrasty a lavy vajecnik prilepeny o crevo. SUPER! takze zacala liecba hormonom VISANNE, ktoru berem az do teraz teda uz 12mesiac, koncom tohto mesiaca ju mam uz ukoncit a zaroven nato otehotniet, je to pre mna asi neaktualne lebo sa to asi ani nepodari mam ten pocit takze tak, a najzaujimavejsie je natom ze ja som menzes nemala uz 11mesiacov taze teraz sa toho aj dost obavam

Zaujímavý článok s odborníkom o endometrióze, odporúčam - http://tehotenstvo.rodinka.sk/ked-sa-nedari/neplodnost/endometrioza-a-tehotenstvo/

Ahoj. Ja mám 22 rokov. Pred asi rokom som aj ja podstúpila operáciu. Držím Ti palce aby si bola v poriadku a prajem Ti veľa síl.